Vitaj na blogu misoduchon.com!

Moje meno je Mišo Duchoň a na tejto stránke nájdeš krátke zhrnutie toho, čo nájdeš na mojom blogu, ak si tu prvýkrát. Enjoy!

O čom píšem

Sú 4 témy, o ktorých píšem – ako byť fit, podnikavosť, sebarozvoj a cestovanie. Je možné, že občas napíšem niečo aj do kategórie iné, ale tieto 4 sú ťažiskové. Prečo tieto 4?

  1. Ako byť fit: celý život som športoval a od konca r. 2013 pôsobím ako tréner. Školím tiež na školeniach výživových poradcov, napísal som ebook Zdravé, funkčné a výkonné telo, založil Fitnessu, organizoval workshopy a dodnes robím školenia v spolupráci s Vladom Zlatošom. Trénersky pôsobím v No Will No Will Academy. Chcem, aby ma moje telo nebrzdilo, ale poháňalo.  
  2. Podnikavosť: moje vysokoškolské štúdium som strávil na ekonomicky zameraných programoch, mal som rôzne líderské pozície, ešte počas školy som si založil vlastnú s.r.o. a odvtedy sa považujem za podnikavca. Podnikanie je pre mňa o vytváraní hodnoty a o maximálnej sebarealizácií a nie o tom ako „mať pasívny príjem a chillovať na pláži“ :).
  3. Sebarozvoj: v záplave motivačných haluzí sa stráca čaro poctivého sebarozvoja určeného pre vytváranie kvalitnejšieho života pre seba a druhých. Niekedy jednoduchá vec ako objavenie svojich hodnôt a talentov môže mať veľký efekt na spoznanie samého seba a žitie naplneného života. To je pre mňa sebarozvoj a nie „dokážeš lietať, ak na to dostatočne veľa myslíš“ bla bla bla…
  4. Cestovanie: už od vedenia medzinárodnej organizácie AIESEC Bratislava, vďaka ktorej som ešte ako študent videl krajiny ako Litva, Malajzia, Portugalsko, Macedónsko, či India, som si uvedomil, aké oči-otvárajúce je cestovanie. Teraz je cestovanie pevnou súčasťou môjho života a vychytávky z mojich cca 40 navštívnených krajín nájdeš v tejto kategórií.

O čom píšem najviac? Približne 50% všetkých článkov je sebarozvoj, 25% ako byť fit, 10% podnikavosť a 5% cestovanie :) zvyšok sú „iné“.

Akých hodnôt sa pri písaní držím

Mám 4 základné hodnoty, ktoré demonštrujem vo svojich článkoch. Tu sú, aj s vysvetlením:

  1. proaktivita: píšem proaktívne, neviním okolie, ale pýtam sa, aké sú moje možnosti a čo môžem JA urobiť. Nepíšem pre ľudí, ktorí sa vyhovárajú.
  2. praktickosť: dobré riešenie, ktoré je praktické a funguje, je pre mňa lepšie, ako výborné riešenie, ktoré v praxi nefunguje alebo je nepraktické.
  3. šikovnosť: vždy som bol kreatívny a vynaliezavý, zaujímajú ma tipy/triky/hacky (ak sú praktické) a to isté dávam do svojich článkov, dávku šikovnosti.
  4. radosť: ľudia chcú byť šťastní. Ja tiež. Preto napr. nevidím zmysel v naháňaní peňazí AK mám v konečnom dôsledku skončiť opustený a smutný.

Čo je mojim cieľom?

Mojim cieľom je pomôcť ľuďom byť praktickejší a efetívnejší pri dizajnovaní svojho vlastného života. Rovnako ako mňa ovplyvnili mnohé super blogy, aj ja budem rád, keď niekomu pomôžem žiť lepšie. Dostať úprimné poďakovanie za free článok je krajší pocit ako dostávať výplatu za prácu, ktorú nikto neocení.

Ako ostať v kontakte

Najjednoduchšie je, keď sa prihlásiš na odber mojich článkov cez email – príde ti každý môj nový článok na mail a všeobecne, keď mám niečo cool nové (napr. „dopísal som free ebook“, „mám súťaž o cool veci“ a podobne) tak to dávam vedieť von cez svoj newsletter. Dá sa z neho kedykoľvek odhlásiť a aj zase kedykoľvek prihlásiť. Ak nechceš, aby ti spadol do spamu alebo promotions alebo tak nejak, ulož si adresu news-zavináč-misoduchon-bodka-com do kontaktov, napr. ako „Mišo Duchoň Newsletter“ a tým pádom by ti nikdy nemal spadnúť do spamu ani nikam.

Taktiež, celkom aktívne komunikujem cez svoju facebook page, kde sa poteším interakcií – email je ok, ale je to skôr „uzavreté“, naopak, keď mi napíšeš pod príspevok na facebooku, tak jednak je to osobnejšie ako „len“ email bez fotky a jednak sa vie do pokecu pridať aj niekto iný a môžeme mať zaujímavú diskusiu, ktorý si vie každý pozrieť.

No a do tretice, občas niečo prásknem na svoj instagram – kedysi som používal aj snapchat (@misoduchon) a je možné, že ma to ešte chytí, ale odkedy instagram zaviedol stories (tie veci, čo do 24 hodín zmiznú) tak mi zrazu Snapchat prestal dávať zmysel. Ale followni ma, ak si tam frčíš, som si na 99% istý, že sa tam ešte vidíme ;)

Čo práve robím, viac o mne & záver

Inšpirovaný Derekom Siversom, zaviedol som stránku NOW, kde je napísané, čomu sa práve venujem, čo práve robím a pod. Je to taký krátky aktuálny update. Ak ťa zaujíma viac o mne, neváhaj si prečítať dlhšiu stránku O MNE, kde je môj príbeh.

Diky, že si sa zastavil/a na mojom blogu, či už pravidelne, alebo len jednorázovo, je to super pocit, vedieť, že zo všetkých blogov, ktoré môžeš práve čítať, si teraz na to mojom. Je to privilégium, cením si to!

Mišo