ako byť fit

Chcem byť fit v roku 2020. Čo mi funguje?

Tu je jednoduché koučovacie cvičenie na dosiahnutie (nielen) tvojich fitness cieľov v roku 2020.

Zastav sa a urob toto: “Napíš si na papier to, čo vieš, že ti funguje (alebo fungovalo) pri dosahovaní tvojich fit cieľov”. 

Spísať si toto mi trvalo 5min. A čo funguje tebe? Aké sú tvoje faktory, ktoré ti v minulosti pomohli niečo dosiahnuť? Spíš si ich!

Nesnaž sa o perfekcionizmus, proste to urob!

Cieľom nie je vytvoriť dokonalý sumár všetkého, čo ti funguje a zaseknúť sa na prehnanej analýze. Nehľadaj perfekcionizmus, nachystaj si papier a pero, nastav časovač na 5min a urob to!

Oukej, mám to, načo to bolo dobré?

“Keby viac informácií bolo riešením, tak už sme dávno všetci milionári so sixpackmi.”

Derek Sivers

Informácií máme dostatok. Čo nám chýba je identifikovať to, čo nám funguje, aby sme vydržali. A práve na to je toto cvičenie :). 

Tento papier ti potom odporúčam mať pred očami, keď si budeš chystať akčný plán na svoje ciele. Použi to, čo ti v minulosti fungovalo! Možno stačí jedna vec, možno viacero, to už nechám na teba, hlavne vychádzaj z toho, čo vieš, že ti funguje.

Pro-tip: neskôr si môžeš vytvoriť dokument, v ktorom budeš mať rôzne faktory úspechu pre rôzne životné oblasti a ten môžeš dopĺňať, updateovať a využívať na dosahovanie cieľov vo svojom živote! (Len ja som z toho taký nadšený?!? :D) Buduje to neskutočné sebapoznanie a kto pozná samého seba, tomu sa ciele dosahujú ľahšie. Ale vždy to začína verziou 1.0 a tou nech je pre teba táto 5-minútovka, rukou, na papier.

Mne nič nefunguje, mám prázdny papier

Niekto by povedal, že “No dobre Mišo, ale mne NIČ nefunguje, ešte nikdy sa mi nepodarili moje fitness ciele”. Čo potom? 

Nuž, tak máš ťažšiu štartovaciu pozíciu ako niekto, kto sa výborne pozná a vie, čo mu funguje. Deal with it!  

Čaká ťa veľa makania na sebe, ale tak čo iné ti ostáva, vzdať sa!? Ak by si to chcel(a) vzdať, tak ani nečítaš tento článok!  

Možno ti pomôže spísať si veci, ktoré ti fungovali pri iných cieľoch a odpichnúť sa od nich. NIEČO predsa na teba musí fungovať. Nájdi to a začni tam!

A možno ti pomôže môj článok z minulého roka 4 jednoduché stratégie ako schudnúť prvých 5kg v roku 2019, je v ňom pár nápadov, čo by ti MOHLO fungovať, ale vzdať sa nie je jedným z nich. 

Začni malými krôčikmi a vyhodnocuj, čo ti funguje. Pokus-omyl je lepšie ako nerobiť nič. Postupne ti to pôjde stále lepšie a to chceme – zlepšenie, bezohľadu na štartovaciu pozíciu.

Záver

Ešte predtým ako sa vrhneš na “nové revolučné metódy”, čo tak zamyslieť sa nad “starými a osvedčenými, ktoré ti fungujú” a využiť niečo z nich? ;) 

ps: spomínal som už, že je to len 5min?!? Naozaj, urob to! Spíš si to! Stojí to za to! Ja to robím skoro pri každom novom projekte a veľmi mi to pomáha. Je to aj jedna zo základných koučovacích techník pri brainstormovaní riešení (akýchkoľvek) cieľov klienta. 

ps2: špeciálne ti toto cvičenie odporúčam, ak už si v minulosti svoje fitness ciele dosahoval(a), bol(a) si fit, ale zrazu si si uvedomil(a), že už sa ti až tak nedarí… Ty vieš, ako na to! Len si na to spomeň, identifikuj faktory úspechu a urob to podobne! 

Držím ti palce s tvojimi cieľmi! Recept na úspech už pravdepodobne máš v sebe, len ho treba nájsť a použiť ;). 

Mišo

——–

—–

Ak chceš zostať v kontakte, prihlás sa na môj newsletter, cez ktorý zdieľam svoj nový obsah, tipy, novinky, pripravované eventy a špeciálne akcie iba pre mojich subscriberov:

Tags: