Skip links

Služby

Kontaktný formulár

  Jednotlivec

  Individuálna spolupráca

  Ako prebieha individuálna spolupráca

  Individuálna spolupráca so mnou prebieha default cez internet, najmä cez pravidelné videohovory prostredníctvom aplikácie Zoom.

  Po vzájomnej dohode je možné mať stretnutia aj osobne (na Liptove alebo keď som občasne v Bratislave), ale default je online kvôli väčšej vzájomnej flexibilite.

  Všetky ďalšie detaily spolupráce (obsah, ciele, trvanie, povinnosti, podmienky, cena) sú dohodnuté počas úvodneho stretnutia.

  S kým pracujem

  Každá moja spolupráca je 100% diskrétna a preto nikde nezdieľam mená mojich klientov. Výnimkou sú referencie, ktoré boli poskytnuté po vzájomnej dohode a súhlase klienta, ale beriem ich len na ilustráciu, pretože každá spolupráca je individuálna a počet referencií nič nehovorí o tom, či budem vedieť pomôcť aj tebe, preto ich ani aktívne nezbieram – chcem klientovi pomôcť a vrhnúť sa na ďalšieho.

  Medzi (hlavne začínajúcimi) koučami pretrváva taký mýtus, že najlepšie je mať korporátnych klientov, ktorým to platí firma – čo sú podľa mňa paradoxne najhorší klienti, lebo si to najmenej vážia a potom k tomu tak aj pristupujú a divia sa, že nemajú výsledky (a kouč sa diví, že ho to nebaví).

  Nie je to automatické, sú aj výnimky, takže vopred nikdy nesúdim, ale je to žiaľ tak. Naopak najlepší klienti sú pravidelne tí, ktorí investujú sami do seba, riešia svoju situáciu, svoje ciele, majú commitment, keď si niečo počas koučingu naplánujú, tak to aj neskôr urobia a je s nimi radosť pracovať. Skin in the game.

  Takže netreba sa limitovať, nemusíš byť z Fortune 500 – pracujem s každým, kto má ambíciu (najčastejšie zlepšiť svoj pracovný život), rásť, dosahovať svoje ciele a zlepšiť tak svoj život celkovo.

  Postup pre začatie individuálnej spolupráce

  Zarezervuj si prosím úvodné stretnutie kliknutím na tento odkaz a vyplnením potrebných informácií.

  Toto stretnutie je bezplatné, pretože ešte neviem, či ti budem vedieť pomôcť, prípadne, či bude obojstranný záujem o spoluprácu, no stále ti aspoň pomôžem zmapovať tvoju situáciu a nasmerovať ťa ako ďalej.

  Toto stretnutie prebieha defaultne videohovorom cez Zoom. Osobné stretnutie nie je možné rezervovať instantne cez Calendly, ale treba ísť cez kontaktný formulár (prípadne mi rovno zavolať/napísať, číslo tam je) pretože musím potvrdiť, kde sa práve nachádzam.

  Na dané úvodné stretnutie nie je potrebná žiadna príprava – stačí mi vyplniť rezervačný formulár a potom už len byť na mieste v daný dátum a čas.

  Ja ho budem viesť a verím, že bezohľadu na to, či sa dohodneme na spolupráci alebo nie, ti dá tento čas užitočnú hodnotu, takže v zásade nemáš čo stratiť, len získať.

  Pre rezerváciu prosím klikni sem a vyplň potrebné údaje. Teším sa!

  K.O. kritéria individuálnej spolupráce

  Nemám presne predpísané to, ako má vyzerať dokonalá individuálna spolupráca (= nie firemná spolupráca), v prvom rade sa treba ozvať a uvidíme. No aby sme obaja ušetrili čas, mám 4 K.O. kritéria, ktoré ju diskvalifikujú už na začiatku:

  1. Začínanie cenou. Cena spolupráce bude určená až potom, ako zistíme, čo všetko bude obsahom spolupráce a či ti vôbec viem / chcem pomôcť. Vopred cenu nikdy nepíšem, ale ak sa na ňu niekto pýta hneď na začiatku, je to pre mňa zvyčajne K.O. kritérium už na začiatku. Kouč je investícia ako akákoľvek iná profesionálna služba – kto hľadá v prvom rade podľa ceny, sám seba limituje v kvalite.
  2. Vykanie. Ako vidíš, tykám ti, pretože je pre mňa dôležité nadväzovať od prvého kontaktu dôverný vzťah s každým klientom. Držanie si odstupu a vykanie pri individuálnej spolupráci sú pre mňa K.O. kritérium. Je veľa formálnych koučov, ktorí si budú radi vykať, stačí, že klient platí. Ja nie. Tykanie sa nevylučuje s profesionalitou.
  3. Nezodpovednosť. Neočakávané udalosti sa stávajú a nikto nie je neomylný, ale nedostaviť sa na úvodné stretnutie, pretože som si to nepoznačil; nedať vedieť, ak viem, že to nestihnem alebo iné formy nezodpovedného prístupu sú pre mňa K.O. kritérium. Pracujem len s profesionálmi.
  4. Bartrovanie. Nedávam zľavy a ani nerobím barter výmenou za promo alebo za iné protislužby, tovary a podobne. Zvyčajne to paradoxne klientovi viac škodí ako pomáha, takže táto možnosť nepripadá do úvahy. Naopak, ak potrebuje klient pri platbe vyjsť v ústrety, vždy sa vieme dohodnúť, ak je tam vôľa a hľadanie spôsobov.

  Tieto K.O. kritéria platia na individuálne spolupráce v oblasti koučingu, mentoringu a tréningu soft skills.

  Pre firemné spolupráce tieto K.O. kritéria neplatia, tam chápem formálnosť, potrebu úvodnej cenovej ponuky a rôzne korporátne mechanizmy, ktoré pravdepodobne idú nad rámec osobnej zodpovednosti osoby, ktorá ma v rámci firmy kontaktuje. Ale pri individuálnej spolupráci som zásadový – zodpovedný prístup, tykanie si a fixná cena, dohodnutá až na záver úvodného stretnutia.

  Skupina

  Firemná spolupráca

  Vzdelávanie

  Pre firmy poskytujem v rámci vzdelávania skupinové prednášky, workshopy a iné typy lektorskej činnosti podľa záujmu zadávateľa.

  Všetky vzdelávacie aktivity robím na mieru podľa dohody a tiež plne plynulo aj v anglickom jazyku.

  Ak máš záujem zistiť viac, ozvi sa mi prosím cez kontaktný formulár.

  Moderovanie

  Okrem prednášok a workshopov tiež rád moderujem eventy, či už celé konferencie, alebo panelové diskusie, facilitovanie aktivít, firemné brainstormingy alebo off-site stretnutia.

  Mojou prednosťou je energickosť a dobrá nálada, priridzené vystupovanie pred ľuďmi, manažovanie rečníkov a publika, dohliadanie na dodržanie vyhradeného času a zvládanie nepredvídateľných situácií.

  Moderujem plynulo aj v anglickom jazyku.

  Ak máš záujem zistiť viac, ozvi sa mi prosím cez kontaktný formulár.

  Iné projekty

  Okrem lektorskej práce robím taktiež jednorázové firemné spolupráce na projektoch, kde viem byť užitočný – napríklad pôsobil som ako externý konzultant pri HR projekte, podieľal sa na vylepšovaní interných procesov alebo pomáhal nastaviť firemnú stratégiu a komunikáciu.

  Ak máš záujem zistiť viac, ozvi sa mi prosím cez kontaktný formulár.

  Medzi mojich väčších firemných klientov patria Google, Dell, IBM, mBank, Johnson Controls, Yeme, Generali, ČSOB, Slido, Mondelez, Schneider Electrics, Adient, ale pracoval som s mnohými ďalšími menšími firmami

  Ozvať sa mi sa vypláca

  Referencie mojich klientov

  Rezervuj si stretnutie!

  Máš nejakú otázku?

  Nenašiel si odpoveď? Kontaktuj ma.

  Charakterizujem sa ako transformačný kouč, čo znamená, že pomáham klientom zlepšiť nejakú oblasť svojho života prostredníctvom vnútornej zmeny, takže sa nesústredíme na povrchové operatívne úpravy, ale na internú zmenu, ako napríklad budovanie nových skillov alebo návykov, mindset, vedomosti, vnútornú odolnosť, vynaliezavosť a schopnosť riešiť výzvy proaktívne namiesto reaktívneho reagovania.

  Ja viem, je to dosť všeobecná definícia, napriek tomu si ma za tie roky niektoré témy / oblasti koučingu našli viac ako tie ostatné, takže tiež by sa dalo kľudne povedať, že som zároveň aj:

  Výkonnostný kouč (performance coach) – ciele, výkon a celková efektivita, nestrácať čas, dosahovať výsledky, maximalizovať potenciál v rôznych oblastiach.

  Kariérny kouč (career coach) – vyjednať si lepšie podmienky, dosiahnuť kariérny rast, nájsť si novú prácu, prípadne odísť z tej aktuálnej a/alebo úplne zmeniť profesiu.

  Biznis kouč (business coach) – zvyšovanie príjmov freelancerov a podnikateľov, hľadanie lepších klientov, optimalizovanie procesov, plánovanie a dosahovanie rastu podnikania.

  Životný kouč (life coach) – upratovanie života celkovo, prípadne ak sa dejú veľké životné zmeny, alebo je potrebný pohľad z vyššej perspektívy na viacero spolusúvisiacich oblastí.

  Podľa počtu koučovaných som individuálny kouč. Nekoučujem tímy, páry, ani iné skupiny, vždy ma zaujíma jednotlivec a individuálne výzvy a ciele.

  Do tretice, som úplne nezávislý kouč (freelancer), ktorý nie je zamestnaný žiadnou organizáciou, firmou ani viazaný nejakou kolektívnou dohodou o akomkoľvek zdieľaní čohokoľvek, takže som úplne nestranný a všetko, čo odznie medzi mnou a mojim klientom, od úvodného kontaktu až po posledný koučing, ostáva len medzi nami a nikto iný k tomu nemá žiadny prístup.

  Áno, po dohode je možné aj osobne, len na to sa nedá využiť instantný booking úvodného stretnutia cez Calendly, ale treba ísť cez kontaktný formulár, keďže som možno niekde v zahraničí.

  Silno ale preferujem stretnúť sa online cez Zoom, aj keď sa práve nachádzame v tom istom meste, pretože Zoom šetrí čas a je nezávislý na našej geografickej polohe, takže spolupráca môže plynulo pokračovať aj v prípade zmeny lokality jedného z nás.

  Cena mojich služieb, forma platby, splatnosti a iné podmienky sú dohodnuté individuálne po vzájomnej dohode na úvodnom stretnutí. Štandardná mena je EUR, som tiež otvorený platbe v BTC.

  V prípade, že nejaká iná entita sponzoruje tvoj koučing (či už čiastočne alebo úplne), nemám problém faktúru rozdeliť alebo celú vystaviť na tvojho sponzora.