Skip links

Moja vízia o 5 rokov

Je sobota, 27.4.2025, 6:23 ráno. Vonku svitá. Práve som vyliezol zo (studenej) sprchy a pozerám sa do zrkadla. Som najviac fit, ako som kedy bol a cítim sa výborne. Mám za sebou minimálne 600 hodín rôznych bojových umení kombinovane, som Brazilian Jiu-Jitsu blue belt, viem brániť seba a druhých.

Bývam s mojou ženou, ktorú ľúbim. Aktuálne žijeme vo veľkom meste. Ak už máme aj deti, som zodpovedný otec. Ak nebudem mať úprimný milujúci vzťah, som v kľude a ďalej hľadám ako integrovaný muž.

Voľný čas trávim na aktívne dobíjanie energie cez moje hobbies a sebarozvoj. Teším sa zo zážitkov, na ktoré budem spomínať do konca života. Každý víkend nemusí byť legendárny, pekný obyčajný nedeľný obed s najbližšími si vďačne užívam.

Ako kouč pracujem s klientmi z celého sveta, z našej spolupráce sú nadšení. 2021 som vydal knihu v angličtine aj slovenčine, na ktorú som hrdý. Pomohla už tisíckam ľudí. Milujem svoju prácu, vrátane všetkých problémov a výziev, pretože v nej vidím zmysel.

Splnil som si sen: Stojím na pódiu, hovorím po anglicky pred veľkým publikom, za tento speaking som dostal zaplatené, v ruke držím svoju knihu. Skončili Q&As, potlesk je úprimný a srdečný. Fotku z toho mám doma na stene.

Finančne mám minimálne 100x moje priemerné mesačné náklady a preto som v stave pomôcť viac ľuďom a mojim najbližším, keď to budú potrebovať. Peniaze sú nástroj, nie cieľ.

Mám čerstvých 36 rokov a porovnávam sa len sám so sebou. Keď sa pozriem späť, som hrdý na to, kým som sa za tých 5 rokov stal. Nie som kritik v hľadisku, ktorý hovoril iným, ako sa to robí – som muž v aréne, ktorý sa nebál veci robiť.

Mám poriadok vo veciach a som zorganizovaný. Na uvedomenie si svojej hodnoty nepotrebujem externú validáciu. Som trpezlivejší a odvážnejší vo všetkých oblastiach môjho života.

Stále veľa čítam a študujem, učím sa od svojich mentorov, dávam dôraz na lepšie rozhodnutia a využívanie svojej inteligencie. Som verný svojim hodnotám a preferujem úprimnosť pred pohodlím.

V tom zrkadle, v sobotu, 27.4.2025, o 6:23 ráno, vidím stelesnenie tejto vízie. Zavriem oči, nadýchnem sa. Cítim hrdosť na svoj život a vďačnosť za to, čo mám. Otvorím oči a zo srdca sa usmejem.

Foto: Jean van der Meulen, #pixabay