Skip links

Inštinkt Orla

Už čoskoro spúšťam nový 6-týždňový skupinový program obsahujúci live sessions so mnou cez Zoom, ktorý je úzko špecializovaný pre solopreneurs/freelancerov zo Slovenska a Česka, ktorí rovnako ako ja robia s klientmi v nejakej sebazlepšujúcej oblasti. Tu nájdeš viac info ⤵️.

Tento program je presne pre teba, ak:

 • pracuješ ako kouč, tréner, konzultant, inštruktor, poradca, lektor, učiteľ, terapeut, atď. v sebazlepšujúcej oblasti, kedy nerobíš niečo za klienta (automechanik), ale dodávaš také služby, cez ktoré mu priamo pomáhaš zlepšiť sa v niečom (inštruktor automechanikov).
 • pracuješ s klientmi, ktorých si sám hľadáš / vyberáš, 1-na-1 alebo skupinovo a ktorým priamo ty fakturuješ (a nie že ťa platí firma, ktorá ti ich hľadá),
 • chceš sa sebarealizovať, využívať svoj potenciál na maximum, nezastagnovať a okrem odo mňa sa učiť aj od ostatných účastníkov v skupine, v ktorej chceš byť aktívny/a.

ak si nie si istý, či si cieľovka, napíš mi na whatsapp / signal / sms +421948496765 a prídeme na to spolu.

Prečo som vytvoril tento program:

Videl som sám na sebe, akú hodnotu mi dodávajú takéto programy, ktoré som sám absolvoval u koučov a mentorov s účastníkmi z celého sveta. Aj vďaka nim som si vyskladal svoj systém práce s klientmi (a samým sebou hlavne), o ktorý sa chcem podeliť.

Tým nemyslím iba “ako si nastaviť sales funnel” alebo „ako mám nájsť viac / lepších klientov“, ale myslím tým komplexné nastavenie svojej vlastnej filozofie toho, akú hodnotu chcem dávať svetu, komu, PREČO, akým spôsobom a ako mi to zapadá do môjho života celkovo. Kto má v tomto jasno, ten nikdy nestratí motiváciu a neprestane sa vyvíjať a reinventovať sa, kým ostatní sú zaseknutí každou zmenou podmienok a kým objavujú v Martinuse knihu Kam sa podel môj syr, ty sa adaptuješ. Ako (vraj) povedal Darwin, nie najsilnejší prežijú, ale tí, čo sa vedia najlepšie adaptovať. Ako na to? Začni tým, že si ujasníš svoje WHY.

Taktiež nás čaká vyladenie tvojho osobného business canvas a ujasnenie toho, aké problémy riešiš, kto je tvoj ultimátny klient, čím sú tvoje služby už teraz unikátne a čo je vlastne tá najvyššia hodnota, ktorú dodávam (a predávam). Pôjdeme do hĺbky a naučím ťa všetky moje procesy, ktoré som si budoval za posledných 10 rokov práce s klientmi, vrátane konvertovania klientov aj bez toho, aby som mal tisíce followerov. Ak sa zameriame na hodnotu pre klienta a nie na predávanie svojho času, je to totálny game changer pre všetky strany.

Pridám vychytávky, ktoré zdieľam len na individuálnych spoluprácach a na záver to dáš všetko do praxe, aby si začal/a rok 2024 s takým drajvom a systémom ako nikdy predtým. Too good to be true? Ak by som také transformácie nezažil na sebe a aj neskôr svojich klientoch, asi by som sám neveril.

Inak prečo sa tento program volá Inštinkt Orla?

Zvyknem hovoriť „nebuď somár“, ale čo máš byť potom, keď nie somár? Teraz už vieš. Orol je vo viacerých kultúrach symbolom slobody a pre mňa osobne aj dravosti a sebarealizácie. Sú to moje 3 hlavné dôvody, prečo ja sám už vyše 10 rokov pracujem ako nezávislý freelancer/solopreneur:

 1. sloboda – chcem svoju prácu robiť podľa seba a niesť za to zodpovednosť, nikdy ma nelákalo pohodlie istej výplaty výmenou za korporátne otroctvo.
 2. dravosť – chcem v sebe kultivovať akčnosť a rozhodnosť, ktorú treba mať v podnikaní, byť priebojný, nebáť sa dať o sebe vedieť, čeliť strachu z odmietnutia a nenechať klienta flákať sa, ak potrebuje počuť úprimnosť a nie zbabelé pritakávanie.
 3. sebarealizácia – chcem naplno rozvinúť môj potenciál dodávania hodnoty druhým ľuďom, cez vlastné programy, produkty, služby a to, ako fungujem komplexne, nielen v práci, ale aj celkovo.

Orol je pre mňa tiež symbolom nadhľadu, čiže pohľad z hora, bigger picture. Orlí zrak je fascinujúci a presne to chcem, vidieť jasne a nebyť zaslepený či krátkozraký.

No a nebol by som to ja, aby som na orlovi neobdivoval aj jeho efektivitu, akou lieta. Orol netrepe vo vzduchu krídlami ako splašená sliepka, ale využíva znalosť prúdenia vzduchu, má masívne krídla a tak maximalizuje svoj let za minimálnu námahu (ako toto píšem, pozeral som video orla ako lieta a tá paralela s tým, keď máš v práci systém je neskutočná = effortless.

Inštinkt orla je niečo, čo verím, že ľudia ako ja (a ty) máme prirodzene v sebe. Chceme sa sebarealizovať, túžime po slobode, chceme vidieť jasno, byť efektívni a máme v sebe prirodzenú dravosť, o ktorú nechceme prísť. Poďme sa takí dať dokopy a spolu to kultivovať.

OK, znie to pekne, ale aký problém mi vlastne rieši tento program?

Som rád, že sa pýtaš. Tipujem, že aj ty zbožňuješ pomáhať druhým, preto sme si vybrali túto profesiu priamej práce s ľuďmi, kedy im pomáhame byť lepšími. Ale to nás zároveň aj ťaží, lebo chceme druhým dobre, chceme vyhovieť, lebo máme ľudí radi, no ide to často na náš úkor.

Pracujeme dlho a naša práca nemá dno, lebo keď aj máme hotovo s klientmi, ešte by sme najradšej písali články, točili videá, nahrávali podcasty, produkovali skupinové programy, atď, atď a stále chceme aj cvičiť, byť fit, cestovať, čítať, mať vzťahy 😀 na tom nie je nič zlé, práve naopak, je to život prežitý naplno, ale ak tak chýba 1) orlí nadhľad zhora a jasný zrak, 2) orlia ráznosť pri konaní a 3) orlí systém, podľa ktorého funguješ, tak to podľa mňa nie je udržateľné.

Keď to nie je udržateľné, stretávam sa najčastejšie s troma tragédiami, ktorým sa chceme vyhnúť:

 • tragédia 1: že daný človek masívne zastagnuje. Cítia to aj jeho klienti, tým aj on sám a dostáva sa do pomalej negatívnej špirály.
 • tragédia 2: že ten človek vyhorí. Intenzita je rôzna, ale môže ťa to zbrzdiť aj o celý rok a viac a ak sa nedá dokopy, zastagnuje ⤴️.
 • tragédia 3: že to daný človek proste nedá a zabalí to (zamestná sa v niečom, čo ho nenapĺňa) a áno, rezignuje a zastagnuje ⤴️.

Takže prvá problém, ktorý riešim je stagnácia a potenciálne aj negatívna špirála, v ktorej sa v návale toho všetkého premotivovaní ocitáme, ak v tom nemáme nadhľad, ráznosť a systém.

Druhý problém, ktorý chcem riešiť je izolácia. Poznám to veľmi dobre, ako kouč a predtým tréner, skoro stále je to dávanie a dávanie smerom ja -> klienti, ale je veľmi vzácne nájsť podobných ľudí, s ktorými môžeme zdieľať naše úskalia, preto chodíme na školenia, tvoríme si mastermind skupiny, pridávame sa do skupín a sami si hľadáme koučov a trénerov na základe rovnakých hodnôt, potreby sebarelizácie a životného nastavenia. Toto sa mi opakovane deje v mojich programoch, že dávam dokopy ľudí, ktorí si rozumejú a nazvájom sa ťahajú hore, lebo cezomňa ich niečo spája, nejaký pohľad na život, drive, proaktivita.

A do tretice, riešim dostupnosť. Myslím časovú aj finančnú. Môj čas je obmedzený a aj si ho patrične cením, tým pádom viem pomôcť menej ľuďom a za vyššiu cenu. Týmto programom chcem riešiť dostupnosť mojich top cvičení a môjho dohľadu za tretinovú cenu oproti individuálnej spolupráci, ktorá možno pre teba ešte nie je, ale skupinový program ti dá 80/20 hodnoty a čo bude chýbať na individuálnom čase so mnou, to verím zase vykompenzuje sila skupiny a učenie sa jeden od druhého, zdieľanie a kolektívne ťahanie sa hore.

Preto som vytvoril program, aby som ti pomohol dať tomu celému systém a prinášať viac hodnoty svetu, ale aj tebe samému a ľuďom okolo. Vidíš, sám riešim to, čo ty – ako vystavať svoje služby, pre koho, ako, prečo, kedy, takže sa môžeš inšpirovať v priamom prenose a ak ti bude užitočný aj môj koncept skupinového workshopu, kľudne použi môj systém, ktorý uvidíš z prvého radu a urob niečo vlastné vo svojej oblasti, budem len rád.

Tento svoj skupinový program budujem na 3 hlavných pilieroch:

 1. orlí nadhľad, vidieť celú perspektívu, bigger picture, mať víziu, jasnosť v práci, čo robím, ako, pre koho.
 2. orlia ráznosť, asertivita, rozhodnosť, čo nám možno prirodzene chýba, ale vieme sa to doučiť (potvrdzujem).
 3. orlí systém, aby sme to nedržali silou vôle a 14-hod pracovnými dňami, ale aby systém podržal nás a rástli sme.

Naučím ťa tie najlepšie postupy a cvičenia, ktoré som už učil svojich klientov v minulosti na individuálnej báze a teraz to prýkrát dávam do skupinového formátu pre zvýšenie hodnoty a učenie sa aj jeden od druhého.

Kto už absolvoval akýkoľvek môj predchádzajúci program (či už FLOW, alebo iný), ten vie, že to budú bomby a ak sa bojíš, či sa naučíš niečo nové, môžem ťa ubezpečiť, že toto je úplne iný program.

termíny live workshopov:

 • Modul 1 – streda 15.11.2023, 15:00-16:00, cez Zoom
 • Modul 2 – streda 22.11.2023, 15:00-16:00, cez Zoom
 • Modul 3 – streda 29.11.2023, 15:00-16:00, cez Zoom
 • Modul 4 – streda 6.12.2023, 15:00-16:00, cez Zoom
 • Modul 5 – streda 13.12.2023, 15:00-16:00, cez Zoom
 • Modul 6 – streda 20.12.2023, 15:00-16:00, cez Zoom

je možné mať už o 16:00 dohodnuté niečo iné (napr. klienta), ale odporúčam nechať si buffer až do 16:30, ak by bola dobrá debata na záver, otázky a odpovede + možno nejaký čas pre seba na strávenie. Ale ak aj budeš potrebovať odísť skôr, k dispozícií bude záznam.

termíny live konzultačiek:

 • piatok 17.11.2023, 12:30-13:30, cez Zoom
 • piatok 24.11.2023, 12:30-13:30, cez Zoom
 • piatok 1.12.2023, 12:30-13:30, cez Zoom
 • piatok 15.12.2023, 12:30-13:30, cez Zoom

Časy sú aké sú, vychádzal som z toho, že freelancer/solopreneur si dokáže urobiť čas v stredu v strede dňa, na rozdiel od zamestnancov, čo môžu až od 17:00 – 18:00, ale AK je predsalen u teba problém čas, tak mi daj vedieť, chcem o tom vedieť a nikdy nevieš, možno niečo vymyslíme (otvorí sa napr. pri dostatočnom záujme ďalšia skupina v iný deň a čas, ale komunikovať budete všetci spolu – ultra win-win).

Komunikácia bude prebiehať cez platformu Circle, ktorá je oproti Slacku (kt. som používal na predch. programy) veľký upgrade, lebo bola vytvorená na presne takéto kurzy. Funguje cez webový prehliadač alebo aj ako android/iOS appka a je smooth! Práve na tejto platforme sa bude diať gro práce – zdieľanie cvičení, debatovanie s ostatnými, učenie sa jeden od druhého. Bude to aktívnych 6 týždňov, z ktorých budeš ťažiť minimálne celý rok 2024 a zdieľanie s ostatnými koncom roka 2023 nekončí, ak sa pridáš už teraz… 😉

Next steps

 • ak ťa to zaujalo, napíš mi buď na whatsapp alebo signal / sms +421948496765, textovú správu alebo hlasovku, v ktorej mi prosím prezraď niečo o sebe, čomu sa venuješ a aký je tvoj aktuálny najväčší pracovný challenge. Napr:

Čauko Mišo, zaujal ma tvoj program INŠTINKT ORLA, mám XY rokov, žijem v XYXYXYYXY a fungujem ako XYXYXYXYXYYXY, gro klientov online, ale niektorí aj naživo, pričom organizujem aj rôzne školenia a prednášky, tu je moja webka: XYXYXYXY. Chcem sa sebarealizovať, ale cítim, že posledný rok-dva ako skončila pandémia stagnujem a chýba mi nový impulz, aj klienti sa moc neposúvajú, asi si v tom celom musím ujasniť a práve v tom ma tento program zaujal, že sa niečo nové naučím, nastavím si to a odpálim 2024 naplno. Cheers!

a ja ti asap odpoviem, pridám doplňujúce otázky (ak budem mať) a pošlem ti, aké sú možnosti (iba program, alebo program + individuálny koučing ak budem mať priestor, vrátane cien) + bonus, ktorý sám o sebe prevýši hodnotu celého programu, ale mám ho len pre tých, čo nebudú overthinkovať a pridajú sa akčne už na tento turnus! 🙂

Možno ti tento proces príde zbytočný a chýba ti „pridať do košíka“ button, ale práve v tomto programe sa tiež dozvieš, prečo to tak mám a akú výhodu má pre mňa spoznať trochu človeka pred pridaním do programu, predkvalifikovať ho alebo radšej obojstranne zistiť, že to nie je dobrý match či nájsť spolu iný produkt (teraz už chápeš, prečo tam mám vždy takú dobrú chémiu medzi účastníkmi? :)) a keď je to dobrý match, dohodnúť sa je cez mobil je otázka pár minút a potom všetky oficialitky dostaneš na email 😉

Tak na čo ešte čakáš?

Mišo

zdroj obrázku: pbs.org/wgbh/nova/media/images/eagle-power-img.width-2000.jpg 

zdroj obrázku: https://images.saymedia-content.com/.image/ar_1:1%2Cc_fill%2Ccs_srgb%2Cfl_progressive%2Cq_auto:eco%2Cw_1200/MTc2MjYwNzY0NzcwODM3Njc3/the-great-golden-eagle.jpg


ps: povedali o mojich predchádzajúcich skupinových programoch:

 • „Pocas 2 mesiacov intenzivneho programu s ludmi s podobnym mindsetom a cielom som mal velmi vela uvedomeni, dostal som vela odpovedi, navodov a toolov ako von zo „zacarovanych kruhov“, blokov ci zaseknuti, ktore som dlhodobo riesil a nebyt tohto programu, tak ich s vysokou pravdepodobnostou riesim nadalej. Program s jeho obsahom je skvelym sprievodcom v zivote a v pripade potreby ho viem kedykolvek pouzit. Snazim sa kazdy den (v urcitej intencii) celym programom prebehnut – pripomenut si cvika, aby sa to poriadne zautomatizovalo ako s fyzickym cvicenim. A musim povedat, ze kazdy den v urcitej miere a variacii niektore z cviceni aj pouzivam. Niektore zas na tyzdennej baze, ci aktualnej potreby. Je mojou sucastou ako uz spomenute fyzic.cvicenie ci zdrava strava – pekne zapada ako skladacka do celeho kontextu mojho sebarozvoja.“
 • „Mozem Ti len uprimne podakovat, ze si zrealizovat tento projekt/program a uprimne Ti mozem povedat, ze nelutujem ani 1 €, ktore som do tohto programu investoval. Osobne mam pocit, ze moja investicia sa mi zacala vracat uz mozno v polke programu. Robis svoju pracu fakt velmi dobre.💪👍“
 • „Pre mňa to bol začiatok novej profesijnej éry, kedy som postupne začala po krokoch meniť svoje prostredie, náplň dňa a modelovať veci tak aby má od septembra začala práca nutričneho terapeuta začala živiť. Program mi dal dôležité uvedomenia, prečo sa veci dejú a nedejú a ako to ovplyvniť, a tiež pocit zodpovednosti za seba.“ 
 • „Dopad velky. Fakt. Hlavne z pohledu takoveho vnitrniho nastaveni – zastaveni, uklidneni, uvedomneni … ze vzdy je reseni, ze nemusim tlacit atd. Takze urcite tak polovina cviceni, ktere budu pouzivat aktivne dal, protoze ten pocit byl skvely a chci jej postupne prenest i do firemni kultury.“
 • Ucel som si splil, voci ktoremu som do Flow isiel – a to bola koncepcia mojho skupinoveho programu v spojeni s mojim konkretnym zameranim“
 • „Počas Flow som zažil rozne fazy vo svojej sebarealizacii. Zazil som nadsenie, zazil som obdobie kedy som potreboval vyslovene rozmyslat a nechat veci vo „svojich flow“ alebo „nechal som ich vo svojom chaose“ a po urcitom case som na ne zacal opat vyvijat vplyv. „
 • „Program Flow ma „prinutil“ zamysliet sa hlbsie nad mojim zivotom, kde som, co chcem, co pre mna funguje a co nie, ako viacej pocuvat moj „gut feeling“. Velkym prinosom su nastroje / cvicenia, ktore sa snazim pravidelne aplikovat.“
 • „Program bol velmi dobre organizovany, dlzka programu, cvicenia aj individualky. Sice som v danom case nemal idealne obdobie na takyto program, ale ako si hovoril, idealne nemusi byt nikdy :). Vdaka cviceniam a sedeniam som si uvedomil nejake svoje postoje a ako podvedome fungujem. Nehovorim, ze sa vsetko hned otocilo o 180 stupnov, ale postupne sa viem vracat spat a pracovat na svojich problemoch nadalej.“
 • „Program by mohol byt vhodny pre kazdeho, kto ma pocit ze je niekde v pracovnej oblasti zaseknuty. Pripadne ak sa neciti hned na priamy 1-1 kontakt s coachom riesit svoje zalezitosti, ale az po opadnuti nejakych zabran vdaka skupine, ktora na sebe pracuje v danom case tiez.“

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mišo Duchoň (@misoduchon)