Ahojte všetci,

rozhodol som sa spísať pravidlá, ktorými sa riadim, s cieľom predísť sklamaným očakávaniam.

VŠEOBECNÉ PRAVIDLO POUŽÍVANIA
1. Riadim sa tým, že ja som zodpovedný za to, čo produkujem, ale ty zodpovedáš za to, čo konzumuješ. Ak ťa niečo pobúrilo, je to žiaľ tvoj problém. Mojim cieľom nie je zapáčiť sa každému. Mojim cieľom je byť sám sebou.

ODPOVEDANIE NA INDIVIDUÁLNE OTÁZKY ALEBO STRETNUTIA
1. Na individuálne správy na facebooku odpisujem, len ak je otázka zodpovedateľná odpoveďou “áno“ alebo “nie“. Veľmi rád pomáham ľuďom, ale odpisovať individuálne každému nie je efektívne, prepáč.
2. Na otvorené otázky zvyčajne odpisujem v commentoch pod príspevkom na facebooku, kde si odpoveď prečíta viac ľudí a kde aj keď neodpoviem ti možno odpíše niekto iný.
3. Nestretávam sa, lebo svoj čas si strážim viac ako svoje zdravie (a to si strážim ako oko v hlave). Na správu typu „Ahoj, mám NIEČO skvelé, rád ti to predstavím osobne, stretnutie ti vyhovuje tento týždeň alebo ten ďalší?“ ani len neodpíšem. Ak sa chceš “len” niečo spýtať alebo mi niečo predstaviť, OK, prídi na tréning, prednášku, školenie, event, čokoľvek, kde budem a odchyť si ma vo voľnom čase, pár minút ti rád venujem, ak vidím, že si ty vynaložil(a) námahu prísť.
4. Ak chceš individuálne poradiť a bude to na dlhšie alebo trváš na stretnutí, cena môjho času/stretnutia/skypu je 50€/hodinu. Napíš mi, ako ti viem pomôcť, dohodneme dátum, miesto a čas a som tvoj. Táto nie nízka cena je výsledkom dopytu, ak ju nechceš platiť, rešpektujem to.

ŽIADOSTI O ZDIEĽANIE
1. Nikomu nič nezdieľam len preto, že ma o to poprosí. Články, videá, ankety na diplomovku, odkazy na čokoľvek. Nič. Na “prosím ťa pozdieľaš mi…” ani neodpisujem, aj keď si milý človek a myslíš to dobre. Dôvod je rovnaký, prečo DJ nezahrá každému jeho pesničku, len pretože ho poprosí – DJ hrá totiž pre celé publikum a vyberá podľa toho.
2. Veľmi rád niečo zdieľam, ak ma to zaujme. Dobrá formulácia je “toto by mohlo zaujať tvoje publikum”, ale musíš byť pripravený na odmietnutie bez vysvetľovania či bez odpovede.

HOSTBLOGY – HOSŤOVSKÉ PRÍSPEVKY
1. Na môj blog nie je možné napísať hosťovský príspevok.
2. Rovnako nerobím hosťovské príspevky na iné blogy. Som rád, keď píšem na ten svoj :).

TESTOVANIE A ODPORÚČANIE PRODUKTOV A SLUŽIEB A PR SPOLUPRÁCE
1. Platené spolupráce nerobím. Odporučím to, čo ma zaujalo a nie to, za čo mi zaplatia.
2. Ak chceš, môžeš mi poslať čo len chceš, dám ti adresu, ale riskuješ, že ak ma to nezaujme, tak to vyhodím. Len pretože mi niečo daruješ to neznamená, že ti niečo dĺžim, takže je na tebe, či máš budget na skúšanie. Ak ma naozaj „sleduješ“ ako tvrdíš, tak odhadnuť môj vkus by nemalo byť predsa ťažké, ale ako hovorím, nulová garancia návratnosti investície.

EMAIL NEWSLETTER
1. Na môj email newsletter sa dá kedykoľvek zdarma prihlásiť na odber tu a takisto sa dá kedykoľvek jedným klikom odhlásiť priamo v emaile, ktorý ti príde, kliknutím na “unsubscribe”.
2. Môj newsletter chodí z emailovej adresy news-misoduchon-com a zo žiadnej inej.
3. Pre môj newsletter platia všetky vyššie spomenuté pravidlá.

KOPÍROVANIE/POUŽÍVANIE MôJHO OBSAHU
1. Nemusíš sa pýtať o zvolenie, ak chceš využiť akýkoľvek obsah z môjho blogu, sociálnych médií alebo newslettra, ak uvedieš odkaz na daný príspevok alebo aspoň na moju stránku alebo zdieľaš priamo môj originál.
2. Neznášam plagiarizmus, kedy niekto spraví len “ctrl+c & ctrl+v” a tvári sa, že je to jeho. Nepoviem citát, ktorý koluje tak dlho, že ani nikto nevie, kto je jeho autor, ale celé vety, to naozaj neznášam.

CHYBY, OMYLY, KRIVDY
1. Som len človek. Ak sa pomýlim, rád to priznám – či už niekomu ukrivdím, alebo uvediem nepravdivú informáciu, prípadne urobím chybu. Len tu chcem vyhlásiť, že to určite nebol môj úmysel.
2. Ak niekde uvidíš chybu, omyl, krivdu, čokoľvek, budem rád, keď mi dáš vedieť.

Sledovaním môjho blogu, sociálnych médií a newslettra, ktoré sú všetky zdarma, súhlasíš s týmito pravidlami.

Ďakujem Ti za pochopenie a verím tomu, že ak tieto pravidlá eliminujú tých, ktorí sa ich nemienia držať, o to kvalitnejší obsah dokážem produktovať pre tých, ktorí sú s nimi v pohode.

Maj fasa deň!

Cheers! ?

Mišo