ako byť fit

Zakladám outdoor team, od apríla začínajú podvečerné tréningy

Krátka novinka z môjho trénerského života – budujem outdoor tréningový team, budem rád, ak si prečítaš, čo chystám!

Priatelia – zakladám tím, ktorého cieľom bude natrénovať na a riadne sa zúčastniť na prekážkovom behu TVRĎÁK 2.7.2017 v Bratislave (s voliteľnou možnosťou absolvovať aj iných Tvrďákov a prípadné iné preteky).

Čo je to TVRĎÁK

Tvrďák je prekážkový beh, ktorý sa odohráva vonku (outdoor) a je kombináciou vytrvalosti a rôznych zručností – silovo-pohybových, rýchlostných, prekážkových a presne také budú aj naše tréningy, aby sme sa na preteky poriadne pripravili.

Ten samotný pretek je dôležitý, pretože budeme mať všetci pred očami konkrétny cieľ, ale zároveň som si dal dokopy svoju tréningovú filozofiu a tieto preteky budú super manifestáciou toho, ako sa kto tréningovo zlepšil a kam sa jeho telo posunulo.

—>> UPDATE: PRIHLASOVANIE UŽ BOLO SPUSTENÉ, ČÍTAJ TENTO ČLÁNOK! <<—

TÍM A NIE SKUPINA

Všimni si, že hovorím o tíme a nie len o “skupine” alebo “skupinových tréningoch”. Rozdiel je ten, že v tíme sa ľudia poznajú, držia spolu a tešia sa na spoločné tréningy a zážitky. Preto súčasťou členstva v tíme budú aj mimotréningové aktivity ako úvodné spoznávacie stretnutie, spoločná stanovačka, bojové porady, účasť na pretekoch, samozrejme spoločné oslávenie masívnych výkonov a prinesie vlastnoručne napečených dobrôtok na tréning v prípade narodenín, menín alebo iných dôležitých udalostí :)

Dôležitá vec – netreba sa báť, že tímu “pokazíš” umiestnenie, pretože každý bude mať svoj individuálny čas a do umiestnenia tímu sa budú rátať časy troch najrýchlejších. O čo mne ale pôjde, je to, aby sme sa navzájom potiahli a každý zo seba vydal svoje maximum a bol v cieli hrdý na seba aj na ostatných v tíme.

tvrdak2016_tim

TRÉNINGY

Tréningy budú bývať 2x do týždňa, vždy v pondelok a vo štvrtok večer (predbežný čas je 18:00, ale je možné, že sa to posunie na neskôr), v areáli Slávia Agrofert (za Ekonomickou univerzitou v Petržalke). K dispozícií bude veľká trávnatá plocha, konštrukcia na zhyby a dipy, kruhy, lano, kužele, lopty, frekvenčný rebrík, palice a iné pomôcky.

Obrovský areál Slávia Agrofert - na tréningy bude k dispozícií veľký priestor na trávnatej ploche, kde bude tiež konštrukcia na zhyby, lano a kruhy. Viac fotos dodám neskôr, každopádne priestory sú už dohodnuté.
Obrovský areál Slávia Agrofert – na tréningy bude k dispozícií veľký priestor na “trávnatej ploche”, kde bude tiež konštrukcia na zhyby, lano a kruhy. Viac fotos dodám neskôr, každopádne priestory sú už dohodnuté.

Pre ľudí prichádzajúcich na autách sú k dispozícií parkovacie miesta a samozrejme šatňa, uzamykateľná skrinka a sprcha.

Tieto tréningy budú 100% bodyweight (s vlastnou hmotnosťou) a budú zamerané na celé telo. Budú obsahovať rôzne prekážkové simulácie, intervalové zaberačky, hry a silové prvky. Detailný rozpis tréningových cyklov predstavím v ďalšom článku 1. marca. Tréningy budú trvať 60min.

Okrem týchto spoločných tréningov bude každý člen tímu robiť 1 až 4 kondičné tréningy (podľa potreby, ambícií a regenerácie) vo vlastnej réžií, či už ráno alebo večer alebo hocikedy, tie budú zamerané na kondíciu, čiže hlavne beh, ale v prípade preferencií kombinované s cyklistikou, plávaním alebo silovým tréningom. Tieto tréningy už nebudú bývať spoločné, ale verím tomu, že sa budú tvoriť páry/skupinky, ktoré budú spolu trénovávať.

Spoločné tréningy budú 100%tne v mojej réžií, kondičné tréningy budem podľa potreby konzultovať a dávať usmernenia každému v tíme, aby sa optimálne zlepšoval.

Všetky tréningy si budeme zapisovať, čiže výkony na spoločných tréningoch ako aj individuálne – každá aktivita bude povšimnutá, kto sa bude flákať, sa neskryje ;)

AKÝCH ĽUDÍ HĽADÁM

tvrdak_yes

Tieto tréningy sú vhodné pre:

tvrdak_miso_v

Kritéria na vstup do tímu:

tvrdak_zuzka

Prečo sa pridať:

Prečo som sa ja pridal (=rozhodol spustiť tieto tréningy):

miso_tvrdak

Možno viete, 10 rokov som hrával futbal a vždy všetky tréningy bývali vonku. Behávali sme v snehu, v daždi, nikdy mi nevadilo zašpiniť sa, pobyt na čerstvom vzduchu a kontakt s prírodou som mal veľmi rád a musím povedať, že mi to už chýba. Ak ma sledujete, vidíte, že otužujem, cvičím vonku, veľa behám. Tieto tréningy budú pre mňa niečo, kde sa cítim ako ryba vo vode.

Taktiež, minulý rok som svojim makačom na mojich tréningoch navrhol, aby sme sa zúčastnili Tvrďáka a bolo to jedno z naj rozhodnutí, ktoré som mohol urobiť. Vznikla super tímová atmosféra, ľudia makávali aj mimo tréningov, všetci sa medzi sebou poznali a bol to super tímový pocit. Toto mi tiež chýba a myslím, že aj ľuďom.

No a do tretice, toto je môj posledný trimester v No Will No Skill Academy a 31.3.2017 oficiálne končím v akadémií, aj ako manager, aj ako tréner. Rozhodnutie prišlo už dávnejšie, odchádzam v dobrom, bolo to mega 9 mesiacov, veľmi veľa som sa naučil, ale je to definitívne. ANIMAL WORKOUT stále v NWNSA ostáva, ale už bezomňa ;). Viac k NWNSA niekedy nabudúce, určite chcem zhodnotiť celý ten čas v jednom celom článku, keď definitívne odídem, len aby ste vedeli, že odchádzam :) nič to ale nemení na tom, že NWNSA je super akadémia a naďalej ju odporúčam ako výborné miesto na tréning.

Aký je ďalší postup

Ak ťa môj outdoor tím zaujal, prosím, nechaj mi tu alebo na konci tohto článku svoj email. To je jediné, čo teraz potrebujem, zistiť záujem.

V priebehu týždňa dám dokopy všetky informácie a presne 1.3.2017 dám von všetko info, čo to všetko bude zahŕňať a koľko to bude stáť. Mám viacero alternatív, je tiež možné, že by som urobil aj 2 tréningové časy, že by som tréningy rozdelil na začiatočníkov a pokročilých, prípadne, že by sme pridali aj 1 tréning vnútri v hale Slávie ako určitý doplnok a tiež je možné, že nájdeme aj skorší čas – hovorím, možností je veľa, záleží od záujmu, ale už teraz viem, že to bude mega a už teraz viem, že tím bude a gro budú outdoor tréningy vonku v areáli Slávie!

Cenovo to nebude vychádzať drahšie ako doteraz, kto ku mne chodieval na ANIMAL WORKOUT alebo predtým na #treningpodlamisa, môže byť v pohodke, plánujem dávať aj študentské zľavy a vyjsť ľuďom v ústrety, keď budú potrebovať, ale musím si to celé zrátať, prenájom v Slávií nie je najlacnejší, ale chcel som kvalitné podmienky a nie stretávať sa niekde pod mostom, kde položíš na zem ruku a buď ti padne na rozbitú fľašu, hrdzavý kliniec alebo do psieho hohoho… :) Mojim cieľom je, aby to boli zatiaľ moje najkvalitnejšie tréningy, aké som kedy robieval a ten naj tím, ktorý som kedy viedol.

—>> UPDATE: PRIHLASOVANIE UŽ BOLO SPUSTENÉ, ČÍTAJ TENTO ČLÁNOK! <<—

Podľa úspechu tohto trojmesačného cyklu (apríl, máj, jún) prehodnotím aj pridanie ďalšieho, letného 3-mesačného cyklu (júl, august, september) a prípadné nájdenie priestorov, kde sa bude dať trénovať aj v chladnejších mesiacoch roka, ale to je hudba budúcnosti – začiatok je 1 tím, 3 mesiace prípravy, spoločný cieľ a veľa srandy popritom :)

TIMELINE:

MAREC

od 1.3.2017 je všetko info na mojom blogu

od 20.3.2017  – testovacie tréningy, 2 týždne

APRÍL

od 3.4.2017 – tréningy začínajú naplno

7.4.2017 – spoločný teambuilding (dátum sa môže zmeniť)

v priebehu apríla – každý vie, ako bude vyzerať jeho kondičný tréning mimo spol. tréningov

v priebehu apríla – každý má ujasnené zásady stravovania podľa svojich cieľov

v priebehu apríla – dohodnutý motív tričiek

MÁJ

začiatok mája – tričká dorazili

víkend 12-14 máj – spoločná stanovačka (dátum sa môže zmeniť)

JÚN

2.6.2017 – bojová porada, mesiac do pretekov

JÚL

2.7.2017 – TVRĎÁK BRATISLAVA

2.7.2017 – poobedné spoločné posedeníčko

v priebehu júla – spoločná párty

pozn: od apríla až cez celé leto bude veľmi veľa rôznych súťaží a pretekov – budem o nich predbežne informovať, žiadna z nich nebude okrem TVRĎÁKA povinná, ale budem rád, keď sa občas nájde nejaký pretek, kde pár ľudí z tímu pôjde otestovať svoje sily a trochu nás reprezentovať ;).

pozn.2: môže sa stať, že tréning odpadne z dôvodu veľmi zlého počasia, prípadne, že bude sviatok alebo nejaký iný dôvod, prečo väčšina ľudí nebude môcť – dohodneme sa vždy vopred a predtým ako sa do tímu prihlásite budete jasne vedieť, aké sú podmienky, aby bolo všetko fér.

Záverečné slová

V roku 2015 som chcel spustiť outdoor tréningy, ale začal som budovať Fitnessu. V roku 2016 som chcel spustiť outdoor tréningy, ale dostal som super ponuku z No Will No Skill Academy. Hovorí sa, že do tretice všetko dobre a tak som rád, že 2017 ma už nič nezastaví! :)

S outdoor tréningami už skúsenosti mám, počas minulého leta som súkromne robieval v medickej záhrade skupinové tréningy pre JCI, takže viem, do čoho idem, len s tým, že teraz budem mať k dispozícií lepší priestor, vybavenie a pretože ide o tím a ľudia budú chodievať pravidelne, tak verím, že to bude mať aj úplne iné výsledky a tréningy iný náboj.

Samozrejme, pretekov sa zúčastním tiež, pôjdem príkladom, sám budem makať. Budeme na internej skupine preberať aj stravu, doplnky a iné tipy, ako vygradovať výkony. Pekné telo nie je cieľom, ale kto bude makať, tak sa môže tešiť na to, že bude vedľajším produktom ;)

ps: budem rád za každé zdieľanie alebo ak posuniete článok niekomu, koho by to mohlo zaujať ;).

—>>> Ak ťa to zaujalo, TU KLIKNI a nechaj mi prosím svoj email <<<—

—>> UPDATE: PRIHLASOVANIE UŽ BOLO SPUSTENÉ, ČÍTAJ TENTO ČLÁNOK! <<—

Mišo

——–

—–

Ak chceš zostať v kontakte, prihlás sa na môj newsletter, cez ktorý zdieľam svoj nový obsah, tipy, novinky, pripravované eventy a špeciálne akcie iba pre mojich subscriberov:

Tags:

Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *