Skip links

Referencie

Pre zachovanie anonymity som zmenil mená klientov, ale všetko ostatné v referencii je autentické tak, ako mi klient napísal a odobril publikovať.

Mojim hlavným cieľom pri spolupráci s Mišom bolo zvýšiť príjem zo svojho podnikania. Mišo mi pomohol určiť si priority a pomohol mi aj s marketingovými aktivitami (nič komplikované, iba som potreboval tie správne). Veľmi mi pomohlo spätné vyhodnocovanie si aktivít, s čím pokračujem doteraz. Vďaka aktivitám, ktoré som začal robiť po konzultáciach s Mišom, sa mi podarilo viac ako zdvojnásobiť svoj príjem. Super bol vždy akčný prístup a pozitívna nálada, koučing a rady aj z iných oblastí, najmä marketingu.

Tomáš, v čase začiatku našej spolupráce podnikateľ, túžiaci zvýšiť svoj príjem

Na prve stretko s Misom som isiel s hmlistou vizou, co by som chcel robit o 5 rokov, avsak stale ‘stuck’ v praci, do ktorej som chodil nerad (slaby vyraz). Najvacsi prinos vidim v tom, ze ma Miso coachingom a otazkami priviedol k rozhybaniu sa a naplnaniu kratkodobych postupnych cielov. Nepresiel rok a robim to, co ma bavi a pekne sa to rozbieha

Miro, v čase začiatku našej spolupráce konzultant vo velkej stvorke a študent fyzioterapie, túžiaci stať sa osobným trénerom

Vedel som že chcem viac len som nevedel že ako sa z chaosu môjho života vynájdem tak aby som mal určený smer a išiel podľa toho čo chcem v živote naozaj. Mišo mi pomohol v tom aby som mal lepšie podmienky v robote a íšiel do tažkých nepríjemných rozhovorov so šefom a aj s otcom. Rozprával som konečne o veciach ktoré ma trápili. Konečne som začal robiť svoje vlastné podnikanie, ktoré bolo pre mňa dôležité a predsa som to roky odkladal, lebo som sa bál diskomfortu. Zmenil mi život a nikdy by som tam nebol kde som teraz bez jeho pomoci. Ďakujem ti za všetko, do konca života na našu spoluprácu nezabudnem.

Jozef, v čase začiatku našej spolupráce odkladajúci robenie dôležitých rozhodnutí a rozhovorov, túžiaci hlavne sa rozhýbať a byť neskôr hrdý na to, že neprokrastinoval

Spolupraca s Misom mi zmenila zivot. S misom som spolupracoval po dobu asi 9 mesiacov, zo zaciatku sme riesili jednoduchsie veci a implementovali male zmey. Po kazdom stretnuti sme vsak isli viac do hlbky. Az sme zacali riesit dolezite zivotne zmeny a rozhodnutia, ktore viedli k tomu, ze som sa rozhodol odstahovat do zahranicia a taktiez to viedlo k tomu, ze som dal vypoved v praci a uvedomil si, ze sa chcem pustit do niecoho, co mi naozaj robi radost a vidim v tom zmysel. Zaujimave je, ze pred kazdym stretnutim som si myslel, ze nemam co riesit, ze vsetko je v poriadku, no po skonceni stretnutia som citil prival energie, myslienok, napadov a odhodlania. Zakazdym som si uvedomil, ze som sa iba presviedcal, ze som spokojny, ale v skutocnosti to tak nebolo a mal som strach si to priznat sam pred sebou a nieco s tym spravit. Preto dakujem Misovi, ze mi umoznil zmenit toto vnimanie. Jednoznacne ho odporucam a mozno aj vy zistite, ze zo zaciatku mala zmena moze vyvolat pozitivny dominovy efekt, ktory vam zmeni zivot od zakladov.

Gustáv, v čase začiatku našej spolupráce zamestnaný v reklamnej agentúre, túžiaci po vylepšení svojho života na ešte lepší

Toto bola uz moja 2. dlhodoba spolupraca s Misom. Na zaciatku sme si obaja ujasnili na com a s akym cielom budeme pracovat. Do detailov sme rozobrali situaciu, ktoru som chcela riesit. Miso mi svojim pristupom pomohol najst sposob ako na sebe efektivne pracovat, poskytol cenne rady a nastroje. Pocas spoluprace mi ‘kliklo’ viacero dolezitych uvedomeni. Pacilo sa mi, ze sme konsekventne spracovavali len jeden okruh tem. Miso mi vedel k danemu problemu doporucit literaturu a dalsie zdroje. Ak sa potrebujes v zivote posunut, vidiet ‘big picture’, ujasnit si co chces a kam ides, Miso je ten spravny clovek, ktory ti v tomto vsetkom vie pomoct.

Eva, v čase začiatku našej spolupráce zamestnaná v zdravotníctve v zahraničí, túžiaca posunúť sa v živote ďalej komplexne vo viacerých oblastiach

Miša poznám nejaký ten piatok. Je to človek, ktorý skôr koná akoby roky premýšlal. Možno je to tým, že je mladý a nemá obavy typu čo keď……, a možno je to jeho povahou. Každopádne som si myslel, že koučing sú vyhodené peniaze, nakoľko ja som ten čo je starší a mal by byť aj skúsenejší. Poznal som nejaké koučingové metódy z pár korporácii, aj nejaké tie múdre školenia som zažil. Čo zmenilo môj názor? Prvá hodina s Mišom, na ktorej sme si presne určili ciele. Nazvime to rýchle ciele, ciele na pár týždňov a proste nejaké plány do budúcnosti. Hneď na tej prvej hodine som dal na Mišovu radu a zverejnil som na nejake dostupné siete moju požiadavku, že hľadám prácu. Písal sa september 2020, Covid v plnom prúde. Výsledok tohto zdielania bol taký, že prvú ponuku som mal do desať minút. Celkovo na Linkedine videlo môj status cca 4800 ľudí. Mohol som si vyberať z niekoľkých ponúk. Mišo dal iba trochu svojej povahy do mojej rozvážnosti. Výsledok bol takmer okamžite. Takto sme si nastavili ďalšie ciele a postupne sme o nich hovorili. Ciele boli úplne bežné ako napríklad: uspieť v novej práci, mať nejaký bočný nenáročný príjem, vzťahy, rodina a výchova syna. Mišo mi dal iný pohľad na tzv. moje veľké problémy. On moje problémy neriešil, iba sledoval a diskutoval so mnou, prípadne poradil, keď som sa ho spýtal o radu. Ako kouč postupoval vždy veľmi profesionálne a s nadhľadom. Čo by som robil bez koučingu? S najväčšou pravdepodobnosťou by som bol na úrade práce, alebo by mi dlho trvalo nájsť prácu. Mišo zmenil moje správanie z pasívneho na aktívne. Aký mám teraz názor na koučing alias značku Mišo Duchoň? Išiel by som do tejto spolupráce znova. Úplne presne viem čo by som si teraz dal ako ciele a ako by mala dopadnúť spolupráca. Mišo dáva do takejto spolupráce svojich 100% času a energie. Táto kombinácia dokáže priniesť výsledky v extrémne krátkom čase. Doslava zázraky na počkanie nemožné do troch dní. Mohol by som písať ďalšie riadky super spolupráce, ale lepšie je začať spolupracovať práve s Mišom.

Karol, v čase začiatku našej spolupráce čerstvo nezamestnaný, predtým obchodný zástupca, túžiaci nájsť si novú lepšiu prácu a zároveň si postrážiť ostatné oblasti svojho života.

Práca s Mišom mi zmenila život, bez preháňania! Bola som nespokojná so svojim životom a s prácou, ale vôbec som nevedela čo s tým robiť a akým smerom svoj život usmerňovať. Popri tom som strašne prokrastinovala. Keď som začala pracovať s Mišom, už z prvého stretnutia som pocítila, že už mám smer a hneď som sa zamerala na to ako zo svojho koníčka spraviť svoju profesiu. 1 týždeň po prvom stretnutí s Mišom som si už aj našla prvého klienta. Všetky ostatné stretnutia mi dodávali viac a viac dôležitých informácií. Teraz je to už viac než 2 mesiace odkedy sme skončili spoluprácu, ale stále mám ten istý smer a stále pokračujem ďalej. Mám viacero klientov a hlavne som v pohode so sebou a svojim životom. Na práci s Mišom si najviac cením jeho prístup a to, koľko nápadov, tipov a trikov mi dodával počas našej spolupráce.
Takisto mi strašne pomohol aj v hľadaní klientov, dokonca som niektorých z nich mala rovno od neho, čo považujem za brutálnu pomoc a podporu. Odporúčam spoluprácu s Mišom každému, kto sa cíti zaseknutý vo svojom živote, nevie akým smerom sa uberať a potrebuje sa nie len nakopnúť, ale mať pritom aj brutálne veľa nových informácií, ktoré vie používať dlhé roky v rôznych sférach života.

Katarína, v čase začiatku našej spolupráce administratívná pracovníčka vo veľkej medzinárodnej firme, túžiaca začať robiť niečo, čo ju napĺňa, hoci ešte nevie, čo by to mohlo byť

Koučing s Mišom bol veľký zážitok. Mal som už krátku skúsenosť s koučingom a podľa toho som si nastavil očakávania na našu 10-týždňovú spoluprácu; chcel som si vyriešiť vyššiu hodinovku, zorientovať sa v sebe ohľadom kúpy domu, a tak celkovo dostať svoj život viac pod kontrolu a nenechať so sebou kývať. Moje očakávania od 10-tich týždňov sa vlastne naplnili po prvom a všetky ďalšie ma posunuli ešte ďalej ako som čakal. Hodinovku som si úspešne bez problémov dvihol po prvom sedení, kde Mišo skvele nasimuloval môjho šéfa a pripravil ma na rozhovor s ním. Ďalej sme si s Mišom zmapovali situáciu a pomohol mi uvidieť reálny stav a utriasť si, že čo vlastne chcem a prečo, ako aj tým pádom uvidieť, čo možno nie je až tak dôležité. Hneď na úvod mi naordinoval VEĽMI netradičné cvičenie, ktoré mi boostlo moje sebavedomie minimálne o 100% ? Najviac si cením preto práve impulz konať, ktorý mi Mišo dával a takisto aj množstvo užitočných pozorovaní, ktoré pri našich rozhovoroch mal. Čerpať z našich koučingov budem dlhodobo, pretože som sa naučil systém a nástroje, ktoré mi neoceniteľne pomáhajú pri dizajnovaní svojho života.

Viliam, v čase začiatku našej spolupráce si chcel vyjednať vyššiu hodinovú sadzbu v IT sektore, čo už rok odkladal a popritom riešiť pár ďalších projektov, aby sa jeho kvalita života radikálne zvýšila.

Všetky informácie o tom, ako aj ty môžeš začať spoluprácu so mnou a jedného dňa si tu prečítať aj svoj úspešný príbeh, nájdeš v sekcií Služby.