cestovanie

Moja najlepšia príručná batožina – CabinMax Equator 2.0 (+video)

V tomto článku nájdeš inšpiráciu, podľa čoho som si vyberal tú svoju a tiež krátke video.

Moje kritéria na príručnú batožinu

1) Objem aspoň 40l, ale nepresahuje rozmery 55x40x23.

Všetko menšie ako 40l je podľa mňa nevyužitý potenciál kapacity príručnej batožiny alebo hrozí príliš narvaný batoh ak ideš niekam na dlho, čo môže poškodiť zips a všetko bude pokrčené a pomliaždené.

Pozor, musí sa zmestiť do rámu, ktorým aerolinky rady testujú veľkosť.

Keby máš iba prázdnu kocku, ktorá má presne 55x40x23, tak to je 50 litrov kapacity!, ale zase, tá by nesplnila ďalšie kritéria.

Tu máš na predstavu obrázok, aký veľký je cca 25l vak, čo je využitie potenciálu len na 50%.

Rozmer a objem je úplná alfa a omega, ktorú ocení asi každý cestovateľ, všetko ostatné sú skôr moje osobné preferencie.

2) Popruhy na plecia, zapínací popruh na hrudi a ideálne aj na bruchu

Preto mi napríklad nevyhovuje kufrík s kolieskami, ale ani športová taška. Batoh s popruhmi, minimálne na hrudi, ideálne aj na bruchu, je top voľba.

Popruh na hrudi mi zabezpečí rovnomerné rozloženie hmotnosti na celé telo a nebudú ma na konci dňa bolieť ramená. Rozdiel je brutálny.

Ak si viac potrpíš na imidži, asi radšej zvolíš pekný kufrík. Ja preferujem väčšiu slobodu (napr. preliezť nejaké zábradlie, bežať cez letisko a podobne a to sa lepšie robí s batohom, hehe :))

3) Otvárateľný z boku ako kufor a nie len zhora ako klasický batoh

Toto kritérium mi inak eliminovalo veľa krásnych batohov, ktoré pekne vyzerali, ale boli nepraktické. A naopak, veľa top tašiek sa proste nedalo nosiť na pleciach ako batoh.

Zmestí sa tam oveľa viac vecí, keď ich nemusíš nevkladať dnu cez zipsový polo-otvor, ale môžeš ich pekne poukladať, čo aj umožňuje použitie packing cubes.

4) Ľahký a v prípade prísnejších rozmerov aj “skrčiteľný”

Čím ľahší, tým menšie bremeno (ideálne do 1,5kg), no a je dosť dôležité (aspoň pre mňa), keď si nejaká aerolinka zmyslí, že povolený rozmer je menší, aby sa dal batoh trošku stlačiť, nech to hlavne nie je pevná škrupina. Ďalší dôvod, prečo nevolím pevný kufrík.

Potom keď necestujem ho viem zrolovať a úsporne odložiť a nezaberá mi plný objem, ale len 10-20% z neho.

5) Buď nepremokavý alebo obsahuje zabudovaný pršiplášť

Ja osobne preferujem zabudovaný natiahnuteľný “pršiplášť”, ktorý ochráni batoh, pretože plne nepremokavé batohy sú často ťažšie alebo horšie menia tvar.

Zabudovaný pršiplášť, ktorý je zvyčajne v malom vrecku naspodu vaku.

6) Priestor na laptop, rôzne vrecká, bočnú sieťku na fľašku a podobne

Separátny priestor na laptop je pre moje cestovanie “must” a z čisto praktických dôvodov mám rád malé zipsové vrecká, ktoré sú “na povrchu” a podobné malé “utilitky”. Občas chceš mať niečo oddelené od ostatného obsahu z rôznych dôvodov a minimálne to šetrí čas, ak nemusíš vždy otvárať celý batoh.

Postranné vrecká, bočná sieťka na fľašku a šnúrka (napr. na spotené tričko, žabky a pod).

Kritéria mám, ide sa hľadať!

Na základe skúseností a vyskúšania rôznych príručných batožín mi vyšlo tých 6 kritérií.

Nasledovalo behanie po obchodoch, hľadanie riešení na internete, čítanie recenzií, blogov, pozeranie videoreviews, porovnávačky, aby som našiel také, ktoré spĺňajú kritéria a vybral ten, ktorý sa mi páči a kde mám pocit najlepšej hodnoty za danú cenu.

Janka má Osprey Porter a vidím, že je super, tiež som po ňom poškuľoval (prípadne po modeli FarPoint) ale jeho nevýhodou je, že je jednak ťažšie dostupný, celkom drahý a tiež sú tam také detaily ako chýbajúca sieťka na fľašku, menej “vreciek po ruke” a že laptop si môžeš dať iba “zpredu” (hore) a nie zozadu pri chrbte (dole), čo by lepšie rozložilo hmotnosť a aj uchránilo notebook pred externými nárazmi.

Osprey Porter. Prípadne pozri Osprey Farpoint ak chceš

Hovoril som si, že musí byť niečo lepšie a tak som sa cez rôzne značky a eshopy dostal až k anglickej značke CabinMax, ktorá bola presne to čo, som hľadal – praktické, efektívne, jednoduché, dostupné.

CabinMax ponúka brutálne veľa šikovných cestovateľských batohov a iných vychytávok.

Našiel som u nich hneď niekoľko typov, ktoré spĺňali moje kritéria, za super ceny, pekné dizajny, nakoniec vyhral ich model Equator 2.0, ktorý som si objednal a rovno som si u nich objednal aj packing cubes a dostal aj free obal na košeľu, ktorý ju super chráni proti pokrčeniu.

Equator 2.0 od CabinMax:

Momentálne tento čierny Equator 2.0 od CabinMax je pre mňa osobne tým najvyhovujúcejším batohom na cestovanie okolo sveta.

Tu je krátke video, ktoré som urobil:

Inak okrem Equator 2.0 má CabinMax aj veľa iných batohov, ktoré fakt že spĺňali moje kritéria, do pozornosti ešte dávam napríklad ich najpredávanejší model Metz – má všetko, čo potrebuješ na cestovanie po svete, za 27 libier máš 44-litrový superľahký batoh, ktorý má k dispozicií myslím až 50 rôznych dizajnových prevedení (niektoré sú mega).

Záver: CabinMax ma príjemne prekvapil, od samotných produktov, cez jednoduchosť a rýchlosť doručenia, až po zákaznícky servis, ktorý odpovedá rýchlo a k veci. Checkni čo všetko majú na shope a keď niečo od nich zoberieš, daj vedieť, ako si spokojný/á :) My s Jankou sa chystáme objednať ešte nejaké ďalšie veci, určite sa zase pochválim na mojom instagramčeku @misoduchon .

728x90

Diky za dočítanie, cestovaniu zdar a ak sa chceš podeliť o svoje skúsenosti a tipy, aké sú tvoje kritéria a aká batožina ti ich splnila, prípadne sa niečo spýtať, tak neváhaj do komentárov tu pod článok.

Cheers! ?

Mišo

——–

—–

Ak chceš zostať v kontakte, prihlás sa na môj newsletter, cez ktorý zdieľam svoj nový obsah, tipy, novinky, pripravované eventy a špeciálne akcie iba pre mojich subscriberov:

Tags:

Comments

  1. Ak by si si vybral kufor, a nie batoh, aký by to bol? Mám už pár rokov Samsonite, ale je to predražený a štýlový shit – čo som samozrejme zistil až pri používaní, bral som ho lebo mal 1,7kg, čo je ultra málo. Zrejme si kúpim tento Equator, ale občas mi treba vyzerať aj viac ako neturista :D.

  2. Ahoj, chcem sa opýtať kde si kupoval tie malé kontajnery, ktoré si dával do batohu vo videu. Vyzerali celkom skladne a cely obsah sprehľadnia.

  3. Ahoj ! Píšeš, že k batohu Equator 2.0 CabinMaxKde si kúpil packing cubes presne na rozmer. Ten batoh má rozmer 54 x 36 x 23, ale na ich stránke som packing cubes našiel len o rozmere 55 x 40 x 20. Vpred ďakujem za odpoveď.
    Norbert Turcsányi
    nnorbertino@gmail.com
    +421905812185

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *