Telefonický koučing

Máte pocit, že prokrastinujete? Alebo sa len neviete rozhodnúť? Pomohlo by Vám každý deň si pár minút zatelefonovať s koučom, zadefinovať si spolu to najdôležitejšie, dostať malé nakopnutie a na druhý deň vyhodnotiť a pokračovať? Tak čítajte ďalej!

Cieľ telefonického koučingu so mnou: pomôcť Vám na pravidelnej báze krátkymi koučovacími telefonátmi rozhodovať sa, plánovať a robiť to, čo je dôležité. Nemusíte nikam chodiť, nemusíte sa upravovať na videohovor a nepotrebujete ani internet. Rýchle a jednoduché.

Ako to vzniklo?

Ak chcete, kľudne toto preskočte a choďte rovno na “Ako to bude fungovať“, “Zásady” “Cenník” a “Objednávkový formulár“. Tu sa dočítate viac o tom, prečo som sa rozhodol toto spustiť.

Odkedy koučujem, uvedomil som si s viacerými klientmi, že dlhé jedno- / dvoj- / trojhodinové už sú od určitého času zbytočné, pretože vedia, čo majú robiť, plán je jasný, teraz to už len treba robiť! Avšak ak prerušíme kontakt úplne, často skĺzajú z cesty…

Vtedy sa mi osvedčujú malé, krátke, ale pravidelné telefonáty, aby sme sa uistili, že daný klient nezíjde z cesty. Každému sa to môže stať a je to úplne normálne, len vtedy to treba zachytiť hneď v počiatku a vrátiť sa späť.

Viete, čo je zaujímavé? Skoro všetci klienti mi prekvapene hovoria to isté – “Mišo, to je sranda, obyčajný krátky telefonát, kde si zadefinujem, čo idem robiť, spýtaš sa ma pár otázok, úplne jednoduché a pritom to má taký veľký vplyv! Nechápem!”. Ani ja som nechápal, ale teraz mi je to už úplne jasné – malé pravidelné pripomienky potrebujeme všetci!

Nové nečakané skĺznutia sa budú diať, motivácia bude klesať, jasnosť cieľa zahmlievať – vtedy sa treba zastaviť, adekvátne zareagovať a pokračovať! Od toho sú krátke pravidelné koučovacie telefonáty. Vlastne som ich dôležitosť poznal už dávno, len až teraz som si to spojil:

Keď som mal 19 rokov, robil som predajcu. Bol to priamy predaj, máš fyzický produkt a ideš rovno predávať neznámym ľuďom. Každé ráno sme sa o 8:00 stretli vo firme na krátky, 15min impact, čo bol zvyčajne motivačno-náučný príhovor šéfa. Pýtal sa nás tiež, ako sa cítime, čo dnes spravíme inak (=čiže nielen mentoring, ale aj koučing), proste akokoľvek skleslý som ráno bol, tak už 8:15 som bol nakopnutý a šiel predávať.

Bola to ťažká práca a zároveň výborná škola odolnosti a komunikácie. Naučil som sa komunikovať s každým typom človeka, zvládať odmietnutia, prekonávať prekážky a ísť si za svojimi cieľmi konzistentne a pritom stále čestne a férovo. Nie je to náhodou perfektná paralela k životu?, každé ráno vstať a čeliť tomu, čo si na nás život pripravil? Za mňa úplne.

Význam tohto 15min ranného impactu som ale pochopil až keď som oň prišiel. Dva týždne bol šéf na dovolenke a všetci sme mohli pracovať “z domu”, čiže nemuseli sme sa ráno stretnúť, mali sme naskladnené a mohli sme ísť rovno predávať – ušetrený čas, povieš si. Aj ja som si to povedal a bral som to ako výhodu, ale moje predaje radikálne klesli. Občas sa mi stalo, že som sa zobudil bez nálady a to sa premietlo do celého môjho dňa. Inokedy som sa zobudil s totálnym chaosom v hlave a chýbal mi práve ten ranný impact, aby som chytil focus na to, čo mám robiť. DO tretice, často som začal doma robiť niečo iné, aby som sa potom pristihol, že vôbec nerobím to, čo mám robiť.

Keď sa šéf a ranné impacty vrátili, moje výsledky sa zase zvýšili. Po pár mesiacoch mi dokonca dovolili spraviť jeden ranný impact a nikdy na to nezabudnem – po večeroch som čítaval Carnegieho a tak som sa rozhodol hovoriť o tom, ako lepšie identifikovať, čo klient chce. Bol som nervózny (keďže som bol najmladší a bol to môj prvý impact), ale hovoril som z praxe a s cieľom pomôct. Dal som to a šlo sa predávať.

Večer sme sa klasicky stretli vo firme, moja kolegyňa zazvonila na zvon (čo bol signál, že si prekonal limit) a povedala mi, že to bolo vďaka tomu, čo som ráno povedal na impacte. Mal som slzy v očiach a naplno som pochopil, aký veľký vplyv môže mať obyčajný krátky 15min pep talk.

Po anglicky “pep talk” je krátky povzbudzujúci príhovor – športový tréner môže mať taký pep talk cez polčas a vďaka tomu kompletne zmeniť to, ako jeho tím hrá. Naše firemné impacty boli presne pep talk. Ale pozor, tu nejde iba o namotivovanie! Ide o pomoc druhému zmeniť jeho myslenie. Zamerať sa na to, čo je podstatné. V prípade kouča je to hlavne o pýtaní sa správnych otázok, ale výstupom má byť vždy to isté – keď ten impact skončí, viete presne, čo idete robiť, ako to idete robiť a vrhnete sa na to! Navyše viete, že zajtra o tom istom čase sa Vás spýtam, ako Vám to išlo, takže verím, že ma nebudete chcieť sklamať!

Ako to bude fungovať?

 1. vyplníte mi nezáväzný formulár tu dole na konci stránky, ešte nič neplatíte, dávate len nezáväzne vedieť záujem a kedy ste k dispozícií, nech sa Vám ozvem. Ak sa Vám neozvem do 24 hodín, je možné, že nastala technická chyba pri odoslaní formulára, kľudne mi vtedy priamo zavolajte, tu nájdete moje číslo. Inak mi prosím len vyplňte formulár.
 2. ja sa Vám ozvem a zistím, ako Vám viem pomôcť a či je vôbec telefonický koučing pre Vás a či nájdeme časy, ktoré nám vyhovujú obom (čas nemusí byť iba ráno, je to na dohode). Stále nič neplatíte.
 3. na tomto prvom telefonáte, ak zistíme, že je to pre Vás a je to časovo možné, si dohodneme prvý koučing, ktorý bude trvať 60min, aby som čo najlepšie pochopil Vašu situáciu a spoločne sme sa dohodli, na čo sa budeme počas telefonického koučingu zameriavať. Môže sa jednať o čokoľvek, od pracovnej produktivity a neprokrastinácie, budovanie podnikania, ale aj prekonávanie strachu alebo konzistenciu pri budovaní návykov. Zameranie môže byť rôzne, dohodneme ho na prvom 60min koučingu. Máme dohodnutý prvý 60min telefonát, stále nič neplatíte.
 4. Po prvom 60min telefonáte, kedy budeme vedieť, na čom ideme v najbližšiom čase pracovať, sa zároveň dohodneme na periodicite, ako často si budeme volať, teda či sa budeme počuť na dennej alebo týždennej báze (viďte nižšie, balíky).
 5. Až keď sa tu dohodneme na spolupráci a konkrétnom balíku, až teraz mi uhrádzate sumu. Ak počas tohto 60min telefonického koučingu zistíte, že so mnou nechcete spolupracovať, stačí mi to kľudne oznámiť, je to úplne normálne a nemusíte mi za ten koučing platiť. Ak som Vám nepriniesol hodnotu, tak je normálne nezaplatiť. Ak zistíte, že tento koučing Vám bohato stačil a chcete mi zaplatiť len za ten, prípadne si so mnou dohodnúť balík predplatených koučovacích hodín (viďte nižšie, balíky), môžete aj tak, pointa je, že aj tak platíte až keď už viete, že to má pre Vás hodnotu a nie skôr.
 6. Po dohodnutí balíku a konkrétnych dátumov a časov ideme na to a ja urobím 100% pre to, aby som Vám pomohol, bezohľadu na to, na čom ideme spolu makať!

Zásady

 1. Celý telefonický koučing je z mojej strany 100% dôverný a s nikým nezdieľam, o čom sa budeme rozprávať a dokonca ani to, že sme spolu vôbec nejaký koučing mali. Vy môžete zdieľať s každým všetko, ja s nikým nič, ledaže by sme sa dohodli inak. Automaticky inak platí 100% diskrétnosť z mojej strany, mám to tak so všetkými klientmi bez výnimky. Je tiež možnosť anonymného koučingu, čiže nemusíte ani vyplniť svoje meno.
 2. Celý telefonát ide na moje náklady, ja volám Vám a jedná sa o telefonáty nielen do celej SR, ale do celej EÚ. Ak sa nachádzate v inej časovej zóne ako tej slovenskej, treba mi to oznámiť hneď vo formulári, aby sme predišli nedorozumeniu o vašej časovej dostupnosti.
 3. Každý telefonát beriem 100% profesionálne, takže sa nemusíte báť, že si popri ňom budem robiť kávu alebo niekam cestovať. Budem sedieť pri stole, ako keby sme sa stretli osobne, na hlave budem mať headset, aby som mal voľné ruky a budem si robiť poznámky a zároveň kontrolovať to, o čom sme sa bavili naposledy.
 4. Žiadny hovor nebude nahrávaný a nebude z neho vznikať audio ani iný záznam. Výnimkou sú moje poznámky, viďte bod 5:
 5. Ku každému klientovi mám extra zakladací folder, kde si budem viesť poznámky. Tento folder je 100% dôverný rovnako ako obsahy našich koučingov. K danému foldru nemá okrem mňa nikto prístup. Ak budete chcieť, po skončení spolupráce folder skartujem a podpíšem Vám čestné prehlásenie, že o našich koučingoch neevidujem žiadne záznamy.

Cenník

 • Úvodná hodinová konzultácia 60min + telefonický koučing 15min na dennej báze (čiže 60min + 5x15min) 77€
 • Úvodná hodinová konzultácia + telefonický koučing 15min na týždennej báze (čiže 60min + 5x15min) 77€

Pokračovanie spolupráce, ak už sme úvodnú konzultáciu mali:

 • Na dennej báze (5x 15min v priebehu 5 po sebe nasledujúcich pracovných dní) 47€
 • Na týždennej báze (5x 15min v priebehu 5 po sebe nasledujúcich týždňov, vždy 1x týždenne v rovnaký deň a čas) 47€

Nepravidelná forma spolupráce:

 • hodinová sadzba: 50€*
 • balík 5 hodín: 200€*
 • balík 10 hodín: 350€*

*minimálna dĺžka 1 koučingu pri nepravielnej forme spolupráce je 30min a je možné aj formou videohovoru (a keď prestane platiť mimoriadna situácia, tak aj osobne).

Iné balíky a periodicity formou dohody. Platba možná kartou cez platobnú bránu alebo na faktúru a prevodom, nie som platca DPH.

Nezáväzný objednávkový formulár


Záverečné zhrnutie

 • Pravidelný telefonický koučing so mnou, buď na dennej alebo týždennej báze.
 • 100% diskrétnosť a dokonca možná aj anonymita, nikto sa nedozvie, o čom sme sa rozprávali, ani len to, že sme sa vôbec rozprávali. Vy ale môžete kľudne zdieľať, že máte kouča.
 • Uvádzacia cena na úvodný balík platí až do odvolania.
 • Vopred neplatíte nič, platí sa až po prvom telefonickom koučingu a aj to len v prípade, že budete spokojný.
 • Pomôžem Vám poraziť prokrastináciu, zadefinovať plán, nebyť zaseknutý, budovať konzistenciu a vytvoriť domino efekt na ceste k vašim cieľom.

Pro Bono

V prípade, že ste v ťažkej životnej situácií, potrebujete sa poradiť a koučing si nemôžete dovoliť, rád Vám poskytnem koučing zdarma! Ozvite sa mi.

To isté platí aj pre všetkých doktorov, sestričky alebo iné asistenčné povolania, ktoré si to síce môžu dovoliť, ale čelia v týchto dňoch extrémnemu časovému a psychickému náporu, taktiež Vám veľmi rád pomôžem zdarma a tak aspoň trochu priložím ruku k dielu.

Tip pred našim prvým koučingom

Prečítaj si môj článok Ako vyťažiť z koučingu maximum za čo najmenej peňazí.

Referencie na telefonický koučing so mnou

Mišo mi za posledný týždeň pomohol robiť presne tie veci, z ktorých som mala najväčší strach, no zároveň ma za tých par dní najviac posunuli. Dáva mi obrovský zmysel komunikovať každý deň, keďže mi to pomáha udržať každodenný fokus na priority a ciele, a nezahltiť sa robením nepodstatných vecí, čo som doteraz zvykla robiť. Pre mňa osobne už nie je cesty späť.

Ambiciózna klientka, s ktorou máme koučing na dennej báze.

Po prvej hodinovke + 15 minútovke hodnotím koučing za veľmi prínosný. Umožnilo mi to viac premýšľať o tom kam a prečo smerujem. Je to veľký rozdiel, keď si to človek iba povie, ako keď sa o tom rozpráva s niekým ‘cudzím’, ktorý má na to celé objektívnejší pohľad. Na základe toho vyplávajú na povrch otázky, o ktorých človek možno predtým nerozmýšlal do takej miery. + Fungovanie na týždennej báze mi vyhovuje, nakoľko mám čas pracovať na riešeniach, hľadať odpovede a v rámci tohto procesu sa objavia nové otázky, ktoré môžeme potom prípadne spoločne riešiť. Takže určite skvelé rozhodnutie a teším sa na pokračovanie.

Ambiciózny klient, s ktorým máme koučing na týždennej báze

Toto bol moj prvy koucing, nemam to s cim porovnat tak teda neviem odpovedat na to preco sa oplatilo mat ten koucing prave s tebou. Kazdopadne co povazujem za prinosne bolo otvorenie aktualnej vyzvy nezaujatej strane a triezve zhodnotenie a zmapovanie aktualnej situacie, moznosti a rizik z toho plynucich. Toto mi pomohlo vnimat celu problematiku viac pragmaticky a racionalne, nez ako predtym len emotivne.

Ambiciózny klient, s ktorým sme sa po úvodnom hodinovom koučingu dohodli, že dennú ani týždennú formu netreba, lebo sme všetko vyriešili už počas úvodného koučingu a počujeme sa opäť o 2 mesiace.

Ďalšie referencie na koučing so mnou

Veľmi kvalitný a hlavne EFEKTÍVNY coaching! :) V mojom prípade išlo o nastavenie cieľov, a na základe toho, zúženie focusu na jednu- konkrétnu vec. V tom čase som bola zaseknutá a nevedela som sa rozhodnúť, ktorým smerom sa uberať – nakoľko som zvažovala veľmi veľa možností, ktoré som mala k dispozícii. Mišo mi pomohol nastaviť si akýsi kompas, ktorým sa chcem uberať a na základe toho si nastaviť zúženie focusu, len na aktivity, ktoré mi dopomôžu dostať sa k vysneným cieľom – a naopak zosekanie aktivít, ktoré mi v konečnom dôsledku berú len attention a nemajú žiadnu pridanú hodnotu.

Mišo dokáže citlivo rozpoznať,čo je v danej chvíli podstatné. Koučing s ním je efektívny,v priateľskej atmosfére, bez pocitu hodnotenia. Skvelo namotivuje k zamysleniu sa nad vecami,pomôže zatriediť myšlienky a vytvoriť akčný plán -pri realizácii človeka príjemne “vyhecuje”😝.Veľká spokojnosť.”

“Koučing s Mišom je na profesionálnej úrovni. Správnymi otázkami ma vždy vedel naviesť na riešenie problémov. Oceňujem najmä jeho schopnosť počúvať a vžiť sa do situácie druhého človeka.”

Urob niečo teraz! Keď nie ty, tak kto? Keď nie tu, tak kde? Keď nie teraz, tak kedy?

Theodore Roosevelt