Ahoj, zdravím ťa! :) Moje meno je Mišo Duchoň a v tomto článku ti predstavím svoju filozofiu tréningov.

neskutočne sme sa energicky nakopli na tomto tréningu!!!

neskutočne sme sa energicky nakopli na tomto tréningu!!!

Začínal som ako každý klasický fitness tréner – pomáhal som ľuďom vysekať, až kým som si neuvedomil, že telo má v prvom rade fungovať, až potom vyzerať. Postav najprv pevné základy, až potom do skrášľuj.

S Marekom sme dosiahli mega výsledky zamerané čisto na vysekanie, ale od týchto metód som už upustil ;)

S Marekom sme dosiahli mega výsledky zamerané čisto na vysekanie, ale od týchto metód som už upustil ;)

Ja sám bývam v Petržalke, v paneláku a často ma prepadne chuť ísť si proste zacvičiť. Taktiež veľmi rád cestujem do nových krajín a už ma nebaví stresovať sa tým, či je v mojom okolí nejaká posilka, aby som si mohol odcvičiť svoj tréning.

Práca snov je na dosah!

Takto som šantil v januári na Maledivách. Hádaš správne, žiadna posilka. Jediné, čo som mal, boli kruhy a boli to tie najlepšie tréningy!

Postupne som tak z tréningu vyradil skoro všetko okrem gymnastických kruhov , ktoré sa zmestia do každej tašky. Inšpiroval som sa od skvelých trénerov, ktorí majú sami oveľa premakanejšie tréningové systémy ako ja (Ido Portal – Movement Culture, Greg Glassman – CrossFit, Pavel Tsatsouline – StrongFirst, Christopher Sommer – Gymnastic Bodies), avšak od každého som si zobral niečo a vyskladal svoj vlastný tréningový systém. Nie je dokonalý a má veľa čo zlepšovať, ja sám nie som žiadny guru ani svetový atlét, ale som tréner, ktorý dokáže ľudí nakopnúť, usmerniť, poradiť, rozumie princípom a sám sa chce učiť.

Keďže ma zatiaľ nenapadol žiadny bombastický cool názov, nazval som ho Tréning podľa Miša.

Pohyb má mnoho podôb. Na fotke v mojom gyme Fitnessa.

Pohyb má mnoho podôb. Na fotke v mojom gyme Fitnessa. Tu sa deje „Tréning podľa Miša“, v mojom labe, pretože tu máme sprchy, hrazdy a top podmienky na skupinovky. Ak si chceš ale zacvičiť samostatne, vieš tak urobiť KDEKOĽVEK, stačí sa len naučiť princípy.

Tréning podľa Miša je založený na budovaní kondície, pohyblivosti a odolnosti a v tomto videu nájdeš pár ukážok na lepšie predstavenie si:

Tréning podľa Miša – PROMO, jar 2016Tréning podľa Miša // Pretože najlepší spôsob, ako niekoho motivovať, je ísť príkladom. Prídi sa ku mne na tréningy zlepšovať, spoznaj super ľudí a nauč sa, ako cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek – spoznáš veľa nových tvári :) ps: ak sa ti video páčilo, budem rád za každý like, comment a najviac za share ;) Diky!!! #treningpodlamisa info: http://www.misoduchon.com/treningpodlamisa/

Posted by Mišo Duchoň on 2. apríl 2016

Prečo budovať kondíciu, pohyblivosť a odolnosť?

Ja sám som energický a dynamický človek, chcem mať veľa energie na všetko, čo robím, chcem v pohode vyjsť na Tatranský štít, preplávať jazero, vyliezť na strom, odbehnúť 10 kilometrov. Tréning by mal teda budovať kondíciu, to je pre mňa základ. Môžeš robiť akýkoľvek šport a budeš viac fit. To chceme. Avšak idem ešte ďalej.

Druhou schopnosťou je pohyblivosť. Chcem byť ohybný, pohyblivý, slobodný a nie poskracovaný a drevený. V dnešnej dobe, kedy sedíme 8 hodín denne na riti sa fakt divím, že niekto má ešte nervy ísť si do posilky sadnúť si na stacionárny bicykel. Treba sa hýbať ako keď sme boli deti. Chceš byť mrštný ako leopard? Tak sa hýb ako leopard, skáč ako žaba, plaz sa ako jašterica. Ak chceš byť veľký nepohyblivý maco, je to tvoja voľba, ja preferujem mrštnosť. V minulosti som hrával futbal, moja kondícia bola výborná, avšak pohyblivosť mizerná. Kto sa špecializuje na nejaký šport a netrávi veľa času budovaním rozsahov pohybu, tak vie, o čom hovorím.

No a treťou vlastnosťou je odolnosť. Vždy som chcel byť nepriestrelný. Nezničiteľný. Nemám problém cvičiť hodiny denne, ale čo z toho, keď ma začnú bolieť kríže a zápästia (mával som problémy cca 2-3 roky dozadu). Čo z toho, že vstávam každé ráno, aby som trénoval na maratón, keď mi odídu kolená a členky – aj toto sa mi stalo a hoci som mal nabehané stovky kilometrov, moje členky boli veľmi slabé a jedného dňa som musel dotrénovať a rozlúčiť sa s maratónom. Vyhodený čas, vyhodené peniaze a vieš prečo – lebo reťaz je taká silná ako jej najslabší článok. Nepodceňuj slabé články. Buduj  silné zápästia, pevné ramená, pohyblivé členky a stabilné kolená. Prestaň nosiť tenisky s odpruženou podrážkou, chrániče na lakte a kolená, rukavičky na rukách, potítka na zápästiach a cvičiť v totálne sterilných podmienkach, pretože akonáhle sa pošmykneš – a každý sa pošmykne, vtedy záleží na tom, či je telo odolné alebo krehké. Poďme vedome mimo svoju zónu komfortu a tak si ju rozšírme. Aj preto otužujem a musím si zaklopať, už som vyše 2 roky nebol chorý alebo zranený…

Tak, toto bola moja filozofia v skratke. Neváhaj ma sledovať a ak ťa tento článok zaujal, budem rád, keď ho zdieľaš.

Ja ako tréner momentálne robievam najviac ranné skupinové tréningy. Individuálky už iba zriedka. Prečo mám tak rád skupináče? Pretože je na nich sranda, podporujú súťaživosť, priamy kontakt naživo s ostatnými a nie len cez internet a taktiež vzniká super komunita, kvôli ktorej prídeš na tréning, aj keď sa ti nechce.

Záber z jedného z mojich nedávnych tréningov. 100% s vlastnou hmotnosťou, 0% stroje

Záber z jedného z mojich nedávnych tréningov. 100% s vlastnou hmotnosťou, 0% stroje

Kde sa prihlásiť na tréningy so mnou: http://bit.ly/treningpodlamisa-formular (Tréningy sú v pondelky, stredy a piatky ráno na Továrenskej 14. Prvý tréning je grátis).

moja cieľová skupina. Zahraniční ľudia sú na tréningoch vítaní tiež, angličtina nie je problém

moja cieľová skupina. Zahraniční ľudia sú na tréningoch vítaní tiež, angličtina nie je problém

Časy tréningov a ich momentálna obsadenosť do konca júna 2016:

6:30 – 7:30 – obsadenosť 100% (you’re late :/ ale napíš mi a zaradím ťa na waitinglist)

7:30 – 8:30 – obsadenosť 66,7% (ešte mám kapacitu na pár ľudí!)

8:30 – 9:30 – obsadenosť 92% (ponáhľaj sa!!! ).

Cena za tréningy:

Nejaké otázky: miso-zavináč-misoduchon-bodka-com

A hlavne, hýb sa :) cheers!

—————————————————————–

Celá filozofia môjho tréningu, ceny, všetko: ČÍTAJ CELÝ ČLÁNOK TU.

Moja facebook stránka: www.facebook.com/misoduchon (sleduj ma pre najnovšie tipy, triky, novinky, tréningy, čokoľvek). Pre Tréning podľa Miša na facebooku (hľadanie alebo postnutie svojej fotky, použi hashtag #treningpodlamisa)

Facebook skupina „Tréning podľa Miša“ – www.facebook.com/groups/treningpodlamisa (kľudne sa pridaj, aj keď spolu netrénujeme, sú na nej ľudia, ktorí so mnou trénujú, budeme tam zdieľať svoje tréningy, pokroky, otázky ohľadom tréningu).

Môj instagram: www.instagram.com/misoduchon (sleduj fotky a pridaj sa do komunity). Pre Tréning podľa Miša na instagrame (hľadanie alebo postnutie svojej fotky, použi hashtag #treningpodlamisa).

1 Comments

Leave a Comment.