ako byť fit, podnikavosť, sebarozvoj

Tools of Titans: švédske stoly vychytávok Tima Ferrissa & vyše 100 top achieverov

O tom, prečo som si knihu kúpil ja, v čom je super a v čom nie, na čo sa pripraviť, pár ukážok a záberov z knihy a tipov, ako z nej vybúchať maximum. Žiadne spoilery, recenzia pre tých, čo zvažujú kúpu + náhľady do knihy. 

Tim Ferriss (NY Times bestselling author, Lifestyle Designer a veľa iného) interviewoval za posledného 2,5 roka na svojom podcaste kvantum namakaných ľudí, spomeniem len niektorých:

…a mnohých iných ako Tony Robbins, Derek Sivers, Mike Shinoda, Amanda Palmer, atď. atď… Creme de la creme

Prečo je podcast The Tim Ferris Show taký úspešný?

Podcast nemá 100 miliónov (!!!) stiahnutí náhodou, je veľa podcasterov, ktorí majú namakaných hostí, ale pokiaľ tie epizódy nie sú niečím “extra”, tak si ich len každý vypočuje a nikto nezdieľa, resp. neodoberá nové epizódy. Za seba uvediem tieto dôvody, prečo ho ja počúvam a odporúčam a prečo si myslím, že je tak úspešný:

Suma sumárum: Skĺbiť inšpiráciu, vzdelávanie, zábavu, komunitu a dať tomu celému praktický formát s usporiadanými zdrojmi, navyše celé zadarmo, tomu hovorím seba-rozvoj v roku 2016.

Čo ďalej? Kniha!

Asi sa teda nečuduješ, že som sa tešil, keď v lete oznámil vydanie knihy s názvom Tools of Titans (“nástroje titánov”). Termín celosvetového vydania je 6. december 2016, ten už je tu!, knihu mám však už doma pár dní (vďaka náhodnému pokecu na facebook skupine :)) a tak ma napadlo urobiť takýto pre niekoho dúfam užitočný sumár / recenziu.

zuzana_tools_of_titans

Ako je kniha robená:

Obsah knihy - klikni pre zväčšenie
Obsah knihy – klikni pre zväčšenie a priblíženie

—–

neprofilove_kapitoly_tools_of_titans_recenzia
Rôzne vychytávky roztrúsené po celej knihe – samé o sebe by spravili jednu knihu

Prečo som si knihu kúpil ja:

Asi takto to u mňa vyzerá...
Asi takto to u mňa v knihe pomaly začína vyzerať…

Keď som ju otvoril a “prebádal”, prišiel som na toto:

Pár fotiek z knihy:

Komu ju radím schmatnúť:

Ako ju môžeš objednať či zistiť viac:

Záver:

Toto nie je kniha ako 7 Návykov od Coveyho, kde proste pochopíš a aplikuješ a navyše v nej sa učíš byť proaktívny a pod, táto kniha počíta s tým, že už také vlastnosti máš – tu je totiž tých rád KVANTUM a nikto neaplikuje VŠETKY, dokonca niektoré rady si môžu navzájom odporovať – niektorí hostia podcastu vstávajú o 4 ráno, aby boli produktívni. Iní vstávajú zvyčajne o 10 ráno, lebo boli produktívni noc pred. Niektorí pijú kávu, aby sa im lepšie myslelo, iní ju nepijú, aby sa im lepšie myslelo. Niekto cvičí ráno, iný večer.

Pointou je, sú to švédske stoly a rady v súvislostiach – môžeš ísť až tak hlboko, že si vypočuješ celú epizódu s daným človekom, nech ho lepšie pochopíš a zistíš, čo aplikovať a čo nie. Doba zaručených návodov, kedy sme konzumovali iba samé “what” je preč, toto je doba syntézy, porovnávania, pýtania sa “how” & “why” a individuálnej aplikácie.

Na pokecanie si s ďalšími ľuďmi, ktorí čítali knihu alebo počúvajú podcast som urobil facebook skupinu Tim Ferriss Slovak / Czech kde si môžeš viac pokecať o jednotlivých radách, nájsť rovnako mysliacich ľudí, navzájom sa inšpirovať a poradiť :) Minimálne keby nebolo tej skupiny tak by som knihu ešte nemal :)

—> Objednať Tools of Titans na Martinuse <—

(mám na ňom afil link, ak by to niekoho zhrozilo, tak som ti to chcel oznámiť a zhroziť ťa prvý ešte skôr ako sa zhrozíš sám :)).
(mám na ňom afil link, ak by to niekoho zhrozilo, tak som ti to chcel oznámiť a zhroziť ťa prvý ešte skôr ako sa zhrozíš sám :)).

Uži si knihu, ak máš k recenzií čo zmysluplné doplniť, budem rád, keď to dáš do commentu a keď chceš dať ostatným vedieť viac o knihe, ale máš dôležitejšie veci na práci ako písať recenziu, môžeš zdieľnuť tento článok so svojim odporučením ;)

Cheers!

Mišo

——–

—–

Ak chceš zostať v kontakte, prihlás sa na môj newsletter, cez ktorý zdieľam svoj nový obsah, tipy, novinky, pripravované eventy a špeciálne akcie iba pre mojich subscriberov:

Tags:

Comments

  1. inak co sa tyka objednania, je fajn vyuzit aj http://www.amazon.de, kde riesim mnohe svoje knihy z USA, lebo postovne je len 3 € za knihu, co je super, oproti USA. Daju sa tam kupit super knihy pod 1 Eur a postovne.
    a uz teraz tam maju Tools of titans v ponuke za 13,98 € (v sekcii Gebraucht und neu) plus 3 ecka za postovne, co nie je zle.

  2. Kniha vyzerá úžasne a plánujem si ju kúpiť. Práve ešte len začínam so 4-hodinovým pracovným týždňom, tak verím, že keď ho po Vianociach dočítam, bude Tools of Titans dostupná. Momentálne je beznádejné vypredaná v Martinuse a ako pozerám tak aj v Pantha rei.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *