ako byť fit, cestovanie, podnikavosť, sebarozvoj

Sneak-peek: Chystám e-book o efektivite

Ahojte, v tomto postíku Vám chcem predstaviť malý projekt, na ktorom som práve začal makať. Budem rád, keď budete pri jeho zrode už od začiatku :).

KDE SA VZAL NÁPAD

Dôvodom je v prvom rade moja túžba vzdelávať a publikovať. Vidím, že ma to napĺňa a vidím v tom zmysel. Myslím si, že efektivita je esenciálny meta-skill, ktorý mám celkom dobre zmáknutý a mám ľuďom v čom poradiť.

Najprv som si hovoril, že “však môj blog stačí, tam je toho už dosť”, ale zistil som, že moje zásady “ako byť efektívny” mám roztrúsené po viacerých článkoch, zápisníkoch, v nikde nepublikovaných textoch v evernote, veľa vecí nosím v hlave a že neexistuje jeden sumárny zdroj týchto zásad, ktoré som kade-tade zozbieral, vyskúmal, objavil a začal používať.

A už mi aj chýba nejaký kompas, aby som sa pri nových článkoch / fb postoch / newslettre vždy vedel uistiť, či je to v súlade s tým, čo radím inde alebo nie.

ČO S TÝM

Rozhodol som sa preto spísať to všetko do relatívne krátkeho, do hodiny prečítateľného free ebooku, ktorý chcem zavesiť tu na stiahnutie pre každého.

Kto ma už číta pravidelnejšie, vás to poteší asi najviac, lebo si tam nájdete to naj zhustené do efektívneho guidu, ale tiež aj pre toho, koho práve zaujal nejaký jeden môj článok a hovorí si, že “hmmm, zaujímalo by ma, či ten týpek niekde nemá nejaký top výcuc toho najlepšieho, čo zatiaľ na svojej ceste vybádal”.

Prečo ebook a nie článok je celkom easy, chcem, aby to bolo v prvom rade offline stiahnuteľné a tiež graficky upravené, aby si to niekto prečítal kde chce, kedy chce, aj bez netu a tiež, nech to má očíslované strany a nie je to len sled textu, to je v článkoch nad 2000 slov killer :).

AKO TI TO POMôŽE

Teraz dôležitá otázka – že prečo by ťa malo vôbec zaujímať nejaké moje pdfko? Som rád, že sa pýtaš :).

Veľa ľuďom uchádza big picture toho, že “niektoré veci, ktoré sa snažíme robiť efektívne, by sme nemali robiť vôbec” a že to je potom ultimátna neefektivita. Cez stromy nevidíme les. Ja sám som za všetky hacky, triky, vychytávky a podobne, ale neznášam, keď si to niekto zle interpretuje a snaží sa nájsť skratku, keď ešte ani nenašiel hlavnú cestu.

To, čo ma potom naozaj trápi, sú momenty, kedy niekto niečo ľutuje. Hovorí si, že “hmmm, zase som zlyhal (diéta, cvičebný program, projekt, niečo)”, alebo “ako ten rok zase rýchlo ubehol”, dôsledkom čoho je prvého januára väčšina ľudí náchylná na slizký marketing, ktorý využíva to, že sa ti nedarí a láka na rýchle, ľahké a jednoduché riešenia, ktoré samozrejme efektívne nie sú ani náhodou (teda jediná efektivita je v tom, že ti vyprázdnia peňaženku) a ty zase a zase začínaš odznova. Stále si len v tej “kiežby zóne”, máš pocit, že odhodlanie by aj bolo, ale výsledky neprichádzajú.

Ja sám som si zažil už veľa momentov, kedy som si od hnevu otrieskal hlavu o stôl a hovoril si “Mišo, môžeš byť taký chuj?!?”, ale našťastie (ani neviem odkiaľ) mám v sebe dosť silný odpor k opakovaniu tých istých chýb, a tak som začal doslova žrať všetko zamerané na osobnú efektivitu a možno preto v tom mám už ako celkom vymakaný systém a stále viac a viac sa pristihujem, ako sa snažím radiť ostatným, lebo nechcem, aby opakovali tie isté chyby ako ja. Stále sa učím, kokos, mám 28, takže je mi jasné, že moje postoje sa ešte zmenia, ale ak sa bavíme o efektivite, to je moja téma.

Takže, či už si študent, rodič, podnikáš, cestuješ, tréner, cvičenec, pracuješ alebo sa hľadáš, existujú určité princípy, ktoré mne osobne pomáhajú vo všetkom, čo robím a všetky tieto princípy sú pre mňa hlavne o jednom skille, na ktorom treba zamakať: EFEKTIVITA.

Zaujalo by ťa prečítať si niečo také?

Taaakže, ak áno, tu je primárny zámer ebooku:

Dĺžka: max. 10 000 slov, prečítateľný do pol hodiny až hodiny, podľa toho ako rýchlo čítaš.

Poznámka: nechcem napísať iba niečo rýchle, čo si prečítaš a zabudneš. Chcem, aby to aj niečo zanechalo, nech sú tie princípy kvalitne vysvetlené a pochopené, no zároveň nechcem, aby niekoho odradilo to, že to bude mať milión strán.

Dátum vydania: streda, 5.7.2017

Obsah

(a.k.a. aké veci viem, že nesmú chýbať):

1) BYŤ FIT

•Zásady efektívneho tréningu + regenerácie

•Strava pre efektívny metabolizmus

2) SEBAROZVOJ

•Stanovovanie si efektívnych sebarozvojových cieľov

•Metódy na efektívne plnenie cieľov + lifehacking

•Vyhodnocovanie a neustále zlepšovanie sa

3) LIFE DESIGN

•Efektívne cestovanie po svete

•Debordelizácia bývania / vecí, ktoré vlastníš

4) PODNIKAVOSŤ / ZAMESTNANIE

•Neefektívne chyby, ktoré som urobil a ty nemusíš

•Ako si vytvoriť pracovnú pozíciu

•Delegovanie / Outsourcovanie / Zefektívňovanie

+ toto bude buď na začiatku alebo na konci, alebo roztrúsené po kapitolách: 

•princípy efektivity

•praktické cvičenia, ktoré môžeš robiť

•tipy na knihy / videá / články, ktoré mne najviac pomohli

•filozofia efektivizmu, jej výhody, nevýhody a ako/kedy/prečo ju adaptovať

•efektívna komunikácia

 

Formát: pdf, primárne dobre čítateľný na mobilných zariadeniach a notebookoch.

Cena: 0€, bude na stiahnutie tu na stránke, čím viac ľudí si pozrie, tým budem radšej

 

Timeline projektu:

31.5. – 4.6. hrubý brainstorming kapitol a čo budú obsahovať

5.6. – 15.6. hrubé písanie textov, písanie, písanie, písanie

16.6. – 18.6. som odcestovaný, nechám to uležať

19.6. – prečítam si to celé po sebe s odstupom času

19.6. – 25.6. – odomáčkovanie, osekanie, menej slov, viac hodnoty

25.6. –  som happy s tým, ako je to napísané, mám raw textovú podobu

25.6. – posielam to na feedback pár dohodnutým feedbackers

25.6. – 30.6. – zbieram feedbacky, zapracovávam ich, finalizujem

30.6. – posielam to na grafickú úpravu, aby ostal ešte čas na spracovanie feedbacku a drobné detaily

4.7. – nahrávam to na web, všetko je ready, píšem newsletter, chystám ho na odoslanie

5.7. – newsletter ti príde do schránky a v ňom môj nový ebook

Pár slov na záver

Priatelia je to spontánny projekt, nerobím ho preto, že mám od neho nejaké veľké očakávania, lebo viem, že tie by pokazili všetku radosť a neužíval by som si to. Sústredím sa na ten proces tvorby hodnoty. Ani len nepremýšľam nad tým, že by z toho raz bola tlačená kniha. Či je to možné? Jasné, je, zase nezavrhujem to, ale nepíšem to s tým, že teraz idem nejakým zaručeným chodníčkom, ako “sa to robí”, môj cieľ je niečo vytvoriť a toto je pre mňa momentálne najefektívnejší spôsob. Až odozva ľudí ukáže, či to má nejakú hodnotu, alebo nie.

ps: Pri takýchto projektoch sa zvyčajne riadim tým, že je lepšie nič neohlasovať vopred a ísť s kožou na trh až vtedy, keď to je hotové, lebo ohlasovanie plánov vopred všeobecne znižuje záväzok na tom makať, lebo mozog už dostáva dobrý pocit, keď o tom hovoríš a potom o to menej sa mu chce na ňom makať, ale ja viem, že takýto záväzok pre mňa v konečnom dôsledku JE efektívny, lebo sa postará o to, že to na 100% napíšem a neostane to v šuplíku, takže tak (aj o tom budem písať, prečo suboptimálne metódy sú často lepšie ako optimálne) a ešte jeden dôvod, väčšinou keď niekto takto “vybafne” s hotovým free infoproduktom, tak je to už nanajvýš podozrivé a ľudia hneď šípia, že ideš niečo predávať, takže som Vám chcel dať vedieť už vopred, že tento ebook je finálny cieľ a žiadna návnada ?

Som dostatočne šťastný z toho, že sa živím trénerstvom, vzdelávaním a organizovaním eventov a tak sú moje písačky o efektivite uvoľnené a nemusím sa potiť, že kde dám aký prelink na aký môj produkt.

Píšem tento ebook hlavne pre Vás, ktorí ste si prečítali aj toto do konca a keď sa ten ebook bude páčiť Vám, tak bola misia splnená.

Diky moc za dočítanie, let the journey begin!

Mišo

——–

—–

Ak chceš zostať v kontakte, prihlás sa na môj newsletter, cez ktorý zdieľam svoj nový obsah, tipy, novinky, pripravované eventy a špeciálne akcie iba pre mojich subscriberov:

Tags:

Comments

  1. Super, teším sa na ebook! Pokojne by som aj zaplatil ;)
    OT, efektívoš, prečo nie si na LinkedIn? Neefektívne? :D

  2. Good idea Miso. Rad pomozem (proofread / feedback / mozno prehodenie do nejakeho formatu). Pripadne, ak chces o tom prehodit rec s niekym, som same ucho. Ak, tak napis, budem v SR na par dni buduci tyzden. Cheerio!

    1. Nazdar Marek, dikes!, isto si dám poradiť!, kedy presne tu budeš, vymyslíme stretko (z ktorého sa náááhodou vykľuje tréning, hehe :)) a hodíme reč

  3. Kde sa da kniha stiahnut? Dufam, ze je teda uz k dispozicii, inak by to bolo dost komicke, pisat knihu o efektivite, ale nebyt dostatocne efektivny, aby som ju vydal nacas, resp. ani mesiac po deadline :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *