iné

Vyše 70 mojich tipov na (nielen) Vianočné darčeky 2017

V tomto článku si MOŽNO nájdeš nejakú tú inšpiráciu, dal som dokopy vyše 70 veci, ktoré som si buď kúpil a som spokojný, alebo sa už na ne chystám, alebo mi ich poradili kamoši :) Enjoy!

Knihy / Vzdelávanie

Tim Ferriss nedávno vydal novú knihu, ktorá sa volá TRIBE OF MENTORS, už ju mám doma a teším sa, ako si ju budem čítať medzi sviatkami. Kúpil som si ju, pretože je nafullovaná inšpiráciou od top ľudí, čo je pre mňa vždy to naj čítanie na toto obdobie, keď vyhodnocuješ rok a zamýšľaš sa nad tým ďalším. Najlepšie je, že tie rady od rôznych ľudí si niekedy protirečia, čo je super, pretože ma nútia viac rozmýšľať nad tým, ktorá z nich vo mne viac rezonuje a prečo.

TRIBE OF MENTORS (eng): kúpiš tu. (18,95€)

Inak, presne takto pred rokom som čítal jeho vtedy najnovšiu knihu TOOLS OF TITANS, ktorá má veľmi podobný obsah, až na to, že v novej knihe sú teraz noví ľudia a kým táto vychádzala z intervií na jeho podcaste, tú novú dal dokopy cez písomnú korešpondenciu. No a zrovna teraz táto kniha vyšla aj po slovensky, s názvom NÁSTROJE TITÁNOV, čiže ak máš niekoho ambiciózneho, kto preferuje slovenčinu, išiel by som do nej. Inak robil som o nej takú malú recenziu tu.

TOOLS OF TITANS (eng): kúpiš tu. (14,73€)

NÁSTROJE TITÁNOV (sk): kúpiš tu. (22,32€)

ps: Kniha Štvorhodinový Pracovný Týždeň (4 hour workweek) vyšla tiež ešte len teraz nedávno po slovensky, za mňa jedna z top kníh vôbec, inšpirovala mnoho lifedesignových pokusov, ktoré sme kedy s Jankou robili. Takisto, niečo som o tej knihe popísal viac tu.

THE 4-HOUR WORK WEEK (eng): kúpiš tu. (14,56€)

ŠTVORHODINOVÝ PRACOVNÝ TÝŽDEŇ: kúpiš tu. (15,93€)

ps: keď už som urobil Timovi Ferrissovi takú reklamu, len dodám, že napísal aj knihu 4-HOUR BODY, ktorá vyšla po anglicky aj česky a tiež 4-HOUR CHEF, tiež po anglicky a po česky. Prvá je o tom, ako si “hacknúť” svoje telo, od cvičenia, chudnutia, naberania svalov a sily, až po spánok, sústredenie sa či sex. Fascinujúce vecičky. Tá druhá (4-HOUR CHEF) je o akcelerovanom učení sa, čiže ako sa učiť AKÉKOĽVEK vecí rýchlejšie a efektívnejšie, od športových skills, cez tanec, varenie, jazyky, prakticky všetko :).

Najlepšie je, že všetkých 5 kníh môžeš čítať bez toho, aby si predtým čítal akúkoľvek predchádzajúcu. A ak už si nejakú čítal/a, vrele odporúčam pridať sa do facebook skupiny Tim Ferriss Slovak/Czech (4-hodinová skupina), kde nájdeš rovnako naladených ľudí a debatky o knihách, podcaste a príbuzných témach :).

Ďalšie knihy, ktoré ma nesmierne zaujali v roku 2017:

Jocko Willink a jeho parťák LEIF BABIN napísali knihu EXTREME OWNERSHIP, kde títo bývalí velitelia jednotiek NAVY SEALS na príbehoch z IRAKU učia lekcie z leadershipu. Príbehy sú krátke a pútavé, poučenia perfektné. Aby som to zrhnul v skratke, najhlavnejšiou témou je to, prečo by mal správny líder vždy prevziať zodpovednosť a nevyhovárať sa. Asi ti je jasné, že to so mnou zarezonovalo, tak som sa na knihu vrhol a bola TOP! A to najlepšie, že zrovna vychádza aj v slovenčine.

EXTREME OWNERSHIP (eng): kúpiš tu. (24,76€)

EXTRÉMNE VLASTNÍCTVO (sk): kúpiš tu. (11,99€)

Bonus: toto je veľmi nepraktický darček, ale ak ju chceš pre seba, chceš ju zdarma a chceš si ju vypočuť ako audioknihu, ako ju čítajú svojimi drsnými hlasmi samotní autori (garantujem husiu kožu :)), tak si urob zdarma účet na Audible (klikni sem a regni sa), dostaneš grátis 2 knihy na stiahnutie free, stiahni si extreme ownership, k tomu ešte jednu a ak si do 30 dní zrušíš účet, nestiahne ti to ani euro, alebo pokračuj v platenej verzií, ktorá sa podľa mňa stále oplatí, ale to už je na tebe.

Mne sa ešte napr. páčili tieto audioknihy:

•Biografia Arnolda Schwarzeneggra v anglickom originále

•Biografia Elona Muska v anglickom originále

•Seth Godin – Leap First

•Tim Kreider – We Learn Nothing

•Robb Wolf – Wired to Eat

•Ben Horowitz – The Hard Thing about Hard Things

Posledný tip na knihy, ktoré ma zaujali v roku 2017:

THE HUNGRY BRAIN – top kniha o tom, prečo sa prejedáme a tučnieme a čo s tým. Po anglicky.

NAJDĚTE SI SVÉHO MARŤANA – super kniha, kde je psychológia vysvetlená ľudskou rečou, jej prečítanie urobí každého inteligentnejšieho. Český autor.

SPARTA – 30 DNÍ DO ŠTARTU – veľmi pohodové čítanie, lebo to je mixka motivácie, príbehov, zamyslení a tréningových návodov, môže pomôcť človeku nakopnúť sa a zmeniť si tak život.

UMENIE JASNÉHO MYSLENIA – kniha o omyloch v našom uvažovaní, krátke a jasné kapitolky, ak je čas, kedy by som ju niekomu odporučil, tak je to presne po Vianociach a predtým, ako si začne dávať novoročné predstavzatia :).

ČO NÁS NEZABIJE – kniha o tom, ako ísť mimo svojej zóny komfortu nie je pre nás len zdravé (ak to robíme v správnych dávkach a správne), ale dokonca nevyhnutné. Veľa popísané o otužovaní a Wim Hof Method, mega kniha, aj ako audio.

A uuuplne posledné tipy na knihy: v tomto mojom článku som (ešte v marci) popísal 4 knihy, ktoré vrele odporúčam, z každej som vypísal aj nejaké top idey, takže ak hľadáš knihu a stále si nenašiel/nenašla, tam v tom článku sú 4, každá z inej oblasti, neverím, že si nenájdeš tú svoju :D

————–

Aké knihy mám na wishliste na rok 2018:

Biografia Leonarda da Vinciho od Waltera Isaacsona (kupujem ako prvé v roku 2018, tvrdá väzba, origoš, už som v nej listoval, úplná pecka)

Discipline Equals Freedom od Jocka Willinka (toto bude lahôdka, možno stiahnem ako kindle ak dorazím TRIBE OF MENTORS skoro, uvidím

Crushing it od Gary Vaynerchuka (vychádza 30.1.2018)

The art of the good life od Rolfa Dobelliho (ten istý, čo napísal aj “umenie jasného myslenia”).

Eventy / Zážitky

TEDxBratislava

Každoročne podujatie TEDxBratislava spúšťa vianočný predpredaj na event, ktorý býva niekedy na prelome júna a júla, teraz bude 1.7.2018. Tento vianočný predpredaj je za najnižšiu cenu a je to top darček, mám odskúšané :). Pýtal som sa mojej kamošky z organizačného tímu a budú to robiť aj tento rok, takže treba pozorne sledovať a hneď ako to bude k dispozícií, to bookovať.

TEDxBratislava: webka, facebook page, facebook event. (50-80€)

Celtic Warrior

Ak máš niekoho, kto má rád výzvy, vieš že buď trénuje alebo chce začať trénovať, tak mu kúp lístok na nejaké OCR prekážkové preteky. Rozdiel oproti bežným bežeckým pretekom je ten, že OCR pretek je sám o sebe dobrodružstvo, kde musíš preliezať veci, podliezať, brodiť sa vo vode a terén je v prírode a nie na asfalte, takže keď vidíš pretekárov, ako majú fotky v cieli, kde sú celí od bahna, s roztrhnutým tričkom alebo krvavým kolenom, tak to nie je pre účely fotky, to je realita po dobehnutí do cieľa. A vieš čo?, ten pocit stojí za to, lebo sa cítiš veľmi živo, v tele ti pumpuje adrenalín aj dopamín, je to návrat späť tam, odkiaľ pochádzame a preto je ten pocit taký silný, lebo v tejto pohodlnej dobe sme už na to úplne zabudli.

Ja osobne sa napríklad chystám na preteky CELTIC WARRIOR do Rakúska, ktoré budú 3.3.2018, čo je akurát čas niečo vyše 2 mesiacov, aby človek na ne poriadne natrénoval. Je to 85km od Bratislavy a podľa všetkého to bude topka! ? Odporúčam začiatočníkovi kúpiť +7km trať a pokročilému +15km trať. Sú tam aj dlhšie, ale tie si už kupujú tí, ktorí vedia, prečo si ich kupujú ?

CELTIC WARRIOR: vstupenky kúpiš tu. (75€)

WebSummit

Ak chceš niečo faaakt masakristické, tak kúp sebe a tomu druhému 2 lístky za cenu 1 na Websummit do Portugalska, ktorý bude v novembri 2018. My sme tam boli s Jankou tento rok, tiež sme kupovali lístky rok vopred, aspoň sme sa na to tešili celý rok a bola to masívna dávka inšpirácie a super týždeň v Portugalsku, kde sme si okrem Lisabonu strihli aj Porto a na ceste domov Ženevu aj Chamonix :).

WEBSUMMIT 2018: vstupenky kúpiš tu. (850€ za 2 lístky)

Inter Miláno naživo

Posledným mojim tipom je darovať zájazd na zápas Interu Miláno priamo na San Sire. Jednak Interu teraz brutálne ide, ďalej pretože Slovákovi Milanovi Škriniarovi brutálne ide a do tretice, pretože je to easy, je to spojené s cestovaním, je to zážitok na celý život, na ktorý spolu budete spomínať (nie len futbal, ale cestovanie, jedlo, cappuccino, prehliadka Milána, nákupy, bývanie, atď :)).

LÍSTKY NA ZÁPAS INTERU MILÁNO: kúpiš tu.

Tu je bližsí návod, ktorý som dal dokopy:

1.Choď na www.inter.it/tickets. Vyber si zápas. Zvyčajne sa nepredávajú moc v predstihu. Pozri si, ktoré sa už dajú kúpiť a ktoré ešte nie. Celý rozpis zápasov nájdeš tu: link.

2.V určitom bode ťa to vyzve vytvoriť si konto, trvá to minútku, zadáš email, heslo, meno, adresu. Nedaj sa odradiť taliančinou, buď hľadaj gombík, ktorým sa prepína na angličtinu, alebo použi google translator, kam si kopíruj, čo potrebuješ preložiť.

3.Vyber si, kde chceš sedieť. Sú 4 veľké skupiny sektorov – modrý, zelený, červený a oranžový. Do modrého by som nešiel, tam bývajú fandovia hostí. Zelený sú fandovia interu, pričom druhé poschodie sú tí najskalnejší, “curva nord”, deti by som tam nebral, ale zvyčajne sú tie lístky aj tak buď nepredajné alebo vypredané. Takže pre začiatočníka sú tie naj červený a oranžový. Každý blok sektorov má 3 poschodia. Prvé poschodie (sektori začínajú stovkou, čiže 1xx) je najbližšie k trávniku, lístky sú drahšie, dobre vidno. Druhý sektor (2xx) je vyššie, ale vidno tiež, treba si prerátať ceny, za mňa je druhý úplne v pohodke. Na najväčšie zápasy (proti AC Milánu alebo Juventusu) otvárajú aj tretí okruh, ten by som ja osobne neradil, sú to najlacnejšie lístky, najhoršie vidno, zvyčajne sem predávajú lístky cestovky.

4.Vyplníš údaje (treba meno, dátum narodenie, pohlavie, národnosť), zaplatíš kartou a voilá, lístky ti prídu v pdf, vytlačíš si ich, prinesieš si na štadión doklad totožnosti (občiansky alebo pas) a si dnu. Bez dokladu ťa nepustia, lístky sú na meno (dajú sa prepísať ak by dotyčný nemohol ísť).

Celý tripík za zápas INTERU vychádza zvyčajne nejako takto:

•spiatočná letenka z BA/Budapešti/Ostravy priemerne 70€ (už som šiel aj spiatočne za 35€ ale aj za 100€)

•shuttle bus z letiska do centra 5€

•celodenná električenka 4,5€

•ubytko na noc cez airbnb priemer 35€ (25€ až 300€)

•lístok na zápas priemerne 50€ (za mňa 35€ až 100€)

DOKOPY 165€, povedzme, že aj s jedlom a drobnými výdavkami je to vždy tak do 200€, samozrejme je to všetko na tvojej šikovnosti, dá sa to otočiť aj za 100€, napríklad keď si nájdeš lepšie letenky ? alebo vychytáš lacné lístky, alebo budeš mať ubytko zdieľané/free, alebo pôjdete 5ti autom tam aj späť bez prespania, všetko je to na tebe ? Rovnako sa nemusíš obmedzovať, môžeš si booknuť hotel, po Milána sa voziť UBERom, kúpiť VIP lístky a jedávať v reštauráciach, to je jedno, stále, za mňa ísť na zápas interu je vždy highlight, na ktorý sa teším a ktorý aj rád darujem, lebo kto ešte nebol na San Sire a nezažil tú atmosféru, tak asi nikdy nepochopí :).

Športové vybavenie

Tenisky ICEBUG

Len nedávno (september/október) som si kúpil tenisky ICEBUG, ale dnes už na ne nedám dopustiť. Majú brutálnu podrážku, ktorá drží na všetkých typoch povrchov neporovnateľne lepšie ako všetko, čo som mal predtým obuté. Strmé kopce, skaly, sneh, korene stromov, ľad, držia ako prilepené, noha v nich nelieta a povrch majú (aspoň tie moje) z kevlaru. Kto behá prekážkové OCR behy, top voľba. Ja mám ZEAL 2 RB9X, ale keď už, tak by som rovno bral novší model ZEAL 3. A ešte, kúp si o polčísla alebo o číslo väčšie, pretože jednak je lepšie mať hrubšiu ponožku a tiež, keď bežíš trail (cez bahno, potoky, sneh a pod) tak ti mierne napuchne noha, ja mám tiež o 1 číslo väčšie, najprv som sa bál, že mi bude noha lietať, ale potom som zistil, že to bolo super rozhodnutie.

ICEBUG: kúpiš tu. (cca 80-150€)

Veci na lezenie OCÚN

Čo sa týka tréningu, OCR je dosť veľa o sile rúk vo vise a tak najlepší tréning je horolezecký, kde ak nemáš silný úchop, padáš. Tu som verný českej značke OCÚN, od ktorej mám nejaké to základné vybavenie. Ak poznáš niekoho, kto cvičí, robí street workout / kalisteniku alebo OCR a ešte nikdy neskúšal lezenie, tak to môže byť dokonalý nový impulz do tréningu. Minimálne mne to pomáha viac než dosť.

OCÚN LEZECKÝ SET: kúpiš tu (65€) (alebo v zásade v každom outdoor/trekking/hiking kamennom obchode)

GYMNASTICKÉ KRUHY OD FORWARD FITNESS

Posledný tip je moja stálica a tou sú gymnastické kruhy od slovenskej firmy Forward Fitness. Mám ich už roky, stále sú ako nové, nemajú chyby, je to moja telocvičňa do vaku a nedám na ne dopustiť.

GYMNASTICKÉ KRUHY OD FORWARD FITNESS: kúpiš tu. (37€), pozor, nezabudni objednať aj popruhy ak nemáš, inak ich nebudeš mať kam zavesiť (ale zase popruhy sa dajú objednať hocikde).

Jedlo / Doplnky

Powerlogy

Najviac odporúčam POWERLOGY, konkrétne dva produkty: olivový olej DEORTEGAS a krém z lieskových orieškov POWER NOUGÁT. Obidve vystrelia obdarovanému človeku mozog z tej dokonalej chute a zloženia ? Možno som zaujatý, lebo sa s Dušanom poznám, ale na druhej strane viem, ako veľmi vychytáva každý jeden detail a aj preto tým produktom tak verím a kupujem si ich.

Ja viem, že nejaká značka o ktorej som ledva počul to možno predáva o niečo lacnejšie, ale aj keď zloženie je rovnaké, tak ver mi, že to zloženie rovnaké nie je, kvôli x faktorom (pôvod, vek, skladovanie, forma spracovania, metóda výroby, atď.) no a druhý dôvod je ten, že radšej kúpim známemu niečo od POWERLOGY, lebo ten brand pozná a vníma ho veľmi pozitívne, ako keby som mal dotyčnému kúpiť niečo rovnakého zloženia od SHITOLOGY, čím mu vlastne dávam najavo, že “chcel som na darčeku pre teba ušetriť pár éčok”…

Anyway, ak hľadáš top darčeky pre ľudí, ktorí ocenia potraviny a doplnky a kávu najvyššej kvality, choď do POWERLOGY. Moje dva naj tipy sú olej DEORTEGAS a krém POWER NOUGAT :)

Prípadne kúp dotyčnému darčekový poukaz a necháš na ňom, čo si kúpi.

POWERLOGY DEORTEGAS: kúpiš tu. (16,90€)

POWERLOGY POWER NOUGAT: kúpiš tu. (13,90€) alebo 3-balenie tu (38,90€)

POWERLOGY DARČEKOVÝ POUKAZ: kúpiš tu. (30€, 50€ alebo 100€)

Edgar – až 300min výkonu!

Pred behmi a inými dlhšími fyzickými aktivitami som mal vždy rôzne zmesky alebo jedlá, na ktoré som sa spoliehal, teraz mi to všetko dokopy pokryl nový český doplnok EDGAR, ktorý je dokonalá mixka pomalej a rýchlej energie, nezaťažuje žalúdok a naozaj funguje ako top palivo. Treba vyskúšať, ocení každý vytrvalostný športovec, ale aj hokejista, futbalista, turista, lezec, zápasník či crossfitter.

EDGAR: kúpiš tu. (600g za 490kč/19€, alebo 1500g za 990kč/39€). ps: vybavil som 10% zľavu, stačí zadať kupón “misoduchon”, ak ti tam začne vyhadzovať také že “log in / password”, to zruš, zadaj kupón, daj použiť, prescrolluj sa dole, kde sa dáva adresa a doručenie a tam uvidíš, že ti odrátalo 10% z ceny – nemáš za čo :). Za mňa je EDGAR jeden z top objavov roku 2017!

COFFEE PIXELS

Som veľký fanda kávových čokoládok COFFEE PIXELS z Lotyšska. Práve sa mi minuli a už som ich doobjednal. Jedna čokoládka obsahuje 50mg kofeinu, čo je asi ako malé pressko, super chutí, top pôvod, proste kávička v pevnej forme. Brávam napríklad na hory :).

COFFEE PIXELS: kúpiš tu. (20ks/35€) (odporúčam odoberať newsletter, bývajú aj 50%-tné zľavy, vtedy objednávam ja :D)

KEYGOES:CHILLI

Jedna z top vecí, ktorú som si kúpil v roku 2017, pretože ju používam tak často, je kľúčenka keygoes:chilli, čo je chilli na kľúčoch. Vydrží ultra dlho (jednu náplň míňam už polroka a som len v polovici a to dávam chilli dosť často :)), vyzerá dobre, nezavadzia, máš ju zvyčajne pri sebe, keď ješ niekde vonku a vie dostať tvoje jedlo (ak máš rád pikantné) na nový level.

Dá sa objednať na slovenskom obchode chillimarket.sk a nemusíš tam mať len chilli, lebo predávajú aj prázdne náplne, tak môžeš tam mať kľudne aj soľ, korenie, alebo kokaín, každý podľa svojej chutí ? Ja som happy s chilli.

KEYGOES:CHILLI: kúpiš tu. (14,90€, ale sú rôzne verzie, rôzne náplne, treba popozerať, majú tam fasa veci :)).

Portské Víno

Z nedávnej návštevy Portugalska sme si odniesli okrem iného celkom nadchnutie pre portské vína. Vyrába sa tak, že z hrozna sa urobí víno aj pálenka a tie sa potom zmiešajú, aby to malo presne medzi 19% a 22%. Vyrába sa iba v jednom Portugalskom regióne, podľa mňa chutí skvele, ale neodporúčam na bujaré pitie, lebo nemusíš skončiť najlepšie ? Naopak, malý 0,02l pohárik večer v dobrej partii na konci dňa = top zážitok všetkých vnemov. U nás je takou klasikou napr. značka Sandeman.

VÍNO SANDEMAN: kúpiš napr. tu. (12-17€), treba pozrieť viac obchodov, prípadne osobne niekde v obchode. My s Jankou sme si raz dávnejšie kúpili fľašu a vtedy sme mali jeden taký projekt, na ktorom sme dlho makali a sme si povedali, že keď ho úspešne zmákneme, potom otvoríme Sandemana. Bolo to top! :)

Oblečenie

Merino tričko

V tomto roku som sa oblečenia skôr zbavoval ako nakupoval, ale aj tak mám jednu stálicu a jednu novinku. Stálicou sú merino veci od slovenskej Froggywear, na ktoré dnes nedám dopustiť – top materiál, neabsorbuje pach, ľahké, príjemné, veci na +10 rokov. Ak už si kupujem tričká, tak radšej 1 merino, ako 4 klasické. Ak chceš úplne že konkrétny tip, tak moje najobľúbenejšie je limetkovozelené pánske tričko poltár (na fotke). Ale majú aj veľa iných vecí (spodné prádlo, legíny, mikiny) a stále rozširujú sortiment!

FROGGYWEAR MERINO TRIČKO POLTÁR: kúpiš tu. (42€)

Termo legíny

No a mojim objavom sú pánske thermo legíny sweep s brandom predator race. Áno, ak by mi niekto povedal, že začnem nosiť legíny, tak ho vysmejem, lebo to slovo som mal zafixované v skupine slov ako “podprsenka”, “nohavičky” a “kabelka”, čiže nič pánske, ale zistil som, že je to úplne normálna pánska vec (kľudne to volaj “gate” ak ťa to ukludní :)) a je to tá naj vec na zimné behy – sú ultra príjemné, držia teplo a dokonca v nich ani nie je hic, keď v nich cvičím indoor. Kamoši sa mi už smejú, že či v nich aj spávam, ale keďže sú tak dobré, ja som spoko. Inak na shope majú super príjemné a pekné veci pre mužov aj ženy najrôznejších druhov. A možno ťa oblečenie od nich nakopne zúčastniť sa nejakých pretekov Predator Race, ktoré sú pre mňa osobne tie naj OCR preteky, na ktorých som zatiaľ bol + v roku 2018 mieria aj na Slovensko :).

PREDATOR RACE SWEEP THERMO LEGÍNY: kúpiš tu. (1399kč/55€)

Môjmu srdcu blízke (čítaj “zaujaté” :)).

NESEDA

Prvým je neseda, krásna dizajnová stolička, vyrobená špeciálne pre ľudí, ktorí neobsedia, ale radi popri práci striedajú polohy. Kto daruje nesedu, nedaruje len stoličku, ale daruje pohyb, zdravý chrbát a zvýšenú kreativitu. Samozrejme, tiež sa môže stať, že nesedou daruješ iba “drahý odkladač na veci” ak ju ten človek nebude používať, preto skús nenápadne vyzistiť, ako sa tomu človeku páči. Zatiaľ najviac sa neseda páči kreatívnym ľuďom, čo sa pri práci veľa hýbu, lebo veľa tvoria (architekti, dizajnéri, návrhári, grafici), potom športovcom, ktorí veľa makajú a nechcú vo svojej sedavej práci o tú časovú investíciu do svojho tela prísť tým, že si na 8 hodín sadnú a strávia v tej polohe celý deň, no a do tretice inovátori, mladí podnikavci a niekto, kto už má na ruke Apple Watch a na wishliste Teslu :). Neseda nie je najlacnejší darček, ale o to brutálnejší.

NESEDA: kúpiš tu. (598,8€), pozor, do Vianoc sa už míňa, ostávajú posledné kusy!, cena bez DPH je rovných 499€.

Školenie Ovládni Svoje Telo

Druhým je školenie OVLÁDNI SVOJE TELO, ktoré sa uskutoční už 27.1.2018 v Bratislave, budo to celodenné školenie, kde budeme s Vladom Zlatošom a Tinou Zlatoš Turnerovou celý deň školiť účastníkov to najlepšie, čo sme sa naučili o tom, ako byť fit, ako sa stravovať, ako mať optimálnu životosprávu, dobrý spánok, byť produktívny, zdravý a funkčný. Toto školenie sme už robili v roku 2017, dopadlo super, ale keďže sme všetci veľmi bizy a školiaca činnosť nie je naša hlavná činnosť a navyše radi zbierame nové vedomosti, tak sme sa rozhodli, že toto školenie bude bývať iba veľmi zriedkavo, čiže tak možno 2x do roka, preto ak to nechcete zmeškať ALEBO poznáte niekoho, kto sa už roky snaží niečo spraviť so svojou životosprávou a stále sa mu to nedarí, tak toto školenie je dokonalý darček, daný človek Vám určite poďakuje! Viac info je na webke, takže sa nebudem moc rozkecávať, iba teda toľko, že čím skôr kúpiš lístky, tým nižšia cena.

Školenie OVLÁDNI SVOJE TELO 2018kúpiš tu (127€).

Kniha Cestuj bez miliónov

Tretím je kniha, ale dávam ju sem do zaujatých :) pretože ju vydáva moja Janka. Hovirím o jej updatenutej a vylepšenej knihe Cestuj bez miliónov, kde nahustila svoje know-how hľadania a bookovania lacných leteniek. Ak máš niekoho, kto rád cestuje a teší sa z vychytávok a trikov, tak neoľutuješ. Nekupuješ si knihu, ale doživotnú zľavu na letenky.

Inak teraz trošku odskočím, ale kúpiť niekomu letenky je tiež top darček, pretože nedaruješ len boarding cards, ale daruješ tým zážitok na celý život, takže v zásade môžeš si kúpiť Jankinu knihu pre seba a darovať niekomu inému letenky, keď už budeš vedieť, kde a ako hľadať, alebo daruj knihu – v oboch prípadoch som presvedčený o tom, že zaboduješ!

KNIHA CESTUJ BEZ MILIÓNOV: kúpiš tu. (27€ ebook, 37€ tlačená verzia, 39€ tlačená + ebook)

ps: ak chceš kúpiť letenky a chceš nejaké tipy (okrem Milána :)), tak tu je trošku inšpirácie z vlastnej skúsenosti.

Dodatok:

Kamoškovia, toto je taký “rýchly” výcuc vecí, ktoré ma nadchli, či už ich kúpite niekomu alebo sebe, verím, že potešia, ak nie, sorrka ? Mám tam nejaké affilíky, čiže ak si niečo z toho kúpite, príde mi z niektorých malá provízka, je to skôr také malé potešenie, vy budete mať cenu aj tak rovnakú, no len aby ste vedeli pre plnú transparentnosť. Kto už niekedy písal takýto článok, vie si spočítať koľko hodín som to robil, čiže ak by mojou motiváciou bolo zarobiť, šiel by som robiť niečo iné :D Teší ma, keď viem poradiť a keď je to win-win.

BONUS 1:

Tu je pár tipov, ktoré som v priebehu roka podával do môjho free newslettra Efektívna Trojka a stále si myslím, že sú top dárky:

pozn.: posledné dve veci v tomto zozname som sem pridal až dodatočne, tak sem niečo popíšem: poznám sa s autorom toho kurzu a viem, že jeho hodnota prevyšuje cenu – môže sa to zdať vysoké, ale Ľubo je fakt makač, ktorý vždy “over-deliverne” a čo sa týka jeho knihy, tú som celú prečítal, dával som na ňu recenziu a bol som aj krstným otcom na krste, je to fakt super čítanie, už som ju poradil aj pár kamošom a tiež sa im páčila. Oba produkty odporúčam ako top dárek pre chalanov od 18 do 39 rokov, ktorí sú otvorení novým možnostiam, sú dobrodružní, majú radi sebarozvoj a 100%tnú zodpovednosť za svoj život. cheers! :)

BONUS 2: 

Spýtal som sa ešte svojich kamošov, že aké sú veci, ktoré si kúpili alebo dostali v roku 2017 a najviac ich potešili a tu sú, takže ak ste si nevybrali nič z tých mojich tipov, možno Vám poradia ešte tieto tipy:

Zbieral som to pod týmto svojim verejným facebook statusom, takže ak by ste sa chceli spýtať niekoho na niečo konkrétne, kľudne tam.

Už naozaj záver :)

Priatelia, užívajte Vianoce, my s Jankou každoročne mierime do exotiky, vyhodnotiť rok a začať ten nový v plnej sile! Neprezradím kam, ale poviem len, že tam je teplo, sú veľkým exportérom kávy a ešte sme tam neboli :).

Darčeky už máme pre našich blízkych nakúpené, ja osobne budem dávať veci z tohto zoznamu, čiže poradil som všetko, čo som mal, nie je žiadny top tajný secret darček, ktorý by som si nechal sám pre seba :)

Ak ste si tam našli nejakú inšpiráciu, budem len rád.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľnite ho kamošom, možno si tam nájdu niečo oni.

Cheers!!! :)

——–

—–

Ak chceš zostať v kontakte, prihlás sa na môj newsletter, cez ktorý zdieľam svoj nový obsah, tipy, novinky, pripravované eventy a špeciálne akcie iba pre mojich subscriberov:

Tags:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *