Služby

Obsah

Individuálna spolupráca

Čo je (a čo nie je) individuálna spolupráca

Individuálna spolupráca prebieha priamo medzi mnou a tebou, vo forme koučingu, mentoringu, tréningu sebarozvoj, alebo kombinácie týchto foriem. Čo nerobím, je pomáhanie niekomu tretiemu, ak si niekto druhý myslí, že ten tretí (zvyčajne partner alebo potomok) potrebuje moje služby. Môj klient ma musí osloviť priamo a chcieť so mnou spolupracovať z vlastnej vôle.

Každá individuálna spolupráca má vopred dohodnuté trvanie spolupráce a cieľ. Rád pomáham odhodlaným jednotlivcom, ktorí sú ochotní zaviazať sa na určité obdobie (podľa dohody), naopak nepreferujem jednorázovky bez záväzku a kontinuality, keďže moje služby nie sú záležitosťou jedného stretnutia.

Každá individuálna spolupráca je z mojej strany 100% diskrétna, čiže nikde s nikým bez klientovho súhlasu nezdieľam informácie o tom, s kým mám akú individuálnu spoluprácu. Ty ale môžeš zdieľať s kým len chceš, že so mnou pracuješ (dokonca budem len rád). Ja ale nemôžem. Ak aj za mnou príde tvoj známy, že má od teba odporučenie na mňa a spýta sa ma medzi rečou, že ako nám to ide, nebudem s ním debatovať nič ohľadom našej spolupráce.

Ako prebieha individuálna spolupráca

V aktuálnej pandemickej situácií prebieha každá individuálna spolupráca cez internet, najmä cez pravidelné videohovory prostredníctvom aplikácie Zoom, ktoré sú doplnené cez instantné hlasové / textové / obrazové / video správy prostredníctvom aplikácie Signal. Všetky ďalšie detaily spolupráce (obsah, ciele, trvanie, povinnosti, podmienky, cena) sú dohodnuté počas úvodnej strategickej konzultácie.

Postup pre začatie individuálnej spolupráce

V prípade záujmu o individuálnu spoluprácu si prosím zarezervuj strategickú konzultáciu kliknutím na tento odkaz a vyplnením potrebných informácií.

Táto strategická konzultácia je bezplatná, pretože ešte neviem, či ti budem vedieť pomôcť, prípadne, či bude obojstranný záujem o spoluprácu, no stále ti aspoň pomôžem zmapovať tvoju situáciu a nasmerovať ťa ako ďalej.

Volám to strategická konzultácia, pretože jej hlavným cieľom je nastavenie stratégie spolupráce – každý klient je iný a preto je potrebné pochopiť, aká stratégia bude najlepšie vyhovovať tebe.

Na rezerváciu strategickej konzultácie používam služby Calendly, čo je niečo ako moja virtuálna asistentka – je to rezervačná stránka synchronizovaná s mojim kalendárom, takže si môžeš vybrať dátum a čas, ktorý ti vyhovuje a mne sa automaticky vytvorí udalosť v kalendári a do emailu mi prídu všetky detaily.

Táto strategická konzultácia prebieha videohovorom cez Zoom.

Na danú strategickú konzultáciu nie je potrebná žiadna príprava – stačí mi zodpovedať otázky v rezervačnom formulári a potom už len pripojiť sa v daný dátum a čas. Ja ju budem viesť a verím, že bezohľadu na to, či sa dohodneme na spolupráci alebo nie, ti dá tento čas nejakú užitočnú hodnotu, takže v zásade nemáš čo stratiť, len získať.

Pre rezerváciu prosím klikni sem a vyplň potrebné údaje. Teším sa!

K.O. kritéria individuálnej spolupráce

Nemám presne predpísané to, ako má vyzerať dokonalá individuálna spolupráca (= nie firemná spolupráca), v prvom rade sa treba ozvať a uvidíme. No aby sme obaja ušetrili čas, mám 4 K.O. kritéria, ktoré ju diskvalifikujú už na začiatku:

 1. Začínanie cenou. Cena spolupráce bude určená až potom, ako zistíme, čo všetko bude obsahom spolupráce a či ti vôbec viem / chcem pomôcť. Vopred cenu nikdy nepíšem, ale ak sa na ňu niekto pýta hneď na začiatku, je to pre mňa zvyčajne K.O. kritérium už na začiatku.
 2. Vykanie. Ako vidíš, tykám ti, pretože je pre mňa dôležité nadväzovať od prvého kontaktu dôverný vzťah s každým klientom. Držanie si odstupu a vykanie pri individuálnej spolupráci sú pre mňa K.O. kritérium. Tykanie sa nevylučuje so slušnosťou a taktnosťou.
 3. Nezodpovednosť. Nikto nie je neomylný a chybičky sa stávajú, ale nedostaviť sa na úvodnú strategickú konzultáciu, pretože som si to nepoznačil, alebo iné formy nezodpovedného prístupu sú pre mňa K.O. kritérium. Tykanie sa nevylučuje so zodpovedným prístupom.
 4. Bartrovanie. Nedávam zľavy a ani nerobím barter výmenou za promo alebo za iné protislužby, tovary a podobne. Zvyčajne to paradoxne klientovi viac škodí ako pomáha, takže akonáhle je navrhnutá cena za moje služby, nevyjednávam a nebartrujem.

Tieto K.O. kritéria platia na individuálne spolupráce v oblasti koučingu, mentoringu a tréningu sebarozvoja. Pre firemné spolupráce tieto K.O. kritéria neplatia, tam chápem formálnosť, potrebu úvodnej cenovej ponuky a rôzne korporátne mechanizmy, ktoré pravdepodobne idú nad rámec osobnej zodpovednosti osoby, ktorá ma v rámci firmy kontaktuje. Ale pri individuálnej spolupráci som zásadový – zodpovedný prístup, tykanie si a fixná cena, dohodnutá až na záver strategickej konzultácie.

Firemná spolupráca

Vzdelávanie

Pre firmy poskytujem nad rámec individuálnej spolupráce aj skupinové prednášky, workshopy a iné typy lektorskej činnosti podľa záujmu zadávateľa – zameriavam sa na témy osobnostného rozvoja a budovanie soft skills.

Tu sú niektoré témy prednášok a workshopov, ktoré som už robil:

 • Pracovné:
  • time management a produktivita
  • prezentačné schopnosti a rečníctvo
  • efektívna komunikácia
  • leadership a tímový manažment
  • koučovanie
  • efektívny home office
 • Osobné:
  • stanovovanie osobných cieľov a ich dodržiavanie
  • životospráva, tréning, strava, zdravý chrbát
  • asertivita
  • lifestyle design
  • stoicizmus

Medzi mojich firemných klientov z oblasti lektorskej činnosti patria aj Google, Dell, IBM, mBank, Johnson Controls, Yeme, Generali, ČSOB, Slido, MARAM Group, OCTAGO, Campus Cowork, MARAM Group, Mondelez, Sampa Events, Erasmus Student Network, Schneider Electrics, Studio TEM, Futbaltour, Adient.

Ak máš záujem o moje vzdelávacie služby v tvojej firme, ozvi sa mi prosím cez kontaktný formulár.

Iné projekty

Okrem lektorskej práce robím taktiež jednorázové firemné spolupráce na zaujímavých projektoch, kde viem byť užitočný, napríklad som už pôsobil ako tajný konzultant pri HR projekte, podieľal som sa na vylepšovaní interných procesov alebo pomáhal nastaviť firemnú stratégiu a komunikáciu.

Klientov pri strategických firemných spoluprácach po dohode neuvádzam. Ak máš záujem o spoluprácu na firemnom projekte, ozvi sa mi prosím cez kontaktný formulár.

Referencie

Pre zachovanie anonymity som zmenil mená klientov, ale všetko ostatné v referencii je autentické tak, ako mi klient napísal a odobril publikovať.

Koučing s Mišom bol veľký zážitok. Mal som už krátku skúsenosť s koučingom a podľa toho som si nastavil očakávania na našu 10-týždňovú spoluprácu; chcel som si vyriešiť vyššiu hodinovku, zorientovať sa v sebe ohľadom kúpy domu, a tak celkovo dostať svoj život viac pod kontrolu a nenechať so sebou kývať. Moje očakávania od 10-tich týždňov sa vlastne naplnili po prvom a všetky ďalšie ma posunuli ešte ďalej ako som čakal. Hodinovku som si úspešne bez problémov dvihol po prvom sedení, kde Mišo skvele nasimuloval môjho šéfa a pripravil ma na rozhovor s ním. Ďalej sme si s Mišom zmapovali situáciu a pomohol mi uvidieť reálny stav a utriasť si, že čo vlastne chcem a prečo, ako aj tým pádom uvidieť, čo možno nie je až tak dôležité. Hneď na úvod mi naordinoval VEĽMI netradičné cvičenie, ktoré mi boostlo moje sebavedomie minimálne o 100% ? Najviac si cením preto práve impulz konať, ktorý mi Mišo dával a takisto aj množstvo užitočných pozorovaní, ktoré pri našich rozhovoroch mal. Čerpať z našich koučingov budem dlhodobo, pretože som sa naučil systém a nástroje, ktoré mi neoceniteľne pomáhajú pri dizajnovaní svojho života.

Viliam, v čase začiatku našej spolupráce si chcel vyjednať vyššiu hodinovú sadzbu v IT sektore, čo už rok odkladal a popritom riešiť pár ďalších projektov, aby sa jeho kvalita života radikálne zvýšila.

Práca s Mišom mi zmenila život, bez preháňania! Bola som nespokojná so svojim životom a s prácou, ale vôbec som nevedela čo s tým robiť a akým smerom svoj život usmerňovať. Popri tom som strašne prokrastinovala. Keď som začala pracovať s Mišom, už z prvého stretnutia som pocítila, že už mám smer a hneď som sa zamerala na to ako zo svojho koníčka spraviť svoju profesiu. 1 týždeň po prvom stretnutí s Mišom som si už aj našla prvého klienta. Všetky ostatné stretnutia mi dodávali viac a viac dôležitých informácií. Teraz je to už viac než 2 mesiace odkedy sme skončili spoluprácu, ale stále mám ten istý smer a stále pokračujem ďalej. Mám viacero klientov a hlavne som v pohode so sebou a svojim životom. Na práci s Mišom si najviac cením jeho prístup a to, koľko nápadov, tipov a trikov mi dodával počas našej spolupráce.
Takisto mi strašne pomohol aj v hľadaní klientov, dokonca som niektorých z nich mala rovno od neho, čo považujem za brutálnu pomoc a podporu. Odporúčam spoluprácu s Mišom každému, kto sa cíti zaseknutý vo svojom živote, nevie akým smerom sa uberať a potrebuje sa nie len nakopnúť, ale mať pritom aj brutálne veľa nových informácií, ktoré vie používať dlhé roky v rôznych sférach života.

Katarína, v čase začiatku našej spolupráce administratívná pracovníčka vo veľkej medzinárodnej firme, túžiaca začať robiť niečo, čo ju napĺňa, hoci ešte nevie, čo by to mohlo byť

Miša poznám nejaký ten piatok. Je to človek, ktorý skôr koná akoby roky premýšlal. Možno je to tým, že je mladý a nemá obavy typu čo keď……, a možno je to jeho povahou. Každopádne som si myslel, že koučing sú vyhodené peniaze, nakoľko ja som ten čo je starší a mal by byť aj skúsenejší. Poznal som nejaké koučingové metódy z pár korporácii, aj nejaké tie múdre školenia som zažil. Čo zmenilo môj názor? Prvá hodina s Mišom, na ktorej sme si presne určili ciele. Nazvime to rýchle ciele, ciele na pár týždňov a proste nejaké plány do budúcnosti. Hneď na tej prvej hodine som dal na Mišovu radu a zverejnil som na nejake dostupné siete moju požiadavku, že hľadám prácu. Písal sa september 2020, Covid v plnom prúde. Výsledok tohto zdielania bol taký, že prvú ponuku som mal do desať minút. Celkovo na Linkedine videlo môj status cca 4800 ľudí. Mohol som si vyberať z niekoľkých ponúk. Mišo dal iba trochu svojej povahy do mojej rozvážnosti. Výsledok bol takmer okamžite. Takto sme si nastavili ďalšie ciele a postupne sme o nich hovorili. Ciele boli úplne bežné ako napríklad: uspieť v novej práci, mať nejaký bočný nenáročný príjem, vzťahy, rodina a výchova syna. Mišo mi dal iný pohľad na tzv. moje veľké problémy. On moje problémy neriešil, iba sledoval a diskutoval so mnou, prípadne poradil, keď som sa ho spýtal o radu. Ako kouč postupoval vždy veľmi profesionálne a s nadhľadom. Čo by som robil bez koučingu? S najväčšou pravdepodobnosťou by som bol na úrade práce, alebo by mi dlho trvalo nájsť prácu. Mišo zmenil moje správanie z pasívneho na aktívne. Aký mám teraz názor na koučing alias značku Mišo Duchoň? Išiel by som do tejto spolupráce znova. Úplne presne viem čo by som si teraz dal ako ciele a ako by mala dopadnúť spolupráca. Mišo dáva do takejto spolupráce svojich 100% času a energie. Táto kombinácia dokáže priniesť výsledky v extrémne krátkom čase. Doslava zázraky na počkanie nemožné do troch dní. Mohol by som písať ďalšie riadky super spolupráce, ale lepšie je začať spolupracovať práve s Mišom. 

Karol, v čase začiatku našej spolupráce čerstvo nezamestnaný, predtým obchodný zástupca, túžiaci nájsť si novú lepšiu prácu a zároveň si postrážiť ostatné oblasti svojho života

Toto bola uz moja 2. dlhodoba spolupraca s Misom. Na zaciatku sme si obaja ujasnili na com a s akym cielom budeme pracovat. Do detailov sme rozobrali situaciu, ktoru som chcela riesit. Miso mi svojim pristupom  pomohol najst sposob ako na sebe efektivne pracovat, poskytol cenne rady a nastroje. Pocas spoluprace som ‘kliklo’ viacero dolezitych uvedomeni. Pacilo sa mi, ze sme konsekventne spracovavali len jeden okruh tem. Miso mi vedel k danemu problemu doporucit literaturu a dalsie zdroje. Ak sa potrebujes v zivote posunut, vidiet ‘big picture’, ujasnit si co chces a kam ides, Miso je ten spravny clovek, ktory ti v tomto vsetkom vie pomoct.

Eva, v čase začiatku našej spolupráce zamestnaná v zdravotníctve v zahraničí, túžiaca posunúť sa v živote ďalej komplexne vo viacerých oblastiach

Spolupraca s Misom mi zmenila zivot. S misom som spolupracoval po dobu asi 9 mesiacov, zo zaciatku sme riesili jednoduchsie veci a implementovali male zmey. Po kazdom stretnuti sme vsak isli viac do hlbky. Az sme zacali riesit dolezite zivotne zmeny a rozhodnutia, ktore viedli k tomu, ze som sa rozhodol odstahovat do zahranicia a taktiez to viedlo k tomu, ze som dal vypoved v praci a uvedomil si, ze sa chcem pustit do niecoho, co mi naozaj robi radost a vidim v tom zmysel. Zaujimave je, ze pred kazdym stretnutim som si myslel, ze nemam co riesit, ze vsetko je v poriadku, no po skonceni stretnutia som citil prival energie, myslienok, napadov a odhodlania. Zakazdym som si uvedomil, ze som sa iba presviedcal, ze som spokojny, ale v skutocnosti to tak nebolo a mal som strach si to priznat sam pred sebou a nieco s tym spravit. Preto dakujem Misovi, ze mi umoznil zmenit toto vnimanie. Jednoznacne ho odporucam a mozno aj vy zistite, ze zo zaciatku mala zmena moze vyvolat pozitivny dominovy efekt, ktory vam zmeni zivot od zakladov.

Gustáv, v čase začiatku našej spolupráce zamestnaný v reklamnej agentúre, túžiaci po vylepšení svojho života na ešte lepší

Vedel som že chcem viac len som nevedel že ako sa z chaosu môjho života vynájdem tak aby som mal určený smer a išiel podľa toho čo chcem v živote naozaj. Mišo mi pomohol v tom aby som mal lepšie podmienky v robote a íšiel do tažkých nepríjemných rozhovorov so šefom a aj s otcom. Rozprával som konečne o veciach ktoré ma trápili. Konečne som začal robiť svoje vlastné podnikanie, ktoré bolo pre mňa dôležité a predsa som to roky odkladal, lebo som sa bál diskomfortu. Zmenil mi život a nikdy by som tam nebol kde som teraz bez jeho pomoci. Ďakujem ti za všetko, do konca života na našu spoluprácu nezabudnem.

Jozef, v čase začiatku našej spolupráce odkladajúci robenie dôležitých rozhodnutí a rozhovorov, túžiaci hlavne sa rozhýbať a byť neskôr hrdý na to, že neprokrastinoval

Na prve stretko s Misom som isiel s hmlistou vizou, co by som chcel robit o 5 rokov, avsak stale ‘stuck’ v praci, do ktorej som chodil nerad (slaby vyraz). Najvacsi prinos vidim v tom, ze ma Miso coachingom a otazkami priviedol k rozhybaniu sa a naplnaniu kratkodobych postupnych cielov. Nepresiel rok a robim to, co ma bavi a pekne sa to rozbieha.

Miro, v čase začiatku našej spolupráce konzultant vo velkej stvorke a študent fyzioterapie, túžiaci stať sa osobným trénerom

Mojim hlavným cieľom pri spolupráci s Mišom bolo zvýšiť príjem zo svojho podnikania. Mišo mi pomohol určiť si priority a pomohol mi aj s marketingovými aktivitami (nič komplikované, iba som potreboval tie správne). Veľmi mi pomohlo spätné vyhodnocovanie si aktivít, s čím pokračujem doteraz. Vďaka aktivitám, ktoré som začal robiť po konzultáciach s Mišom, sa mi podarilo viac ako zdvojnásobiť svoj príjem. Super bol vždy akčný prístup a pozitívna nálada, koučing a rady aj z iných oblastí, najmä marketingu.

Tomáš, v čase začiatku našej spolupráce podnikateľ, túžiaci zvýšiť svoj príjem

FAQ

Je možná spolupráca aj po anglicky?

Áno, všetky typy spolupráce sú možné aj po anglicky. Ak sa jedná o firemnú spoluprácu (najčastejšie prednáška alebo workshop po anglicky), kontaktuj ma klasicky ako pri akejkoľvek inej firemnej spolupráci, len mi nezabudni napísať, že sa jedná o anglický jazyk. V prípade, že máš niekoho, komu ma chceš odporučiť, pošli mu prosím odkaz na misoduchon.com/english a nech sa mi ozve cez daný kontaktný formulár.

Neviem, či je spolupráca s tebou pre mňa, čo navrhuješ?

Navrhujem ozvať sa mi. Zistíme.

Preferujem osobné stretnutie, je možné stretnúť sa aj osobne?

Áno, po dohode je možné aj osobne (ja som zaočkovaný a verím, že ty tiež), ale default je Zoom. Daj prosím šancu videostretnutiu cez Zoom – mám kvalitnú Full HD (1920 x 1080 px) webkameru s 90° uhlom záberu a všesmerovým mikrofónom – bude to veľmi autentické a som si istý, že je to hneď druhá najlepšia forma po osobnom stretnutí a aj flexibilnejšie geograficky.

Ako je to s platbou za tvoje služby?

Všetky platby prebiehajú prevodom na účet, pričom v prípade právnickych osôb sú moje služby v 99% prípadov uznateľné do nákladov, keďže koučing je typická daňovo uznateľná položka. Splatnosti a iné podmienky sú dohodnuté individuálne. Nie som platca DPH.