podnikavosť

Organizovanie eventov? Vyberaj peniaze vopred, ale efektívne! (+čo používam ja)

Pouč sa z mojich chýb administratívy eventov  a rob to lepšie. Venujem sa hlavne vyberaniu vstupného, nájdeš tu konkrétne tipy  a riešenie, ktoré používam ja, ale aj veľa iných rád.

Event – to nie je iba privítať ľudí, užiť si to a pozerať si potom fotky, ako bolo super (kiežby:)). Event je kopa administratívy, ktorá je u mňa osobne najviac spojená s vyberaním vstupného a tento článok píšem pre všetkých začiatočníkov, aby som vám ušetril čas, nervy a nakoniec aj peniaze.

Rada č.1 – Vyberaj vstupné vopred

Bezohľadu na to, či ide o výlet, chatu, prednášku, workshop, degustáciu vín, pozeranie futbalu, zoznamovací event pre slobodných kamošov, konferenciu vo firme alebo čokoľvek čo ty organizuješ, máš s tým spojené náklady (niečo objednávaš, prenajímaš, pripravuješ) a ak ľudia neplatia vopred, jednak ich príde menej a tí čo neprídu ti dodatočne isto nezaplatia.

Už sa mi párkrát stalo, že event, ktorý som organizoval, skončil z tohto dôvodu nakoniec v mínuse – veľký záujem, “jasné, jasné, prídem” a potom tretina ľudí nepríde :/ to nepoteší…

Case study – vyberanie peňazí na spoločnú chatu

Organizuješ chatu, tá stojí na víkend 600€, ide vás tam 20, takže krásne 30€ na osobu. Stav sa, že ak nebude platba vopred, tak ti 2 dni vopred nejakí 2-3 ľudia na poslednú chvíľu povedia, že ich to mrzí, ale nemôžu prísť. Ešte ti neplatili a pretože nejdú, tak ani nevidia zmysle v tom, aby dodatočne platili, však “nech sa to rozráta medzi tých, čo prídu”. “Sa to rozráta” znamená, že ty to rozrátaš, takže už je to 600€ / 17 = 35,29€ (zaokrúhliš na 35,5€ alebo 36€) a musíš vysvetľovať kamošom, prečo to zdraželo – niekto ti vynadá, že s tým nerátal, iný ti povie, že mohol zavolať kamoša, ktorý si už ale urobil plány, ale väčšina si povie, že “OK”, zaplatí ti viac a nerieši (lebo je to +5€, ale počkaj, keď budeš niekedy prenajímať hotelovú miestnosť alebo autobus..)

Tomu všetkému by sa dalo predísť, keby vyberieš peniaze vopred, no a moja rada je vybrať ešte o kúsok viac (napr. 35€ namiesto 30€ – nikomu nebude vadiť 35€, keď o tom vie vopred a kľudne môžeš povedať, že je to aj vrátane neočakávaných výdavkov, čo je pravda, lebo tie budeš platiť ty) a povedať, že platba je záväzná a kto nebude môcť ísť, buď si za seba nájde náhradu, alebo mu prachy prepadnú. To spôsobí, že už ti to nezrušia 3 ľudia, ale iba 1 (povedzme, že náhle úmrtie v rodine), ktorý naozaj nemôže tak či tak, no tí dvaja idú, lebo už to majú zaplatené, stále im to “zrovna moc nevyhovuje” a keby to nemali zaplatené, tak neprídu, ale keďže už to zaplatené majú a nechcú, aby im prepadli prachy, tak prídu.

Ty máš vyzbierané viac, takže môžeš vrátiť kamarátovi jeho 35€ a stále si ešte 65€ v pluse (vyzbieral si 35×20=700, chata stojí 600€, vrátil si 35€…), ktoré využiješ buď na neočakávané náklady (niečo “sa” rozbije) alebo prekvapíš kamarátov s tým, že na prvý večer kúpiš 3kg syrových nití ako občerstvenie – alebo kľudne na konci každému vráť 3€ (tiež príjemné prekvapenie), každopádne vždy lepšie príjemné prekvapenie, ako nepríjemné, takže vyberaj prachy vopred!

Bottom line: kto už má zaplatené, tak je väčšia šanca, že aj príde – možno aj má nestíhačky, ale zrazu nájde spôsob, ako sa tam predsa dostať, vďaka čomu bude aj event veselší, lebo viac ľudí chceš :) okrem toho, neriskuješ neočakávané zdvihnutie nákladov (ktoré znášajú všetci, ak sa jedná o chaty a podobne, ale ktoré znášaš len ty, ak sa jedná o tvoj komerčný event!), takže ak na to nemáš špeciálny dôvod, vyberaj prachy vopred!

Ak je dôvod ten, že si mäkkýš a nevieš si od ľudí vypýtať prachy vopred – vtedy by som neorganizoval eventy, lebo skončíš ako ten, čo sa najviac namaká, neužije si to a ešte budú aj ľudia pindať – že už sa ti to stalo? :)) No vidíš…

Ak predsa chceš vyberať peniažky až na mieste, tak môžeš kľudne prestať čítať tento článok a keď sa rozhodneš vyberať peniažky vopred, pokračuj v čítaní tu.

Vyberanie vstupného vopred – pouč sa z mojich chýb

Takto som to robieval ja, ale aj veľa ľudí, ktorých poznám. Za “workshop” môžeš dosadiť čokoľvek, kde ty znášaš všetky náklady (a samozrejme nechávaš si potom za to aj zisk), ale kľudne si tam daj opäť aj chatu, problémy sú tie isté :).

Case study – vyberanie peňazí na workshop o varení, ktorý organizuješ

Organizuješ workshop o varení, máš prenajaté kuchárske priestory a presne 10 miest. Dáš info von (napr. na svoj facebook) a napíšeš, že kto má záujem, nech ti napíše na email. Tebe príde email, v ňom odpovieš na otázky (ak sú) a pošleš platobné údaje.

Zapíšeš si niekde do tabuľky meno, email a hovoríš si, že je to pohodka, čoskoro máš už 10 prihlásených, takže si hovoríš, aké jednoduché, ale potom to príde.

Skontroluješ platby, ale zatiaľ prišli prachy len od 5. Hovoríš si, že “však príde”, ale hlásia sa ti už ďalší ľudia, ktorí chcú ísť. Naozaj príde? Sakra, nevadí, si šikovný, takže novým záujemcom odpíšeš, že už máš plno, ale ešte ti neprišli všetky platby, tak ich dávaš na “waiting list” a ozveš sa im hneď ako sa ti uvoľní miesto a tľapkáš si po pleci, aký si smart.

Ideš napísať tým, čo ešte neposlali peniaze, ale medzitým ti píšu dvaja účastníci – jeden sa ťa pýta, či ti už prišla platba (lebo ju poslal pred 30 sekundami), druhý ti píše, že sa mu žiaľ zmenili plány a či mu pošleš platbu späť.

Prvému zdvorilo odpíšeš, že ešte nie, ale pozrieš to zajtra, no značíš si ho, že asi poslal, druhému tiež zdvorilo odpíšeš, že ťa to mrzí a že mu ideš samozrejme vrátiť platbu – hovoríš si, že v pohodke, však máš dosť záujemcov.

First things first – otvoríš internetbanking, nech mu vrátiš tú platbu (nie je problém, ľudia mali napísať svoje meno do poznámky)  a pozeráš, že z tých 5 platieb ti iba 3 napísali do poznámky svoje meno, zvyšné 2 nevieš priradiť. Ten, ktorý chcel vrátiť, naštastie napísal, ale máš tam dve platby ktoré nevieš priradiť, tak komu máš teda pripomenúť, aby poslal?

Ale opäť, si smart a tak píšeš všetkým prihláseným email (okrem tých troch identifikovaných), že ak už poslali platbu, nech ti napíšu, z akého IBANu to bolo, lebo ich nevieš identifikovať, no a ak ešte neposlali, nech tak urobia do zajtra, lebo máš na čakačke ľudí. Výborne, vybavil si to jedným emailom, v ktorom si dal ľudí do bcc, aby sa medzi sebou nespamovali.

Na druhý deň už máš nabehnutých 8 platieb, z toho jedna bola už aj vrátená týpkovi, čo nemôže prísť, takže máš na 100% 7 účastníkov a hovoríš si, že ak zajtra nenabehnú zvyšné 3 platby, tak píšeš 3 ľuďom na waiting liste, že sa môžu prihlásiť. Tak sa aj stane, žiadna nová zajtra nenabehla, tak píšeš 3 ľuďom na waiting liste, že sa uvoľnilo miesto a nech pošlú najneskôr do zajtra platbu a zdôrazníš, nech dajú svoje meno do poznámky.

Z nich ale pošlú platbu iba 2, (jeden ti zdvorilo napíše, že už mu do toho niečo prišlo), tak vieš, že už nemusíš čakať a napíšeš ďalšiemu človeku na waiting liste, že sa môže pridať, on sa poteší, rovno pošle platbu aj screenshot a ty sa tešíš, že zajtra si pozrieš účet, bude tam 10 platieb a všetko je vybavené.

Na druhý deň otvoríš internet banking a tam nemáš 10 platieb, ale už 11 – WTF?!?, otvoríš email a tam ti píše jeden z tých pôvodne nahlásených 10, že “sorry že som sa pozabudol s platbou, tvoj pripomienkový email v ktorom som bol v bcc mi padol do spamu, ale našiel som ho, tak som rovno poslal, stále to platí, veľmi tam chcem ísť!” – kurva!!! Máš 11 zaplatených prihlásených, ale iba striktných 10 miest, lebo je 10 sporákov, rozmýšľaš, ako to teraz vyriešiť a hovoríš si, že prečo je to organizovanie eventov také komplikované!?!

Kto už organizoval nejaký event a nemal zautomatizované platby, vie, že toto je úplná realita – ľudí treba naháňať, je to otravná administratíva, občas sa niekto pomýli, občas chce niekto vrátiť prachy, občas niekto potvrdí účasť, ale nezaplatí a prestane komunikovať… a preto tu je druhá rada:

Rada č. 2 – nevyberaj peniaze manuálne – automatizuj

Vyberanie peňazí manuálne (hoci aj prevodom na účet) je otravné, neprofesionálne, neefektívne, náročné na mikromanažovanie jednotlivých platieb a tá “úspora” z toho, že je to zadarmo, ťa nakoniec bude stáť najviac, lebo míňaš svoj vlastný čas.

Akú hodnotu má hodina tvojho pracovného času? Zarátaj všetky vyrušenia, ktoré ti to spôsobilo (6x 20min nie sú “dve hoďky”, je to oveľa viac, pretože ťa to vyrušuje od niečoho dôležitejšieho, stojí ťa to pozornosť, komoditu ešte drahšiu ako čas a kým sa dostaneš naspäť do produktívnej práce (ak vôbec) uplynie ešte oveľa viac času) a vyjde ti, že naozaj nemá zmysel vyberať prašulky manuálne.

Ak napriek tomu do toho chceš ísť manuálne, môžeš prestať čítať na tomto mieste a potom keď zistíš, že som mal pravdu, pokračovať odtiaľto :).

Aké sú možnosti na zautomatizovanie platieb?

V zásade mám 3 hlavné:

1) najmi si brigádnika / agentúru, kto to bude celé robiť – v podstate všetky tieto emaily, kontroly platieb, výzvy ľuďom, outsourcuješ. Ak je to brigádnik, potrebuješ ho jednorázovo zaučiť, čo má kedy robiť v akom prípade, nech sa ťa nepýta 3x denne čo má odpísať, potrebuješ mu dať prístup k účtu a k emailu, dohodnúť si nejaký systém, kde ti to bude prehľadne reportovať a ty budeš mať prehľad a môžeš sa plne sústrediť buď na promo, alebo prípravu eventu. Čas ti to ušetrí až od ďalších a ďalších eventov, pretože na prvý mu asi budeš musieť ty viac vysvetľovať ako ti ušetrí + bude ťa stáť aj peniaze za každý event, ale čím viac eventov budeš robiť, tým to bude efektívnejšie a lacnejšie. Ak to bude robiť agentúra (alebo nejaký profík, že nie brigádnik, ale človek s kvalitnými event management skills), to ti ušetrí viac času, ale spočíta ti to finančne. Vždy je to niečo za niečo, každopádne najľahšia “automatizácia” je, že to bude robiť niekto iný, je to taká “akože” automatizácia, ale funguje.

2) zriaď si vlastný eshop a platobnú bránu – toto je ideálne, ak si väčšia firma, alebo pravidelný organizátor, pretože zriadiť eshop, implementovať platobnú bránu, nastaviť automatické emaily a zautomatizovať celý proces je dnes síce ľahšie ako kedykoľvek predtým, no stále to nie je až také easy, ako to vyzerá. Ja osobne ti to odporúčam riešiť, ak už to chceš fakt robievať pravidelne + mať človeka, IT zdatného, ktorý ti bude riešiť integráciu a občasné drobné úpravy. Riešiť 1-2 mesiace eshop, aby si ho potom využil/a na 1 event a potom zistil/a, že to buď už nechceš robiť alebo že ti kamarát ponúka robiť to spolu (a on má platformu) si asi vytrháš vlasy. Je tam veľa malých úloh, ktoré možno ani nevieš, že treba (všeobecné obchodné podmienky, reklamačný poriadok, GDPR, atď…). Do tohto choď, ak už nie si začiatočník a aj to sa ti možno viac oplatí posledné, tretie riešenie:

3) nájsť si nejakú platformu, ktorá ti dokáže procesovať platby, takže ty si tam iba nahodíš svoj event, ľuďom pošleš link, kto chce, urobí platbu priamo tam, ty len vidíš, koľko ľudí je aktuálne regnutých. Keď sa kapacita naplní, tak sa prihlasovanie uzavrie, ak chceš niekomu vrátiť platbu, nech sa to dá spraviť jedným klikom, ak sa ti uvoľní miesto, môžeš poslať link ostatným záujemcom, že “kto prv príde, ten prv melie”, ak chceš dať zľavu, pošleš človeku zľavový kód, ale inak s tým nechceš mať žiadnu prácu, chceš mať len prehľad a na konci chceš, aby ti prišli vyzbierané peniaze. Zvyčajne to stojí nejaké % z vyzbieraných peňazí (trošku väčšie ako keď máš vlastnú platobnú bránu, lebo vlastne tá platforma tiež platí platobnú bránu + ešte k tomu potrebuje vybrať viac, aby mala zisk) a možno to vyzerá zo začiatku ako najdrahšia možnosť (povedzme, ak máš poplatky 7% a vyzbieravaš 500, tak ťa to stojí 35€), ale tvoj ušetrený čas za to jednoznačne stojí – teda mne určite.

Rada č.3 – nájdi si na to platformu

Ja osobne odporúčam v 90% prípadoch tú poslednú 3 možnosť – nájsť si platformu, ktorá funguje, urobí za teba kus práce, zautomatizuje ti kopu procesov, odbremení ťa, ty jej zaplatíš nejakú províziu z predaja a život je krásny.

Vlastný eshop odporúčam vtedy, ak buď točíš až tak veľa eventov, že sa ti oplatí jeho zriadenie (no často k nemu stále treba brigádnika), alebo ak okrem eventov máš v ponuke aj iné produkty a služby a chceš to mať všetko na jednom mieste.

No a zaplatiť niekoho, aby to robil, odporúčam iba pri veľmi drahých eventoch (vstupné v stovkách / tisíckach eur), nízkom počte účastníkov a nízkej frekvencií eventov, kedy chceš mať individuálnu komunikáciu s účastníkmi, stratiť hoci aj 1% z prijatej platby je už dvojciferná suma a celkovo sa ti to oplatí najviac, možno až tak, že si to vyzbieraš aj sám/sama, ale ak zároveň aj pripravuješ program a tvoja pridaná hodnota je inde ako v administratíve, tak to určite deleguj.

Ktorú platformu si mám vybrať?

Dnes je na trhu veľké množstvo portálov, ktoré robia vstupenkový servis a ty im iba zaplatíš % z vyzbieraných lístkov, oni ti pošlú čo vyzbierali a život je krásny! :) Poslať nejaké % z vyzbieranej sumy sa ti možno môže zdať zo začiatku veľa, ale ver mi, v konečnom dôsledku ušetríš čas a budeš mi ďakovať.

Môžeš vyskúšať niektorý z tých najznámejších, ako ticketportal, eventbrite, inviton, ticketware, viagogo – moja rada je, použi niečo, čo ti vie odporučiť nejaký kamoš, ktorý ti na káve za 15min vysvetlí, ako to funguje, ty tam nahodíš svoj event a už ďalej neriešiš.

Nestráv týždeň porovnávaním možností, pretože nikdy asi nenájdeš perfektný, takže si buď začneš budovať vlastný (najviac časovo a finančne náročné) alebo ťa to celé paralyzuje a nič nezorganizuješ (prípadne sa nerozhodneš a začneš zbierať manuálne – najhoršia možnosť). Niečo si vyber, použi to, vylepšuj za behu.

Rada č.4 – použi dobrý systém, ktorý máš po ruke a funguje, nekomplikuj výber, žiadny nie je dokonalý

Ja ti ako taký kamoš teraz vysvetlím, čo používam ja a vysvetlím (do 15min), ako to funguje.

Čo používam ja?

Zrovna nedávno sme v SOWA gyme začali organizovať workshopy a ja som potreboval vymyslieť, ako zautomatizovať výber platieb, takže som toto aktuálne riešil.

Vedel som, že zbierať ich manuálne nepripadá do úvahy a že vlastný eshop kódiť by bolo príliš zdĺhavé, cieľom bol nejaký kompromis, nejaký registračný formulár + niečo, čo by vyzbieralo prašulky.

A tak som sa začal pýtať kamošov a dostal som sa k slovenskému startupu Rabatt Events, ktorý som nakoniec využil a bolo to super rozhodnutie, ktoré mi ušetrilo čas a nervy a nakoniec aj peniaze, lebo poplatok za fungovanie bol naozaj smiešny v porovnaní s tým, čo nám to prinieslo.

Opäť, len pretože to zapasovalo nám neznamená, že to bude aj tebe, ale popíšem ti tie funkcionality, ktoré sa mi najviac páčili, ako fungujú a keď sa ma hocikto bude v budúcnosti pýtať na eventy (alebo vidím, že to robíš a chcem ti dať tip), tak som ti asi poslal link na tento článok :)

Tu je prehľad:

1) jednoduchá free registrácia, ľahké nahodenie eventu a dobrá komunikácia

Registrácia trvá do 5min, aj vrátane vyplnenia fakturačných údajov a nahodenia loga a miesta podujatia. Stano reaguje veľmi flexibilne, v tom obrázku nájdeš email aj tel.č., riešil som s ním 1 otázku vopred a jednu keď už som mal nahodený event, vždy mi prišla odpoveď okamžite.

Keď budeš niečo organizovať, oceníš, keď ti administrátor systému reaguje flexibilne a nemusíš čakať, kým ti niekto odpíše zo supportu, ktorý má outsourcovaný v Indii a ani nepochopí, čo si vlastne chcel :D

Ako sa regnúť a rovno aj nahodiť event som spravil 7min video, kde vidíš, ako si to nahadzujem ja, takže toto si určite pozri, ušetríme tým to, že ti to budem ukazovať osobne :) Robil som ho pre kamoša, proces je ten istý a výsledkom bude nahodený event, voilá:

2) pekná landing page eventu

Vyzerá to veľmi pekne na počítači, noťasi, tablete aj mobile, plne responzívne, vyzerá to profesionálne a ty si len uploadneš titulnú fotku a potom popis si vieš upraviť, vieš doňho dávať fotky, texty, ten formátovať, takže každému len posielaš tento link a keď robíš facebook event (odporúčam pre väčší reach) tak ako link na vstupenky daj tento link, kde budú všetky infošky a platobná brána, easy.

3) automatizované platby kartou

integrovaná platobná brána, človek iba zadá číslo karty a je to vybavené, super easy.

4) možnosť zľavového kódu

Keď chceš dať niekomu zľavu, tak si vygeneruješ zľavový kód, ten pošleš človeku, on ho zadá, automaticky sa mu zníži suma a je to vybavené, veľmi toto vítam, my napr. našim členom v SOWA gyme dávame veľkú zľavu na naše workshopy a takto je to vybavené automaticky – majú kód (a neváhajú ho použiť :)). Čo mi zatiaľ chýba je možnosť viacerých kódov, dúfam, že to čoskoro doplnia.

5) na email hneď človeku príde vstupenka s QR kódom

vyzerá to profesionálne, QR kód sa dá oskenovať priamo tvojim mobilom bez použitia externého zariadenia alebo appky, super easy.

6) možnosť “crowdfundingu eventu”

Toto je mocná funkcia!, ak si nie si istý, či sa event oplatí zorganizovať, vieš si tam nastaviť určitú podmienku, že napr. “event sa uskutoční, ak bude minimálne 5 ľudí regnutých najneskôr týždeň pred jeho konaním” (povedzme keď potrebuješ niečo zarezervovať alebo nakúpiť a podobne).

Ak sa nenaplní, všetkým sa odblokuje suma na karte a príde im automatický email, že sa žiaľ event nekoná, ak sa naplní, tak super, pokračuje predaj vstupeniek – všetko je to nastaviteľné, rovnako aj možnosť, že event sa uskutoční za každého počtu.

Vyhneš sa tomu, že skončíš v mínuse a ako bonus, za túto funkciu nič neplatíš, čiže platby ti vyzbiera a potom aj vráti bez poplatku, čiže si záujem otestuješ zadarmo.

7) vrátiť platbu jedným klikom

Občas sa stane, že niekto nemôže prísť a ty mu chceš vrátiť peniaze. Výhodou je, že platobná brána nestrháva peniaze hneď, ale ich iba zablokuje, takže keď chceš niekomu “vrátiť peniaze” tak to vyriešiš jedným klikom, lístok sa stornuje, peniaze odblokujú a máš nové miesto pre účasníka

8) možnosť embednúť eventy na webku

Ak máš viacero eventov, vieš si ich embednúť na svoj web, kde sú všetky pokope a tak ako sa uskutočňujú alebo pribúdajú, tak sa ti to tam automaticky update-uje bez potreby robiť to manuálne. Vložiť kód na náš web mi trvalo minútu, stačí mať základy HTML alebo poprosiť niekoho, kto ti robil webku.

9) instantný prehľad, koľko ľudí máš aktuálne prihlásených + prehľad o účastníkoch a o detailných sumách

screenshot z backendu, kde mám mená, emaily a telefónne čísla sem dávať nebudem, to by som musel komplet scenzúrovať a ostal by len prázdny obrázok :D ale takto si vieš hocikedy pozrieť (ty aj záujemcovia) na frontende (webe), koľko je ešte voľných miest.

Vieš si v backende hocikedy pozrieť, kto je prihlásený, máš tam kontaktné údaje, takže vieš jednorázovo zobrať všetky emaily a napísať prihláseným inštrukcie pred eventom, taktiež máš presný prehľad o vyzbieraných peniazoch a koľko ti príde a koľko si strháva Rabatt Events, čo veľmi oceňujem, že si nemusím prepočítavať na účte, ale mám to pokope.

10) jednoduché záverečné vyúčtovanie

Hneď na druhý deň po zorganizovaní eventu mi prišli peniaze na účet, vyzbierané všetko pokope, vyfakturované a Rabatt si len strhol percento. To sa dohaduje individuálne podľa opakovaných eventov, sumy lístka a podobne, ale bude to okolo 5 – 10%, to si dohodnete individuálne, ja mám dohodnutých 6% lebo sme už zorganizovali viacero eventov cez nich, ako som písal, chalani sú slovenský startup a dá sa s nimi dohodnúť, všeobecne počítaj, že ťa jedna vstupenka bude stáť tak 1-2€, čo pre mňa osobne bol úplný no brainer vzhľadom na zvýšenú profesionalitu výberu, automatizáciu, ušetrený čas a nervy :).

11) možnosť neverejného eventu, ale aj verejného na webke

Na záver ako bonus, tvoj event bude viditeľný na webke rabatt.events pre všetkých jej návštevníkov, takže dostaneš aj organickú návštevu na ten tvoj – čím viac ľudí to bude používať, tým väčšiu (žmurk žmurk), ale ak aj organizuješ niečo súkromné (ako napr. chatu), tak si iba začiarkneš políčko “súkromné”, ty dostaneš unikátny link, kde je nahodený celý event, ale inak sa to nebude nikde zobrazovať a nebude to nikde nájditeľné a uvidí to iba ten, komu pošleš link :).

12) môžeš cez nich robiť aj free podujatie – a zadarmo

Ak iba potrebuješ urobiť registráciu (lebo máš obmedzený počet miest) a za podujatie sa neplatí, môžeš to urobiť cez ich platformu a nič za to neplatíš.

Záver

Tak, toto využívame v SOWA gyme, tu to máš všetko popísané na jednom mieste :)

Netvrdím, že to tak bude navždy, taktiež netvrdím, že mám dokonalý prehľad o všetkých riešeniach (ako som písal vyššie, nájdi si jedno, ktoré funguje), ale toto mi ušetrilo veľa nervov a hoci sme s workshopmi v SOWA gyme len na začiatku, som rád, že to máme od začiatku zautomatizované.

Najprv som si hovoril, že “ááá, mohla by tam byť aj možnosť platby prevodom” alebo “škoda, že je zatiaľ iba jeden zľavový kód a že ich neviem vygenerovať viacero a vidieť, odkiaľ chodia ľudia”, ale keby hľadám všetko, čo by sa ešte dalo vylepšiť, tak ani reálne nezačnem, tak som to tam proste nahodil, fungovalo to, zrazu zázračne majú všetci kartu, zvládli sme to aj s jedným kódom a ak chceš PREDSA dovoliť nejaké špeciálne podmienky pre niekoho, tak tam proste nechaj svoj email a nech sa ti ozvú. Mne to prinieslo 80% hodnoty za 20% námahy, alebo skôr lepšie povedané 95% všetkej adminsitratívy za 5% predchádzajúcej námahy a to mi stačí :). Vyskúšaj a uvidíš!

O tomto softíku som hovoril viacerým kamošom a povedali mi, že ich to zaujalo a poznáme sa so spoluzakladateľom Stanom, takže ich veľmi rád odporúčam!

Ak ti to príde užitočné, neváhaj dať Rabatt Events šancu a daj vedieť Stanovi, že si sa o nich dozvedel z môjho článku, poteší sa, že mi na moje otázky neodpovedal zbytočne :D

Najprv sa tu zadarmo registruj. Po registrácií ti Stano zavolá, pokecáte, že aký event chceš organizovať, v akej cene vstupenku, na základe toho sa dohodnete na úvodnom % poplatku, on ti aktivuje účet a môžeš organizovať. Dané percento potom môže ešte klesať, všetko je to na vzájomnej dohode – čím viac budeš organizovať, tým sa im viac oplatí dať ti nižšie %, ale už od úvodného eventu si myslím, že sa ti to oplatí a ako som písal, veľmi flexibilne odpovedajú na otázky a sú veľmi nápomocní. Ako si robím úvodný setup účtu a ako si nahadzujem event nájdeš v tomto 7min videu.

ps: chalani tiež urobili super článok s názvom Kompletný návod ako zorganizovať úspešné podujatie, sám som si v ňom našiel nejaké tipy, takže ak už používaš inú platformu a v tomto mojom článku si nenašiel nič užitočné, mrkni ten ich článok a stavím sa, že tam niečo nájdeš, nakoniec ten čas nebude stratený a ty ma nemusíš prestať sledovať :D.

Snáď som ti helfol a ak poznáš niekoho, kto organizuje eventy, nemá to zautomatizované a mohlo by sa mu to hodiť, neváhaj mu/jej to preposlať, poďakuje ti! 

Cheers!

——–

—–

Ak chceš zostať v kontakte, prihlás sa na môj newsletter, cez ktorý zdieľam svoj nový obsah, tipy, novinky, pripravované eventy a špeciálne akcie iba pre mojich subscriberov:

Tags:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *