Skip links

Služby

Kontaktný formulár

  Jednotlivec

  Individuálna spolupráca

  Čo je individuálna spolupráca

  Individuálna spolupráca prebieha priamo medzi mnou a tebou, vo forme koučingumentoringutréningu soft skills, alebo kombinácie týchto foriem.

  Každá individuálna spolupráca má vopred dohodnuté trvanie spolupráce a cieľ.

  Každá individuálna spolupráca je z mojej strany 100% diskrétna, čiže nikde s nikým bez klientovho súhlasu nezdieľam informácie o tom, s kým mám akú individuálnu spoluprácu. Ty ale môžeš zdieľať s kým len chceš, že so mnou pracuješ (dokonca budem len rád). Ja ale nemôžem. Ak aj za mnou príde tvoj známy, že má od teba odporučenie na mňa a spýta sa ma medzi rečou, že ako nám to ide, nebudem s ním debatovať nič ohľadom našej spolupráce.

  Ako prebieha individuálna spolupráca

  Individuálna spolupráca so mnou prebieha default cez internet, najmä cez pravidelné videohovory prostredníctvom aplikácie Zoom, ktoré sú doplnené cez instantné hlasové / textové / obrazové / video správy prostredníctvom aplikácie Signal. Alternatívou je spolupráca cez telefón, založená na telefonátoch a doplnená o občasné správy podľa dohody.

  Po vzájomnej dohode je možné mať stretnutia aj osobne, u mňa v kancelárií v Bratislave, ale default je online alebo telefonicky, kvôli nepredvídateľnej situácií a väčšej vzájomnej flexibilite.

  Všetky ďalšie detaily spolupráce (obsah, ciele, trvanie, povinnosti, podmienky, cena) sú dohodnuté počas úvodneho stretnutia.

  S kým pracujem

  Každá moja spolupráca je 100% diskrétna a preto nikde nezdieľam mená mojich klientov. Výnimkou sú referencie, ktoré boli poskytnuté po vzájomnej dohode a súhlase klienta, ale beriem ich len na ilustráciu, pretože každá spolupráca je individuálna a počet referencií nič nehovorí o tom, či budem vedieť pomôcť aj tebe, preto ich ani aktívne nezbieram – chcem klientovi pomôcť a vrhnúť sa na ďalšieho.

  Úplne najčastejšie pracujem s freelancermi ako som ja, čiže nezávislými podnikateľmi dodávajúcimi služby svojim klientom, pretože sme si najbližší – sú tam Koučovia, Osobní Tréneri, Marketéri, Finanční Poradcovia, Programátori, Výživoví Poradcovia, Videotvorcovia, Selleri, Realiťáci, Webdesignéri, Grafici, Krypto Špecialisti, Fotografi, atď…

  Ale nie je to pravidlom – tu sú ostatné typy klientov, s ktorými som najčastejšie spolupracoval hneď po freelanceroch: Zamestnanec v Medzinárodnej Firme, Podnikateľ/Majiteľ/CEO, Profesionálny Športovec, Manažér, Politik, Zdravotnícky Profesionál, Advokát, Klient v medziobdobí (sabbatical, alebo v kariérnej zmene), Štátny zamestnanec a iní.

  Medzi (hlavne začínajúcimi) koučami pretrváva taký mýtus, že najlepšie je mať korporátnych klientov, ktorým to platí firma – čo sú podľa mňa paradoxne najhorší klienti, lebo si to najmenej vážia a potom k tomu tak aj pristupujú a divia sa, že nemajú výsledky (a kouč sa diví, že ho to nebaví).

  Nie je to automatické, sú aj výnimky, takže vopred nikdy nesúdim, ale je to žiaľ tak. Naopak najlepší klienti sú pravidelne tí, ktorí investujú sami do seba, riešia svoju pracovnú situáciu, svoje ciele, majú commitment, keď si niečo počas koučingu naplánujú, tak to aj neskôr urobia a je s nimi radosť pracovať. Skin in the game.

  Takže netreba sa limitovať, nemusíš byť z Fortune 500 – pracujem s každým, kto má ambíciu zlepšiť svoj pracovný život, rásť, dosahovať svoje ciele a zlepšiť tak svoj život celkovo.

  Postup pre začatie individuálnej spolupráce

  Zarezervuj si prosím úvodné stretnutie kliknutím na tento odkaz a vyplnením potrebných informácií.

  Toto stretnutie je bezplatné, pretože ešte neviem, či ti budem vedieť pomôcť, prípadne, či bude obojstranný záujem o spoluprácu, no stále ti aspoň pomôžem zmapovať tvoju situáciu a nasmerovať ťa ako ďalej.

  Toto stretnutie prebieha defaultne videohovorom cez Zoom, ale je možné absolvovať ho aj telefonickým hovorom bez videa. Osobné stretnutie nie je možné rezervovať instantne cez Calendly, ale treba ísť cez kontaktný formulár (prípadne mi rovno zavolať/napísať, číslo tam je) pretože musím potvrdiť, či som v Bratislave

  Na dané úvodné stretnutie nie je potrebná žiadna príprava – stačí mi zodpovedať otázky v rezervačnom formulári a potom už len byť na mieste v daný dátum a čas. Ja ho budem viesť a verím, že bezohľadu na to, či sa dohodneme na spolupráci alebo nie, ti dá tento čas užitočnú hodnotu, takže v zásade nemáš čo stratiť, len získať.

  Pre rezerváciu prosím klikni sem a vyplň potrebné údaje. Teším sa!

  K.O. kritéria individuálnej spolupráce

  Nemám presne predpísané to, ako má vyzerať dokonalá individuálna spolupráca (= nie firemná spolupráca), v prvom rade sa treba ozvať a uvidíme. No aby sme obaja ušetrili čas, mám 4 K.O. kritéria, ktoré ju diskvalifikujú už na začiatku:

  1. Začínanie cenou. Cena spolupráce bude určená až potom, ako zistíme, čo všetko bude obsahom spolupráce a či ti vôbec viem / chcem pomôcť. Vopred cenu nikdy nepíšem, ale ak sa na ňu niekto pýta hneď na začiatku, je to pre mňa zvyčajne K.O. kritérium už na začiatku. Kouč je investícia ako akákoľvek iná profesionálna služba – kto hľadá v prvom rade podľa ceny, sám seba limituje v kvalite.
  2. Vykanie. Ako vidíš, tykám ti, pretože je pre mňa dôležité nadväzovať od prvého kontaktu dôverný vzťah s každým klientom. Držanie si odstupu a vykanie pri individuálnej spolupráci sú pre mňa K.O. kritérium. Je veľa formálnych koučov, ktorí si budú radi vykať, stačí, že klient platí. Ja nie. Tykanie sa nevylučuje s profesionalitou.
  3. Nezodpovednosť. Neočakávané udalosti sa stávajú a nikto nie je neomylný, ale nedostaviť sa na úvodné stretnutie, pretože som si to nepoznačil; nedať vedieť, ak viem, že to nestihnem alebo iné formy nezodpovedného prístupu sú pre mňa K.O. kritérium. Pracujem len s profesionálmi.
  4. Bartrovanie. Nedávam zľavy a ani nerobím barter výmenou za promo alebo za iné protislužby, tovary a podobne. Zvyčajne to paradoxne klientovi viac škodí ako pomáha, takže táto možnosť nepripadá do úvahy. Naopak, ak potrebuje klient pri platbe vyjsť v ústrety, vždy sa vieme dohodnúť, ak je tam vôľa a hľadanie spôsobov.

  Tieto K.O. kritéria platia na individuálne spolupráce v oblasti koučingu, mentoringu a tréningu soft skills.

  Pre firemné spolupráce tieto K.O. kritéria neplatia, tam chápem formálnosť, potrebu úvodnej cenovej ponuky a rôzne korporátne mechanizmy, ktoré pravdepodobne idú nad rámec osobnej zodpovednosti osoby, ktorá ma v rámci firmy kontaktuje. Ale pri individuálnej spolupráci som zásadový – zodpovedný prístup, tykanie si a fixná cena, dohodnutá až na záver úvodného stretnutia.

  Skupina

  Firemná spolupráca

  Vzdelávanie

  Pre firmy poskytujem nad rámec individuálnej spolupráce aj skupinové prednášky, workshopy a iné typy lektorskej činnosti podľa záujmu zadávateľa.

  Tu sú niektoré témy prednášok a workshopov, ktoré som už robil a rád ich zopakujem:

  • Pracovné:
   • time management a produktivita
   • prezentačné schopnosti a rečníctvo
   • efektívna komunikácia na pracovisku
   • ako byť produktívnejší na home office
  • Osobné:
   • stanovovanie osobných cieľov a ich dodržiavanie
   • asertivita, vyjednávanie, pýtanie si vecí a hovorenie „nie“.
   • lifestyle design popri zamestnaní
   • stoicizmus ako operačný systém pre rozhodovanie sa v neistých časoch
   • základy koučovania

  Okrem týchto tém som otvorený urobeniu workshopu na mieru na akúkoľvek tému, ktorá súvisí s mojou prácou a kompetenciami.

  Všetky vzdelávacie aktivity robím plne plynulo aj v anglickom jazyku.

  Ak máš záujem zistiť viac, ozvi sa mi prosím cez kontaktný formulár.

  Moderovanie

  Okrem prednášok a workshopov tiež rád moderujem eventy, či už celé konferencie, alebo panelové diskusie, facilitovanie aktivít, firemné brainstormingy alebo off-site stretnutia.

  Mojou prednosťou je energickosť a dobrá nálada, priridzené vystupovanie pred ľuďmi, manažovanie rečníkov a publika, dohliadanie na dodržanie vyhradeného času a zvládanie nepredvídateľných situácií.

  Moderujem plynulo aj v anglickom jazyku.

  Ak máš záujem zistiť viac, ozvi sa mi prosím cez kontaktný formulár.

  Iné projekty

  Okrem lektorskej práce robím taktiež jednorázové firemné spolupráce na projektoch, kde viem byť užitočný – napríklad pôsobil som ako externý konzultant pri HR projekte, podieľal sa na vylepšovaní interných procesov alebo pomáhal nastaviť firemnú stratégiu a komunikáciu.

  Ak máš záujem zistiť viac, ozvi sa mi prosím cez kontaktný formulár.

  Medzi mojich firemných klientov patria Google, Dell, IBM, mBank, Johnson Controls, Yeme, Generali, ČSOB, Slido, MARAM Group, OCTAGO, Campus Cowork, BE-ID Human, Mondelez, Sampa Events, Erasmus Student Network, Schneider Electrics, Studio TEM, Futbaltour, Adient, Superfilm a iní.

  Ozvať sa mi sa vypláca

  Referencie mojich klientov

  Rezervuj si stretnutie!

  Máš nejakú otázku?

  Nenašiel si odpoveď? Kontaktuj ma.

  Pravdepodobne by si nemal/a, lebo som opak toho, čo ľudia väčšinou chcú (rýchle, lacné, pohodlné). Ale mám nadšenie pre svoju prácu, som inteligentný, vynaliezavý a plný energie. Moji klienti sú spokojní s výsledkami a neraz sa mi už podarilo niekomu zmeniť život. Za úvodné stretnutie nič nedáš a nemáš čo stratiť, prinajhoršiom sa nedohodneme, takže ozvi sa mi a až potom obaja zistíme, či by sme spolu mali spolupracovať alebo nie.

  Áno, po dohode je možné aj osobne, len na to sa nedá využiť instantný booking cez Calendly, ale treba ísť cez kontaktný formulár, keďže som možno niekde mimo Bratislavy. Zoom je nezávislý na našej geografickej polohe a Calendly automaticky zobrazuje dostupné časy podľa tvojej časovej zóny.

  Áno, či už sa jedná o workshopy, eventy, projekty alebo 1-on-1 spolupráce, v angličtine som plynulý.

  Všetky platby prebiehajú prevodom na účet, pričom v prípade právnickych osôb sú moje služby v 99% prípadov uznateľné do nákladov, keďže koučing je typická daňovo uznateľná položka. Splatnosti a iné podmienky sú dohodnuté individuálne.