O mne

V skratke

Volám sa Mišo Duchoň a som life kouč. Pomáham ľuďom konať. Verím tomu, že ultimátnym cieľom každého človeka je sebarealizácia, čiže žiť naplnený život (fulfilment), na ktorý bude hrdý (achievement). S týmto ľuďom pomáham – identifikovať to, čo je aktuálne najdôležitejšie, preskúmať možnosti, rozhodnúť sa a konať. Poraziť prokrastináciu, nerozhodnosť, zaseknutosť a žiť naplno! Ja sám mám od života len tie najvyššie očakávania a verím tomu, že ak očakávaš iné výsledky ako väčšina ľudí, musíš robiť iné rohodnutia ako väčšina ľudí. Nájsť si kouča je jedným z takých rozhodnutí.

Koučovacia certifikácia

World Coaching Organisation, Helsinki, Finland. Úspešne zložené všetky kritéria na získanie certifikácie.

Bydlisko

Bratislava, Slovakia

Jazyky

Slovenský – materinský (narodený v Bojniciach, v apríli 1989)

Anglický – C1 (štúdium na Nottingham Business School)

Nemecký – C1 (štúdium na Martin-Luther-Universität v Halle)

Záľuby

Šport – Extrémne prekážkove preteky OCR, Brazílske Jiu-Jitsu, Workout. Mám rád všetky športy a bez tréningu si neviem predstaviť svoj život.

Cestovanie – aktuálne 60 navštívených krajín, rád spoznávam nové krajiny a prichádzam na nové myšlienky v novom prostredí.

Čítanie – 80% non-fiction (sebarozvoj a psychológia), 20% zvyšok, príbehové knihy najčastejšie cez Audible ako audioknihy.

Dobrovoľný diskomfort – možno je to zvláštna záľuba, ale rád si budujem vzťah s diskomfortom prostredníctvom aktivít ako otužovanie, prerušované hladovanie, rozširovanie svojej zóny komfortu cez prekonávanie samého seba alebo vedomé nevyhľadávanie komfortu za každú cenu.

Public speaking – rád hovorím pred ľuďmi, vyhľadávam príležitosti, robím to už toľko, že necítim žiadnu trému, no stále mám čo zlepšovať, takže to robím veľmi rád.

Sebarozvojové cvičenia – stačí mi zápisník a ceruzka a mám o zábavu postarané na 3 hodiny, keďže ich už poznám veľa a rád ich robím aj s koučovacími klientmi, ale vždy sa rád naučím nové.

Pracovné skúsenosti

Life Kouč (2018 – dnes) – práca, v ktorej som sa našiel, začal som s ňou v roku 2018 pár mesiacov po tom, ako som skončil v Nesede. Zobral som si vtedy voľno na premýšľanie. Vedel som, že pomáhať jednotlivcom ma napĺňa viac ako vedenie ambicióznej firmy, no nechcel som sa obmedzovať len na oblasť životosprávy, pretože už dávno ma fascinoval komplexný sebarozvoj a pomáhanie ľuďom konať a plniť si svoje ciele. Tak som sa dostal ku koučingu, ktorý bol teoretickým rámcom toho, čo už som roky aj tak robil, ale konečne som tomu dal štruktúru, absolvoval som certifikované školenie, začal študovať psychológiu a odvtedy už niet cesty späť.

SOWA gym, Co-founder (2017-2019) – SOWA vznikla ako projekt outdoorovej workoutovej akadémie, ktorú som spoluzakladal po odchode z NWNSA. Bol to možno ešte menej ako part-time job, takže som popri tom zvládal aj aktivity v Neseda, za čo vďačím hlavne faktu, že sme boli výborný tím, ktorý nikdy nestál len na jednotlivcovi. Otvorenie SOWA gymu v roku 2018 bolo splnenie sna celého nášho tímu pre našu výbornú komunitu, ktorá nám v SOWA vznikla a stále existuje. V roku 2019 som sa rozhodol odísť, s cieľom posunúť sa ďalej, keďže som sa v tom čase už venoval koučingu, chcel som ho robiť na full-time a uvedomoval si, že to bude lepšie aj pre mňa aj pre SOWA gym, s ktorým som stále v dobrom kontakte a záleží mi na tom, aby sa mu darilo.

Neseda j.s.a., CEO (2017-2018) – vedenie ambiciózneho slovenského startupu, ktorý pre mňa spájal vysoké ambície, pohyb a inovatívnosť. Do Neseda som sa dostal po konci pôsobenia v No Will No Skill Academy, okamžite som sa zapracoval do tímu a niekoľko mesiacov na to som sa stal CEO. Výsledkom, na ktorý som hrdý, bola finálová účasť na Startup Awards 2017, rozšírenie tímu o nových kľúčových ľudí, rozbehnutie predaja a zlepšenie procesov. Z pozície som odstúpil v dobrom, s cieľom posunúť sa ďalej. Pomáhanie jednotlivcom, priamejší kontakt s ľuďmi a vzdelávanie mi vždy boli bližšie ako vedenie výrobnej firmy, no bola to výborná skúsenosť, za ktorú som vďačný.

No Will No Skill Academy, Manager (2016-2017) – po skončení Fitnessa gymu sme hľadali nové priestory, ale skoro žiadne nevyhovovali predchádzajúcim požiadavkám. Dohodol som sa na spolupráci s No Will No Skill Academy, ktorá mi umožnila organizovať moje eventy a skupinové tréningy vo svojich priestoroch, bolo to win-win riešenie, presne priestor, aký som hľadal, navyše hneď blízko bývalého Fitnessa gymu a oveľa lepšia možnosť ako otvárať nový gym. Po pár mesiacoch som okrem vlastných aktivít začal riadiť všetky aktivity v akadémií od komplexnej prípravy tréningových programov, výber nových trénerov, marketingové aktivity a spokojnosť cvičencov. Po splnení si viacerých cieľov som sa rozhodol odísť, s majiteľom sme ukončili spoluprácu v dobrom a obaja sme sa posunuli – ja som sa pridal do Neseda a spoluzaložil SOWA, kde sa ku mne pridalo niekoľko trénerov z No Will No Skill Academy, on sa presunul do Tribe. Zvyšní ľudia buď založili vlastné projekty alebo sa pridali k existujúcim projektom a akadémia zanikla.

Fitnessa Gym, Co-founder (2015-2016) – po vyše roku trénerstva a výživového poradenstva som si chcel splniť sen mať vlastný priestor na trénersku sebarealizáciu, v ktorom by som mohol robiť tréningy podľa seba a zároveň organizovať vzdelávacie podujatia. S trénerskými kolegami sme našli vyhovujúce priestory a hoci sme poriadne nevedeli, do čoho ideme, podarilo sa nám vytvoriť gym našich predstáv, v ktorom prebiehali individuálne tréningy, skupinovky, školenia a prednášky, certifikované školenia a dokonca sme zorganizovali aj celoslovenský zájazd na európsky veľtrh cvičenia a výživy. Nanešťastie však prišlo nečakané rozhodnutie majiteľa zbúrať celý komplex budov na Továrenskej ulici a my sme dostali výpoveď z nájomnej zmluvy, necelý rok od otvorenia a tak sme sa potrebovali presunúť inam.

Tréner 2. stupňa a poradca pre výživu, lektor trénerov a poradcov pre výživu, organizátor vlastných aj medzinárodných školení a eventov, práca s individuálnymi klientmi, vedenie individuálnych aj skupinových tréningov (2013 – 2019). Po skončení vysokoškolského štúdia som chcel pracovať s ľuďmi a pomáhať im byť fit. Po splnení trénerskej certifikácie 1. stupňa som začal s trénerstvom a veľmi ma napĺňalo pomáhať zverencom meniť ich životy. Neskôr som absolvoval aj certifikáciu 2. stupňa a po absolvovaní viacerých ďalších školení a mojej vzdelávacej aktivite (prostredníctvom dnes už neexistujúceho blogu a školení) som dostal ponuku školiť na školeniach budúcich trénerov 1. stupňa a školeniach budúcich výživových poradcov. Paradoxné je, že už vtedy som školil hlavne postupy motivácie klienta, budovania návykov, odbúravanie prekážok a pomáhanie realizovať zmenu, čo dnes robím takisto ako kouč. S trénerstvom som definitívne skončil až keď som odišiel zo SOWA gymu, aby som sa naplno venoval koučingu a pomáhaniu ľuďom konať – v podstate sa veľa nezmenilo.

Prezident AIESEC Bratislava, líder národného trénerského tímu (2007 – 2012) – v AIESEC som pôsobil počas svojho vysokoškolského štúdia, je to medzinárodná organizácia zameraná na rozvoj potenciálu mladých ľudí, v ktorej som sa naučil veľmi veľa z oblasti manažmentu, leadershipu a komunikácie. Zlepšil som si tam tiež public speaking a time-management, v rokoch 2009-2010 som viedol lokálnu pobočku AIESEC Bratislava ako jej prezident, sprostredkovávali sme medzinárodný výmenný pobyt a pre mňa ako 20-ročného to bola veľká skúsenosť. Neskôr som ešte viedol národný trénerský tím pre celý AIESEC Slovensko, kde som bol zodpovedný za komplexné vzdelávanie členov na pobočkách, prípravu soft skills tréningov a organizovanie medzinárodných vzdelávacích konferencií. V AIESEC som sa zaľúbil do sebarozvoja a vzdelávacích eventov a to mi ostalo dodnes.

Motto

Do Something Now. If not you, who? If not here, where? If not now, when?

Theodore Roosevelt